Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok ember miért hiszi azt,...

Sok ember miért hiszi azt, hogy a programozók nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Programozóként dolgozom. A legtöbb ember azt hiszi annyiból áll a munkám, hogy csak ülök a gép előtt és kényelmesen pötyögök, aztán felveszem a nagy fizut. Ezután szokott az következni, hogy ők meg éhbérért dolgoznak a gyárban és hogy ez mennyire igazságtalan, mert az én munkám nem is fárasztó(!!!). Miért hiszik azt, hogy csak a fizikai munka számít munkának?
2016. jan. 11. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert a büdös életben nem tapasztalták meg, mennyire le lehet fáradni szellemileg is.
2016. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 2. (azaz balázs, direkt kis betűvel)


Áruld már el, hogy miért kell azért basztatni egy szakmát, mert a másikat nem fizetik meg ugyanúgy?

Ha valaki programozóként (vagy ügyvéd, doki, akármi) sokat keres, az rohadjon meg mert a betanított gyári munkás keveset kap? Hát rajta, menj el te is ügyvédnek vagy programozónak vagy valami hasonlónak, aztán "bőség-jóság". Ja, hogy alkeszként egyszerűbb a segélyből élni?

2016. jan. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És az informatikusok mégis mit tehetnek róla, hogy a fizikai munkásokat nem fizetik meg? Vagy szolidaritásból vissza kéne utasítanom a magasabb fizetést? Akkor boldogabb lennél?
2016. jan. 11. 01:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem nekem ahhoz mi közöm. Nem politikus vagyok, hanem programozó.
2016. jan. 11. 02:12
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Így van balázs, teljesen igazságtalan.

Amíg én a 550-es bruttómból 200ezret adózok, te csak 50 "dobsz a közösbe". Milyen alapon fizessek én többet? Miért nem csak 50-et fizetek, mint az aki minimál bért kap? Talán ők kevésbé használják az utakat, közműveket? Az én adómból vannak eltartva az olyan ingyenélők is, mint te, akik csak felveszik a segélyt és semmit nem dolgoznak.

2016. jan. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Á hagyjuk, reménytelen vagy. Képtelen vagy felfogni bármit is. Egyébként sincs luxusfizetésem.
2016. jan. 11. 02:27
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Aha undorító vagyok. Te elvárod, hogy szalagmunkásként is 200 nettód legyen, de az már nem tetszik ha én egyenlő adózást akarok. Értem én, persze.
2016. jan. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Meki dolgozó?

Kérlek, sorold már fel nekem, hogy egy mekis dolgozó hány évet tanult, hány nyelvet beszél, milyen végzettsége van, mit tesz meg azért, hogy előre haladjon?

Most pedig nézzünk meg mondjuk egy gépészmérnököt, vagy programozó vagy valami hasonlót.


Egyébként ahogy próbálom feldogozni azt az iszonyatos hülyeséget, amit mindig írogatsz, nekem az jön le, hogy téged nem az zavar, hogy keveset kapnak a betanított munkások, hanem az, hogy más többet.


Még annyit (amit már milliószor leírtak, csak nem vagy képes felfogni), hogy minden annyit ér, amit az adott helyen az adott időben hajlandóak fizetni érte.

2016. jan. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Sok ember miért hiszi azt, hogy aki programozó, az sokat keres...? :D

Mondjuk én valamit nagyon elrontottam egy ponton, de amikor még programozóként dolgoztam, akkor jóval 200 ezer, sok évig pedig 100 ezer alatt kaptam (s azért ismertem más programozókat hasonló cipőben). Igaz, ennek már volt egypár éve, de akkor is. Ráadásul fizethettem budai albérletet a fizumból, s volt idő (jó hát sok éve), amikor 30-40 ezret tudott adni a főnököm, mert kezdett csődbe menni, viszont annyi pénze nem volt, hogy kifizessen, amikor összeszedte az összeget s rájött, hogy a visual akármi nem az én műfajom, kirúgott... Érdekes idők voltak azok. De már akkor is azt írták a cikkekben, hogy a programozók kvázi mind szuperül keresnek...


Nem tudom, mit hisznek az emberek, de nyilván a programozók élete sem egyforma. Simán megtörténhet, hogy napi 1-2 órát dolgozik az ember, bár húzós dolgok is vannak, irreális határidők és designerek, akik tojnak az egészbe bele, de ha nincs meg a munka, az a programozó baja, nem a tisztelt mesteré (azóta designerként is dolgoztam már, bár nem cégnél, de a programozó természetes ellensége, a designer iránt máig érzek negatív dolgokat :D tapasztaltam ezt-azt az évek folyamán)...


Az éhbér valóban igazságtalan, bár ezért nem a programozót kell bántani, akkor sem, ha még a munkája is jobb adott esetben (én szerettem az enyémet, gyárba minimálbérért pedig akkor se mennék, ha az éhhalál az alternatíva).

De nem lehet összehasonlítani a dolgokat. Nagy igazságtalanság van a fizuknál, pl. sok programozónál azért jóval fontosabb munkát végez sok orvos vagy tanár, látványosan alulfizetve...

2016. jan. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

"AZ a közöd, hogy ugyanannyit nyesnek le az

éhbérből mint a te luxusfizetésedből.

Totál igazságtalan."


Ugyanannyit?? Te miről beszélsz? Pont most számoltam és idegesítettem magam rajta, hogy előző hónapban párommal ketten kb fél milliót talicskáztunk az államnak különféle adó, járulékok címen a decemberi magasabb fizu után. Egy minimálbéres pár eközben csak kb 100-120 ezret ketten együtt (dolgozó utáni közvetlen munkáltatói járulékokat is számoltam, mert végső soron mindegy melyik zsebből az állam melyik zsebébe megy a pénz, lényeg, hogy a magán szektorból az állam felé)


Szóval akkor mi ugyanannyi?

2016. jan. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!