Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki kapja ezt a 22. 000 ft-os...

Aki kapja ezt a 22. 000 ft-os segélyt, mennyi idő után hívták be közmunkára?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le légyszi, hogy mekkora településen laktok és milyen jellegű a közmunka?

igazából azt szeretném elérni, hogy a munkaügyi központ által elvégezhessek egy tanfolyamot, de azt mondták, hogy csak február végén érdemes érdeklődni a tanfolyamok iránt, addig nem tudnak még csak tájékoztatni se nagyon, hogy pontosan mikor és milyen tanfolyamok várhatóak. Addig szeretném valahogy kibekkelni, de utcaseprős közmunkával azért nem szeretném magam lealázni a sárga földig. Viszont most azért számítana minden fillér... :/

Szóval miféle közmunkák vannak? vannak kultúráltabb munkák is?

ha elutasítom, tisztába vagyok vele, hogy se segély, se regisztrált munkanélküli nem lehetek és ugrik a tanfolyam reménye


2016. jan. 11. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell aggódni. Diplomásoknak már nem kötelező vállalni az utcaseprést.

Javasolnám, hogy ha mégis berendelnének utcaseprésre akkor próbáld meggyőzni őket, hogy ne kelljen elvállalni. Mii a végzettséged amúgy?

2016. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Tévedsz, diplomával is lehet utcát seperni, ismerek olyat, és olyat is, aki takarított.

Vannak irodai közmunkák is, nehezebb kifogni és nyártól kell valami ügyintézéssel kapcsolatos okj-és végzettség, az érettségi vagy a diploma már édeskevés.

2016. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Engem valamivel több, mint 2 hónap múlva akartak közmunkára küldeni. Egy 17 ezres kisvárosban élek. Itt a közmunka az utcaseprés, gereblyézés, fűnyírás és ehhez hasonlatos tevékenységekből áll. Ha diplomás vagy, kiközvetíthetnek pl. irodai munkára is.

Nekem még nincs meg a diplomám (már csak egy nyelvvizsga hiányzik hozzá, tavasszal lesz meg), addig pedig érettségizettnek számítok.

Ráadásul olyan helyen élek, ahol nem tudok a szakmámban elhelyezkedni, mert itt arra az állásra nagyon ritkán keresnek embert (de pl. Pest megyében keresik). Irodai munkára is mehetnék. Korábban már dolgoztam is benne, de egyelőre a környéken nem találok semmit.

Egyébként amikor regisztrált munkanélküli voltam, bejelöltem sok olyan tanfolyami lehetőséget, ami érdekelt vagy majd jól jöhet, de nem indult semmi. Aztán hogy visszautasítottam a közmunkát, töröltek a rendszerből. Lassan már nekem sem lesz pénzem, eddig a megtakarításaimból, eddigi spórolásaimból éltem, de most már - ahogy te is - én is nagyon aggódom, hogy mi lesz ezek után.

2016. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly tavasz vége óta kapom, eddig nem hívtak. A munkaügyön is csak beírják a kiskönyvbe a következő "pofavizit" időpontját és udvariasan elköszönnek :)
2016. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tévedsz, diplomával is lehet utcát seperni"


[link]



Ennyit erről! :)

2016. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

diplomás vagyok, mégis elküldtek mosogatni

a járási hivatalban megnéztük a jogszabályt, sehol nincs benne, h diplomásnak nem kötelessége elvállani a csak 8 általánost igénylő közmunkát

2016. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!