Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki közgazdász akar...

Ha valaki közgazdász akar lenni külföldön, akkor Mo-n semmi értelme lediplomázni mert az itteni papír pl Angliában semmit nem ér?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 07:24
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Ezzel a stílussal takarodj már máshova. A Corvinus a világrangsorban kb hétszázadik helyen van, az SZTE körülbelül a négy-ötszázadik, keressetek rá.
2016. jan. 21. 22:02
 32/57 anonim ***** válasza:

[link]


SZTE (501-550), Elte (601-650), DE (601-650), BCE (701+)


És a szomszédos országok közül még így is csak Ausztria áll jobban nálunk. Ő is csak 3 egyetemmel a 200-300. hely körül.

Romániának 4 egyeteme van a listán, mind a négy a 700+. helyen van.

Szlovákiának 1 egyeteme van a 651-700. helyen.

Szerbiának 1 egyeteme a 701+. helyen.

Horvátországnak 1 egyeteme a 701+. helyen.

Szlovéniának 1 egyeteme van a 651-700. helyen


Szóval ne hidd azt, hogy a régióban vagy nemzetközileg annyira rosszak vagyunk a felsőoktatásban. Egyébként ha a tudományágakra bontod le, előrébb vannak, meg akkor rajta van a BME is a Computer Science-nál a Semmelweis meg a Medicine-nél. Nyilván nem érdemes az összesített listát nézni, ha valaki közgazdásznak tanul, nem az SZTE-re megy hanem a Corvinusra.

A financial times meg a Corvinus meg a Ceu mesterképzéseit is elég előre szokta sorolni, nem véletlenül jön sok külföldi hallgató ezekre az egyetemekre.

2016. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
És annak ennyire örülnek Londonban, Berlinben, hogy igen gyenge az iskolád amiben tanultál, de a régiód ban más iskolák még ennél is gyengébbek? Hol van valami értelmes statisztika a külföldiek szellemi munkavállalásáról?
2016. jan. 22. 00:53
 34/57 A kérdező kommentje:
Meg akkor miért ne egy német, egy francia vagy egy skót közgazdászt vegyen fel helyetted az, aki a jelentkezőket nézi azért, mert a magyar diplomád jobb mint egy szerb jelentkezőé?
2016. jan. 22. 01:07
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének gyenge egyetemek? Szerintem ha valaki egy külföldi msc-t simán elvégez mondjuk az ELTE után (nem tudom egyáltalán megnézted-e a linket, hányan mennek a világ top egyetemeire az elte után doktorálni vagy MSc-re) akkor az azt jelenti, hogy gyenge képzést kaptak? Egy kicsit gondolkozzál már, mielőtt arrogánsan beböfögöd ide ezeket a hülyeségeket. Vagy nálad miért számít gyengének mondjuk egy BME? Fejtsd már ki bővebben. Mert a Harvard, Yale, Oxford meg az ilyen egyetemek előrébb vannak a 20-50000 dolláros tandíjukkal? :D

Hát akkor menjél ilyen egyetemekre, fizesd ki, ne itt siránkozzál. Vagy menjél skóciai egyetemre, ahova kb. 5% a felvételi arány. De amúgy tudtad, hogy Warren Buffetnek, a világ 3. leggazdagabb emberének a University of Nebraska-ról van diplomája, amit kb. az 500. helyre sorolnak? Szóval nem ilyen piti dolgokon fog múlni, hogy 400. vagy 100. az egyetemed, kicsit rangsor fétised van.

Egyébként továbbra is tudom ajánlani a linkedin-t, nézd meg hány ezer magyar mérnök, közgazdász dolgozik Németországban, Angliában a magyar diplomájukkal. Nekik sikerült elhelyezkedni és igen, valószínűleg őket választották a többi emberrel szemben. Ez nem úgy néz ki, hogy jelentkeznek 50-en, abból 49-nek Borostyán Ligás egyeteme van és ott az az egy magyar a szaros BME-vel :D Arról nem beszélve, hogy általában nem 1 főt keres mondjuk egy nagyobb cég, hanem pár tucatot, arra jelentkeznek pár százan akik közt persze előfordulhat pár elit egyetemen végzett ember, ami előnyt jelent, viszont minden Nyugat-Európai országban fel van már hígulva a felsőoktatás ugyan úgy mint Magyarországon. Mindenhol több száz/ezer főiskola és egyetem van, egyik munkáltató se követi nyomon, hogy most melyik iskolában mennyire minőségi az oktatás, plusz még azt is figyeljék, hogy külföldön hol megy minőségi oktatás, manapság a cégek már teszteket iratnak a jelentkezőkkel meg spéci kiválasztási folyamatuk van. Nem annyiról szól, hogy ott van a diplomádban egy világhírű egyetem és eléd nyomnak egy munkaszerződést.

2016. jan. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

Miért lennének gyenge egyetemek?"


Ha van egy verseny és valaki a legjobb 500-ban sincsen benne, az elég egyértelmű, hogy nem jól szerepelt, lehet magyarázni a bizonyítványt, csak ki fognak előbb-utóbb nevetni. Akkor te hidd el a magyar felsőoktatást magasztaló szöveget a magyar egyetemek honlapján, maradj a rosszul fizető magyar városodban a papíroddal azzal nyugtatgatva magadat, hogy a kevésbé fejlett régiódhoz képest kell viszonyítani, nem az összeshez.


"Szerintem ha valaki egy külföldi msc-t simán elvégez"


Ki, hányból hány? A Linkedinen is csak a csúcsot látod, a többi közgazdász közül akik külföldön praktizálnának hányan nem kapnak munkát, vagy vakarják szellemi munka helyett pl a tányérokat? Ilyen erővel ha nagy ritkán látsz érettségizett tehetős embereket is, akkor tovább sem kell tanulni a logikád szerint, mert hát neki sem volt rá szüksége, meg mert volt olyan már a világon, kevesebb mint egy százalék, aki anélkül befutott?


"egyik munkáltató se követi nyomon, hogy most melyik iskolában mennyire minőségi az oktatás"


És még te mondod, hogy hülyeségeket ír a másik. :D


"manapság a cégek már teszteket iratnak a jelentkezőkkel meg spéci kiválasztási folyamatuk van"


Igen, ha a papíroddal bejutsz a tesztre, meg az informatikában lehet, de mi a helyzet például a gazdasági állásoknál?

2016. jan. 22. 12:32
 37/57 anonim ***** válasza:

Kicsit nehéz a felfogásod...

Tisztában vagy vele, hogy ez nem az összes egyetemet rangsoroló lista, hanem a világ LEGJOBB egyetemeit rangsoroló lista? Kisebb országoknak már az büszkeség, ha egy egyetemüket sikerül feltuszkolniuk erre a listára bármelyik helyre. És most nem csak ebben a régióban, de Luxemburgnak például egy egyeteme sem került fel erre a listára. CSAK Amerikában 4726 főiskola és egyetem van jelenleg és ez a lista a 700. helyig sorolja az egyetemeket. Mitől lennének akkor gagyik ezek az egyetemek? Inkább téged fognak kinevetni, ha sok helyen elereszted majd ezeket a dumákat, egyébként megnézném, ahogy te elvégzel egy "gagyi" BME-t... :)

Én egy egyetem magasztaló szövegével sem jöttem, nem dőlök be az ilyen marketingmaszlagoknak, viszont ha azt gondolod, hogy az ottani diplomás magyarok egy százaléka dolgozik a szakmájában akkor szimplán fogyatékos vagy.


"És még te mondod, hogy hülyeségeket ír a másik. :D "


Miért szerinted ha egy amerikai cég keres egy pénzügyi kontrollert, akkor tisztában van mind a 4726 egyetem üzleti képzéseinek színvonalasságáról? Vagy csak a harvardosnak adnak munkát? Igen tesztet iratnak, még a közgazdászokkal is. Szóval ja, te beszélsz hülyeségeket.

Egyébként meg a tapasztalat fontosabb ahogy előttem írták, a sok SOTE-n végzett szerinted hogy megy ki Angliába? Érdekes ott a munkáltatók nem a rangsorokra verik mint te.

2016. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
Takarodjál már vissza Codozni te kis szőröstalpú, ne itt álmodozzál top egyetemekről meg hogy te a londoni goldman sachs-ban leszel elemző, mert sík hülye vagy. Egy magyar egyemre se tudsz bejutni vagy elvégezni, örülj, ha valami román zug-főiskola kommunikációs menedzsment szakát elvégzed.
2016. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
0%
utolsó: neked mi a bajod? a szexuális életed rendben van? vagy éhezel? nem normális az ilyen agresszív reakció.
2016. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Mivan te meg ratyi vagy hogy az Üzlet és pénzügyek kategóriában a szexel jössz? Te kis far túró
2016. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!