Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Természetvédelmi mérnöki...

Természetvédelmi mérnöki diplomával ellehet helyezkedni külföldön? (Németország, Ausztria)

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
nezz korul a neten, mennyi allast hirdetnek.
2016. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már kerestem neten, de nem sok mindent találta, arra gondoltam hátha van valakinek az ismerőskörében akinek sikerült.
2016. jan. 19. 13:30
 3/5 anonim válasza:
El lehet, de nem úgy, hogy lediplomázol itt, aztán kimész vele külföldre. Csak úgy van esély, ha a képzés alatt különböző pályázatokkal, ösztöndíjjal, erasmussal kimész külföldre is, és ott aktívan részt veszel a projektekben, kapcsolatokat építesz stb.
2016. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem egyszerű de itthon szinte alig lehet elhelyezkedni, ahogy eddig hallottam.
2016. febr. 2. 19:11
 5/5 anonim válasza:
El lehet itthon is, csak rá kell dolgozni, mert eléggé kihalásos alapon működik a szakma, és azok közül kerülnek be akiket ismernek. Érdemes folyamatosan és aktívan önkénteskedni, kapcsolatokat építeni, és nem megvetni azt az opciót, hogy pl végzés után csak közmunkaprogram keretében tudsz elkezdeni dolgozni pl egy nemzeti parknál (ami nem jelenti amúgy azt hogy egész nap parlagfüvet kaszálsz, szóval nem aljamunka, bár van olyan is...) mert több olyan munkakör is van, amihez nem árt némi célirányos szakmai tudás, ám fizetés tekintetében, sajnos csak ennyi van. Viszont mint mondta, a rendszer kihalásos alapon működik, és ha már bent vagy, üresedés esetén van lehetőség feljebb lépni idővel. A másik lehetőség, hogy msc után ha érdekel a kutatás/tudományos élet, akkor elég jól el lehet indulni innen a doktorizáshoz. Csak bsc-vel sztem nem érdemes tervezni, akkor már érdemes vagy végigcsinálni msc-vel, vagy egy a tvm-re építhető másik msc-s szakkal lehet kezdeni valami komolyabbat. Ha nagy pénzeket akarsz keresni, akkor ne ezt a szakmát válaszd, ide nem árt némi személyes kötődés, és elhivatottság, önszorgalom, az egyetem mellett saját erőből nem árt némi terepi tapasztalatot is összeszedni, mert ez nem az amit az előadóban meg lehet tanítani.
2016. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!