Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, ha vége lesz...

Mihez kezdjek, ha vége lesz ennek a közfoglalkoztatott munkának? 23/L

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el dolgozni és február végéig van szerződésem, mivel határozott idejű a munka. Okmányirodában dolgozok mint kisegítő munkás de a fizetés nagyon kevés. 51.000Ft-ot kapok havonta, mivel közfoglalkoztatott vagyok. Van érettségim meg egy OKJ-s csecsemő és gyermeknevelői szakmám, de ezzel 2 évig nem tudtam elhelyezkedni. 2013 nyár óta otthon voltam ez az első munkahelyem. Nyugis munka inkább papírokat kell rendezni, de vhogy nem érzem azt hogy ezt kellene csinálnom. Hogy csak ennyire vagyok képes az életben. Gondolkodtam már régóta hogy megpróbálok Ausztriába kimenni de a nyelv nem megy annyira. Végig azt tanultam és még tanfolyamot is elvégeztem de a megszólalással még problémáim vannak. Igazából több lehetőség is megfordult a fejemben, de fogalmam sincs melyiket szeretném. Azt olvastam, hogy a 2.OKJ-s képzés is ingyen van és 25 éves kor alatt lehetne nappalin is végezni. Az a baj ezzel, hogy nem tudom, h mit tanulhatnék, ami érdekel is és hasznát is tudnám venni. Vagy vmi egyetemet, fősulit végezzek el, hogy legyen egy diplomám? Vagy menjek ki Ausztriába és dolgozzak? Lenne 3 segítségem is, de nem tudom kihez forduljak. Volt barátom kinnt dolgozik, de nem vagyunk rosszban, aztán ott van a barátnőm, aki már volt egy-kétszer kinnt tudja a nyelvet és vele szívesen kimennék. Megéri kimenni? Milyen munkákra vennének fel tapasztalat és bizonytalan nyelvtudás nélkül? Mennyi pénz kell a kijutáshoz? Milyen hivatalos ügyeket kell elintézni előtte? Az az igazság hogy bizonytalan vagyok, hogy mihez kezdhetnék ha esetleg nem hosszabbítják meg a szerződést, amit igazából nem is nagyon szeretnék ennyi pénzért. Nem tudom mi érdekelne a lehetőségek közül, mi az amiben jó lehetnék. Szeretnék jól keresni, de az is fontos, hogy azt csináljam amit szeretek. Szívesen meghallgatok mindenféle tanácsot. :)
2016. jan. 19. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Utálom, hogy a szövegből ítélve abszolút értelmes, művelt emberek szarra se mennek ebben az országban.
2016. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Abban nem tudok segíteni, hogy milyen ügyeket kell intézni, de szerintem menj ki Ausztriába. Előtte járj el magántanárhoz (tudom, nagyon drága, de pl. egyetemista diákok vállalnak olcsóbban is), beszédközpontú órákat vegyél németből. Ha sokáig tanultad, akkor szerintem elég hamar el fogsz érni egy viszonylag jó szintet, a kulcs az, hogy merj megszólalni. Szerintem ehhez egy magántanár a legjobb kezdés, mert ott csak ketten vagytok, nem ciki, ha valamit elrontasz (máskor sem ciki, csak sokan nem mernek több ember előtt megszólalni...)


Hidd el, a nyelvtudással tudnál a legtöbbre menni, főleg ha segítséged is lenne Ausztriában. Több ismerősöm is kiment érettségi után, más végzettség nélkül. Középfokon beszélték a németet. Kaptak munkát eladóként butikba, volt aki plázába, és ő folyamatosan lépkedett a ranglétrán, mára üzletvezető-helyettes...

Pincérként, szobalányként, gyorséttermi kiszolgálóként, takarítóként is van lehetőség.


Azt írod, nem igazán tudod, mit lenne érdemes tanulnod, illetve mihez lenne kedved. Szerintem így ne menj akkor még egyetemre/új OKJ-re, mert ha kényszerből csinálod, csak szenvedni fogsz.


Én azt javaslom, menj ki 1-2 évre Ausztriába, ott lehet normális kereseted, és közben gondolkozz, hogy mivel szeretnél foglalkozni az életben. Ha ez megvan, akkor hazajöhetsz tanulni, de ha közben jól megtanultad a németet, kint is maradhatsz, vagy olyan szakmát tanulsz ki, amivel később újra ki tudsz menni...

2016. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Morozov válasza:
Hát szerintem attól függ az egész, hogy mi az életcélod. Ha kimész külföldre, akkor viszonylag jól meg fogsz élni, de valószínűleg olyan jellegű munkából, amit ott nem sokra tartanak. Viszont ha diplomát szerzel, akkor máris az értelmiséghez leszel besorolva, magasabb szintű lesz a társadalmi megbecsültséged és ha olyan szakot választasz, amivel el is lehet helyezkedni, akkor még jól fizető állásod is lehet, akár Magyarországon is.
2016. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!