Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet annál szebb mint hogy a...

Lehet annál szebb mint hogy a főnök ellen vagyonosodási vizsgálatot kezdeményezek a NAV-nál és kőkemény több milliós bünti lesz a vége? És tudja kinek köszönheti! Nem titok!

Figyelt kérdés

Több vitám volt a főnökkel, permanens dolgok miatt. Ugye a szokásos vállalkozói stiklik. Ki nem fizetett túlórák, bejelentési „érdekességek”, rugalmas munkaidő-értelmezés (fix munkaidővel miért is kéne nekem benn lennem munkaidőn kívül) stb. Szóval a szokásos okádék mocsokságok.

Semmi se változott, ezer vita eredmény nulla.

Jöttek a tanácsok innen onnan hogy bíróság, meg munkaügyi felügyelet, meg: NAV!

Nem apróztam el, vagyonosodási vizsgálatot kértem a főnök ellen, nem a cég ellen hanem a magánszemély ellen. Igen ám, de a NAV-os nyomozók ha szagot fognak nem állnak le, és ha már ezt azt találtak, hát maguktól adóügyi revízió alá vették a céget X évre visszamenőleg (meg a főnököt is mint mezei adózó).

Hát nem ragozom, a cég büntije nem publikus nem tudni mennyi (de 2-3 kocsi kitelik belőle), de a főnök mint természetes személy büntijét tudom: a bírságokkal késedelemmel együtt laza 6.200.000 HUF.

És a legszebb: pontosan tudja a főnök ki dobta fel: én! És kitől tudja: tőlem!

Megmondtam neki, legközelebb majd meggondolja fizet-e túlórát. Mert nekem köszönhetően most annyi lóvéja elszállt, hogy ha 10x túlórapénzt fizetett volna még akkor is jobban jár.

Azóta levegőnek néz, kerülget mint egy darab szart, utasítást csak a műszakvezetőn keresztül kapok, tőle nem.

De kirúgni furcsa mód nem mer, mondjuk jobb is neki, mert akkor bíróságon bámulnánk egymást (ezt is megmondtam neki).


Már várom hogy ő mikor indít ellenem NAV vizsgálatot, így megelőzve magam kértem magamra revíziót a NAV-nál. Kispénzű melós vagyok, vizsgálhatnak amíg akarnak.


Lehet ennél szebb? Egy lakás ára úszott el a főnöknek miattam és tudja is kinek köszönheti.

Ja azóta nem kell túlórázni. Nekem egyedül nem a cégnél.


2015. szept. 18. 14:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és azt kihagytam hogy a NAV vizsgálat pénzügyi része lezárult, de a munkaügyi része nem (hiányos, ellentmondó jelenléti ívek, hiányzó végzettséget igazoló papírok) így még további seggberúgások várhatóak a cégnek.

Pl majd számot kell adnia a főnöknek arra egy 8-17hs munkaidejű ember mit keresett benn még 20hkor is, vagy ha benn volt hol a túlóra elszámolása.

És ez már nem is az én művem, ez már megy a maga útján. Kártyavár, domino-dől minden. Egyik hazugság világítja meg a másikat.

2015. szept. 18. 14:13
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Te:

[link]

ráadásul:

[link]

2015. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
És ha csődbe megy a cég, a kollégáid szemébe is ilyen büszkén belemondod majd, hogy neked köszönhetik? Nem felmenteni akarom a főnököd, csak érdekel.
2015. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt nem érdekel senkit, másrészt meg szerintem félreértelmezted az oldal címét.
2015. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Mi a kérdés?


a privát véleményem a történet nettó hülyeség, miért nem rúgott ki a főnököd ezek után?

2015. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Ha ez tényleg igaz, akkor csak gratulálni tudok hozzá. Végre egy hasonló mentalitású ember!

Én sem hagytam magam, bíróságon kötöttünk ki.

Én sem vagyok senkinek a szolgálja, elvárom, hogy egyenlőként kezeljenek, és ha én tisztességes vagyok, és kötelességtudó, akkor mástól is elvárom ugyanezt.


Nekem azt mondta a főnököm, szereti a kihívásokat. Szerintem elég nagy kihívás voltam neki. Vagy inkább egy érvágás. :)


Pacsi Neked!

2015. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

add1: Ha nem fizet ki a főnököd miért dolgozol még mindig ott?

add2: Ha felnyomtad a főnököd a navnál és tudja hogy te voltál miért nem rúgott ki rögtön?

2015. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Kamu szagot érzek...
2015. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz hogy majdnem 6 éves kérdés, de nekem nem lenne pofám olyan munkahelyen dolgozni ahol én nyomtam fel a fönököt. Btw elég kamunak tűnik az egész de a fene tudja. Van bőr a képeden az biztos.
2021. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!