Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az álláskereső oldalon a...

Az álláskereső oldalon a minimális nettó bér megadása?

Figyelt kérdés
Álláskereső oldal adatai kitöltése közben feltűnt, hogy kéri a minimális tervezett nettó bért, én tudom, hogy mennyi az a bér amivel már fenntudom tartani magam, de ilyenkor ajánlatos meghatározni ezt?

2016. jan. 23. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit írj be amennyivel elégedett lennél.
2016. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát ilyenkor érdemes írni összeget, azt hittem, hogy ezt nem szokás kitölteni.

Köszönöm a választ!

2016. jan. 23. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki hogy szokta. Én be szoktam írni, bár ettől függetlenül mindig megkérdezik külön.

Szerintem tényleg annyit érdemes írni amennyivel elégedett lennél és persze reális. Mert ismerek olyat aki 100at kért és 100at kapott később meg toporzékolt, hogy miért csak ennyi, amikor megtudta, hogy 130-140 körül kapnak a többiek. (Ja kérem, akkor miért nem kért többet annak idején?)

2016. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én készítettem költségvetést a megélhetőségemről. Albérletbe költözéssel meg minden tervezett nagyobb költséggel 160.000ft jött ki. Ebbe nincsenek beleszámolva nagy összegek, valamint bulizásról nem is beszélve (23 éves férfi). De amennyiben ezt az összeget megkapom (Közgazdász diplomával), akkor mondhatni a bevételem fedezi a költségeimet, és persze, szeretnék még más kisebb munkákkal is foglalkozni hétvégén, ami teljesen a megtakarítás számlámra mehet.
2016. jan. 23. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
A bert nem az igenyeidhez hanem a megpalyazott allas piaci ertekehez kell beloni.
2016. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

"A bert nem az igenyeidhez hanem a megpalyazott allas piaci ertekehez kell beloni."


Kapsz egy zöld kezet, de csak mert olyan szépen bemagoltad a háeres kamu dumát. Ennél azért árnyaltabb a kép, főleg, hogy most nem konkrét jelentkezésről beszélünk, hanem a professionre akar beregisztrálni.


Kérdező, te tudod, mennyi pénzzel lennél elégedett. Azt írd be. Én eddig mindig beírtam, hogy mennyi az annyi, ez alatt meg ne raboljuk egymás idejét. Nem, nem vagyok rugalmas. Ennyibe kerülök, kell, vagy nem kell?

2016. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kapsz egy zöld kezet, de csak mert olyan szépen bemagoltad a háeres kamu dumát. Ennél azért árnyaltabb a kép, főleg, hogy most nem konkrét jelentkezésről beszélünk, hanem a professionre akar beregisztrálni."


Ha én takarítói és árufeltöltői munkákat keresek (konrkétum nélkül) és havi 300e kell a kényelmes megélhetésemhez szerinted van értelme beírni a professönre bérigénynek?


Ugye nincs...


A kérdező sokkal jobban jár, ha megnézi, hogy a "közgazdász" végzettségével (ami így kb. pont semmit nem mond nekünk, de ő biztos tudja milyen BSCt/MSCt végzett) milyen béreket osztogatnak pályakezdőknek és szépen azt írja be. Már csak azért is, mert az éremnek kettő oldala van ám: most ő kiszámolt 160-at, beírja és adott esetben rábaxik, mert nálunk pl. a pénzügyi osztályunkon a junior pályakezdő bér bruttó 300. A Big Fournál meg még több is. Persze nálunk se a B4-nál is örömmel adnak br. 250-et ha annyit kérsz...


A munkakeresési folyamatnak egy nagyon fontos része, hogy tisztába legyél a végzettséged és a munkád értékével. Ez nem HR bullshit. A HR-es az alkalmas dolgozót akarja a legolcsóbban megtalálni.

2016. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van olyan oldal, ahol meglehet könnyedén nézni a különböző munkaterületek, szakirányok fizetéseit?
2016. jan. 24. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon nehéz, mert mindenki úgy kezeli a bér kérdést, mintha minimum nemzeti titok lenne, hogy mennyit keres.


Van egy pár oldal, mint a [link] ahol önbevallás alapján lehet nézegetni a pozik és a fizuk mértékét, de igazából cégenként nagyon eltérő lehet.

2016. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én egy oldalra nem konkrét önéletrajzba 0-át írnék be, aztán interjú végén egyezkednék, ahogy az lenni szokott... persze, konkrét pályázatnál más a helyzet
2016. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!