Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi olyan rossz az ügyfélszolgá...

Mi olyan rossz az ügyfélszolgálatos munkákban?

Figyelt kérdés

Most fogom megkapni a nyelvtanári diplomámat, de nem az oktatásban szeretnék elhelyezkedni. Egyrészt a körülmények és a fizetés miatt, másrészt a gyakorlat alatt rájöttem, hogy ez nem az én világom.


Két idegen nyelvet beszélek felső fokon, és ezzel nagyon sok multihoz el tudnék helyezkedni, főleg ügyfélszolgálatra, ahova mást nem kérnek, a nyelvtudás a lényeg. A fizetés is jó lenne, nettó 200 felett.

Rengeteg ügyfélszolgálatos álláshirdetést találtam, és amúgy kíváncsi voltam mindig, milyen egy ilyen multinál dolgozni, ez az ügyfélszolgálatos dolog jónak tűnt.


Viszont mindenki próbál lebeszélni róla, hogy az milyen szar meló, mennyire stresszes, ki fogok készülni, stb. Itt is olvastam hasonló véleményeket.


De nem nagyon értem, mi olyan rossz benne? Mitől ennyire stresszes? Nekem elég egyértelműnek tűnik a munka: hívnak, felveszem a telefont, elmondja az ügyfél a problémát, segítek neki (gondolom képzés van előtte, hogy melyik helyzetben mit mondjak az ügyfélnek). Sok helyen nem csak telefon van, hanem e-mailen és chaten kell válaszolni az ügyfelek kérdéseire.


Mi ebben olyan rossz? Melyik része stresszes? Hogy olyan problémákkal fordulnak hozzám, amit nem tudok megoldani, és én leszek leszidva?


Olyanok tapasztalatai érdekelnének, akik már dolgoztak ilyen helyen, mert én komolyan gondolkozom rajta, és nem értem miért akarnak lebeszélni.


Köszi!


24/L


2016. jan. 24. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam másfél évet internetszolgáltató helpdeskjén, angolul és megyarul segítettem telefonon.


Szerintem nem volt olyan vészes maga a munka, az ügyfelek többnyire normálisak, persze mindig van egy-két olyan, aki "asztaldöngetéssel" szeretne eredményt elérni.

Ami nehéz, illetve szokni kell, hogy 8-12 órán keresztül folyamatosan beszélni kell, az igen fárasztó tud lenni.

Na meg nem árt, ha jól tűröd a monotonitást, mert naponta 200x szinte ugyan azt elmondani nem egy kreatív feladat :)

2016. jan. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Gondold végig, milyen színvonalon képesek emberek kérdezni itt... Hogy reagálnak, ha nem azt válaszolod, amit hallani akarnak... Mennyien vannak tévedésben rengeteg kérdésben, mégis szentül hiszik, hogy csak nekik kehet igazuk.

Na, ez lesz a melód, élőben.

2016. jan. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem rossz, csak nem mindenki alkalmas rá.


Egyrészt a jól fizető helyeken pörgés is van, tehát nem az a kényelmes, kávézgatós, tereferélős munkahely, amit a legtöbben áhítanak (persze a fizetés az legyen elsőosztályú).


Másrészt tényleg nagyon sok hülye lehet (bár ez terület függő is, nem mindegy, hogy a cég partnerei sima magánemberek vagy mondjuk másik nagyvállalat embereivel fogsz beszélgetni).


Ha valakiben megvan annak a képessége, hogy a legnagyobb hülyéket is tudja nyugodtan kezelni, és mindezt úgy, hogy nem csak kifelé látszik annak, hanem valóban nem idegesíti magát, akkor nincs vele semmi gond, ha viszont ez stresszel, ha nem tudod "letenni" a dolgokat, akkor gyorsan lelépsz.


(ui: nagy cégeknél egyébként sokan mennek ügyfélszolgálat irányba, mert van lehetőség később váltani cégen belül 1-1,5 év alatt nagyon meg lehet ismerni a termékeket, az ügyfeleket, persze ezt is cége válogatja, van ahol eleve az ügyfeleseket úgy nézik, hogy ki alkalmas onnan előre lépni, máshol meg 0 esély van rá.

2016. jan. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyik multinál dolgozó, ügyfélszolgálatot vezető ismerősöm mondta:


"Hogy finoman fogalmazzak...nem az okosak hívják fel az ügyfélszolgálatot."


Ha valamit nem tudsz megoldani, akkor tovább kell kapcsolnod a felsőbb szintekre.

2016. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, itt elsősorban az a nem mindegy, hogy kivel kell kapcsolatot tartanod, mert ha a cég partnereivel kell kapcsolatot tartani, az még éppen az elviselhetőbb kategória.


ellenben ha ügyfelek problémáit kell megoldanod, akkor ott már valóban nagyon fontos a stressztűrőképesség, hisz ahogy más is írja, a legtöbb ember azt hiszi, hogyha valami problémája van, akkor azt az ügyfélszolgálatoson kell leverni, leordítani a fejét, még akkor is, ha ő a hülye.


és a monotonitás tűrés is fontos, hisz a képzésen úgyis elmondják, leépítik az agyad nullára, és így még ha te magad tudnál is segíteni a problémán, akkor sem teheted, hanem protokol szerint kell eljárnod, mindenféle felesleges kérdéseket kell feltenned, és ha azok alapján nem sikerül megoldani a problémát, akkor tovább kell kapcsolni egy "illetékeshez", aki aztán ugyanúgy protokoll szerint megint megkérdezi a felesleges kérdéseket, miközben maga a probléma gondolom 2 perc alatt megoldható lenne, de már negyed óráig telefonálgatnak...

2016. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
amugy olyan ügyfélszolgálatos/call centeres aki csak magyar nyelven végzi a munkáját (BP) mennyit keres brutto?
2016. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó: nem megválaszolható, szó szerint minimálbértől a kb 250-300 bruttóig (egyedi esetekben meg akár a csillagos égig természetesen)


Függ a tapasztalattól, attól, hogy kiknek és mit kell csinálni (nem mindegy, hogy kell e valami spéci tudás, vagy csak rögzíteni kell a hívást, nem mindegy, hogy mekkora cég, hogy magánemberek hívnak, vagy nagy partner cégek, stb, stb).

2016. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

köszi a választ előző! azt esetleg nem tudod melyik cég fizet azért minimálbérnél többet ezért a munkáért?

azon gondolkodtam mostanában, hogy ez megérne egy próbát és talán fel is vennének bár tapasztalatom szinte semmi, de van diplomám és hát ide nem özönlenek úgy az emberek...

2016. jan. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztosítási cégnél dolgozom Ügyfélszolgálaton immár jópár éve. Ügyfélszolgálatos vagyok, telefon, személyes ügyfélszolgálat, levelezés stb. 200-250e között van a bruttóm, napi 8 óra.

Az a stresszes, amikor az ügyfél részére kiderül, hogy nem azt kapta, amit várt (most lényegtelen, hogy ő volt figyelmetlen vagy a tanácsadó nem tudja a dolgát), és neked a-nyá.zik a telefonba vagy még cifrább dolgokat mond és te tűrsz sajnos. Ez van. Vagy egy ügyféllel több, mint 2,5 órát ülsz az asztalnál és még mindig nem érti, hogy attól, hogy új készüléke lesz, nem változik meg a telefonszáma. És itt még nem jutottunk el a befektetési egységekhez...

De én szeretem ettől függetlenül :)

2016. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!