Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai munkavállalás úgy...

Ausztriai munkavállalás úgy hogy az erkölcsim nem "tiszta"? 25/F

Figyelt kérdés
Sajnos tavaly nyáron folt esett az erkölcsi bizonyítványomban miszerint kisértékű lopás bűntettével figyelmeztetést kaptam és ennek 3 évig nyoma lesz az erkölcsimben. Ausztriában igy idén áprilistól vállalhatok munkát? nem fogok így már külföldön sehova sem kelleni?
2016. jan. 27. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahova kell az erkölcsi, ott biztos nem fogsz munkát kapni.
2016. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennyire komoly a helyzet? van erre valamilyen hivatalos oldal vagy forum ahol tanacsot adhatnak vagy eligazithatnak olyan munkahoz amihez nem kell erkolcsi?
2016. jan. 28. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Ne lopj!!

2. Nagyon helyes, hogy kérnek erkölcsit egyre több helyen.

3. Hol kaphatsz infót, hogy mihez nem kell erkölcsi??

-tényleg ennyire sötét vagy?

Teljesen mindegy milyen állás, ha az van oda írva, hogy kell erkölcsi, akkor neked már nem kell jelentkezni, ennyi.

Nincs erről semmi gyűjtő oldal, max olyat fogsz találni hogy melyek azok a szakmák amihez biztos kell.

- de ha egy takarítói álláshoz is kérnek, akkor nem mindegy már neked?

2016. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem magyar közvetítőn át vállalsz munkát Ausztriában , hanem közvetlenül keresel munkát ahhoz nem biztos , hogy erkölcsit kérnek.

Ha meg kérnek , osztrák erkölcsit fognak kérni

( Leumundszeugnis ) nem magyart , az osztrák nyilvántartásban meg nem szerepelsz , úgyhogy ott tiszta a lapod.

2016. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
12 17 tetszik a kommented, bar biztos labakon allna:) mennyire van arra garancia hogy az osztakoknal kikert erkolcsimben nincs benne ez a figyelmeztetes?
2016. febr. 2. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt is megkérdőjelezném, hogy egy nem Osztrák állampolgártól, miért kérnének Osztrák erkölcsit.

Hogy német nyelven kérik és hitelesített fordításban, az biztos. De hogy nem annak az országban kiállítottját kérik ahol munkát vállalsz, az is biztos. Esetleg úgy elképzelem hogy az Osztrákok kiadják de innen Magyarországtól kérik, és persze azért biztos megnézik azt is hogy ott csináltál e valamit.


De Én a helyedben nem itt érdeklődnék hanem valamilyen hivatalban.

2016. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat, megtettem egy jogi oldalon [link]

Itt sok szakértő ember van de ettől független érdekelnek az itteni vélemények és tapasztalatok is.

A GYK-val az a baj sokan csak hasukra ütnek és írnak egy saját gondolkodásuk szerint valós tényt, ami csak felvetés vagy vélemény de látod ha ide nem írok akkor a jogi fórumot sem kerestem volna fel :)

2016. febr. 4. 09:55
 8/11 A kérdező kommentje:

Ügyemben az elmúlt 2 napban fejlemények történtek, egyrészt ma megérkezett az erkölcsim ami tiszta és a folytatásban úgy tűnik az is marad.

Másrészt tegnap a Kerületi Ügyészségtől egy levelet kaptam, miszerint idézem: "A kisebb értékre elkövetett lopás vétségének kísérlete miatt Ön ellen a BGFK XIV kerületi Rendőrkapitányságon ... bü számon folyamatban volt büntetőügyben a kerületi ügyészség ... számú határozatával a vádemelést Önnel szemben elhalasztotta."

A második oldalt is idézem:

"...bü számon folyamatban volt büntetőügyben *gyanusítottal szemben a vádemelést a Be. 222 (1) bekezdése alapján 2(két) év időtartamra elhalasztom"

"Figyelmeztetem a gyanúsítottat hogy az ügyész vádat emel amennyiben a gyanusított a határozat ellen panasszal él illetve ha a gyanúsítottal szemben a vádemelés elhalasztásának tartama alatt elkövetett szándékos bűncselekmény miatt vádat emelnek"


Ezt úgy értelmezem a procedúra véget ért és ha 2 éven belül bármi törvényelleset csinálok (amire nem lesz többé példa!) akkor ezt az ügyet és az újat vádat emelnek és a most elengedett büntetést is behajtják rajtam. Mit gondoltok? Ezek szerint szabad az utam Ausztriába, kint tölthetem a fél éves idénymunkámat áprilistól bármilyen előéletemmel kapcsolatos hátrányos helyzet nélkül?

2016. febr. 9. 17:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint tiszta lappal indulhatsz bárhova.

-De ha 2 éven belül bármit csinálsz ami büntethető, akkor nem csak azért fognak felelősségre vonni, hanem ezt is kiróják, -pl. ezért kaptál volna 6 hónapot akkor eleve innen indul a büntetés.

2016. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hatos !


Azért írtam , mert Ausztriában dolgoztam , egy osztrák munkaerőkölcsönző cégnél , ahol kértek erkölcsit is.

Bementem az osztrák rendőrségre , fizettem , 4 perc alatt kiállították , bele van írva , hogy az osztrák nyilvántartásban nem szerepelek.

Nem az elméleteimet írtam le , hanem a gyakorlati tapasztalataimat.

2016. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!