Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól tette, hogy elvállalta a...

Jól tette, hogy elvállalta a munkát ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

A párom közlekedésmérnök, 2 évig dolgozott egy cégnél, de a cég felbomlott, ezért kirúgták november közepén. Mérnöktanár msc-t csinál, mert a korábbi munkahelye rugalmas volt és mellette részmunkaidőben szeretett volna tanítani.

November közepe óta keresett munkát, de a városban, ahol lakik nincsen túl sok munkalehetőség, így muszáj volt Budapesten nézelődnie. Fel is vették egy helyre, a korábbi munkahelyén br. 285 000 Ft-ot kapott, így br. 300 000 Ft-ot mondott az interjún, de ma volt aláírni a papírokat, holnap kezd és csak br. 220 000 Ft-ot adnak neki az első 3 hónapra, azt mondták, hogy a 3. hónap végén majd még visszatérhetnek a fizetésre, de a cégnél inkább a több cafetériát részesítik előnyben. Ő kevesli ezt, hiszen ennyi pénzből lehetetlen felköltözni Pestre, naponta ingáznia kell vonattal 200 km-t oda, majd vissza és ami a legrosszabb, hogy 3:50-kor kell kelnie, mert a későbbi vonattal nem érne be 8-ra. Kérdeztem tőle, hogy miért nem beszélte meg, hogy járhasson 8:30-ra, akkor elég lenne 5-kor kelnie, de azt mondta, hogy nem akar már a kezdetekkor problémás lenni.

Korábban, mikor huzamosabb ideig 5-kor kelt és későn ért haza, akkor is nagyon fáradt volt, félek, hogy ez a sok korán kelés nagyon megárt majd neki. Szerintetek jól tette, hogy elvállalta? Azt mondja, hogy muszáj volt, mert csak február közepéig jár neki a munkanélküli és majd "nyitott szemmel jár", hátha talál jobbat. Egyébként a munka jó, tetszik is neki, holnap már kap szolgálati telefont, laptopot, illetve külföldi konferenciákra is jár majd, ami különösen tetszik neki, mert szeret utazni, de ennyi pénzből lehetetlen felköltözni Pestre, illetve a konferenciákra való kiutazás és érkezés is korán, illetve túl későn lesz, így az alvást max. hotelben vagy esetleg egy ismerősénél tudná megoldani (de az ismerősére nem számíthat mindig).


2016. febr. 1. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a 8:30-at nyugodtan bemondhatta volna, legfeljebb ott marad még fél órát délután.

A cafeteriát gondolom megadják majd neki, csak az a gond ezzel, hogy egy tollvonással el is vehetik később (ez nálunk megtörtént). A mindennapos utazás borzasztóan kimerítő lesz, ezért ezt hosszú távon szerintem nem lehet csinálni.

2016. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Elég hülye, hogy elvállalta. Ennyiből egy albérletet nem lehet itt kivenni. Mondjuk közlekedésmérnökként sok helyre nem tud menni, marad neki a BKV vagy a MÁV.
2016. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

2 év mérnöki gyakorlattal ebben az országban simán tud munkát találni, vagy ekkora balfäsz vagy nem beszél nyelveket...


Amúgy merrefelé laktok?

2016. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ő ragaszkodik ahhoz, hogy ez jobb, mint a 0 Ft. :) Amiben igaza is van részben, illetve bízik abban, hogy 3 hónap múlva emelnek a fizetésén, viszont a cafetériával nem sokra megy, abból nem lehet albérletet fizetni, ezt ő is beismerte. Közben már jelentkezett egy másik munkára, igaz az is Pesten van, de többet fizet.

Azt mondta majd 1 hét múlva bepróbálkozik azzal, hogy mi lenne ha 8:30-ra járna.

Azért a munkaadókat sem értem teljesen, ennyi pénz nem sok mindenre elég, nálunk a cégnél a számviteli ügyintéző OKJ-s végzettségű szállítói számla könyvelő keres ennyit (persze nem leírni akarom, de általában a diplomásokat jobban megfizetik). Persze nyilván az is a gond, hogy jobb híján ennyiért is elvállalják a munkát, ahogy ő is.

Meséltem neki, hogy mikor én elkezdtem dolgozni a mostani helyen, akkor mondták, hogy 7:30-8:15 között be kell érni és 20 perc ebédszünetet le kell dolgozni, de én már az első munkanapon felvetettem a főnöknek, hogy nem lenne-e gond, ha inkább nem tartanék ebédszünetet , illetve nem lenne-e gond, ha 15:50-kor elmennék, mert úgy érem csak el a vonatot, persze a 8 óra meglenne minden nap. Kicsit meglepődött, de inkább azon, hogy egész nap "éhezni akarok" és mondta, hogy nyugodtan elmehetek előbb, de mindenképp egyek legalább pár falatot, ne éhezzek itt neki.

Persze lehet, hogy csak pechem volt, de szerintem ha valakinél nem talált jobbat a cég, mert nyilván nem véletlenül veszik fel az illetőt, akkor elgondolkodik a munkavállaló ajánlatán.

Ráadásul ő még azt is titkolja hogy 195 km-ről fog bejárni minden nap, mert fél, hogy kirúgják, pedig az lett volna szerintem az ésszerű, ha megmondja ma, hogy ennyiből nem tudja kifizetni az albérletet és vagy később jár vagy fizessenek többet.

2016. febr. 1. 22:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő Szegeden lakik, azon a környéken pedig nem igen van munka, egy barátja is csak protekcióval került be a helyi közlekedési vállalathoz még ennél is sokkal kevesebb bérért. Angolul beszél (ha nem beszélne ide se vették volna fel), Pesten lett volna már jobban fizető állás a múlt héten, de oda 7-re kellett volna járnia és így 3 hónap munkanélküli után nem tudja kifizetni a kauciót, 7-re pedig képtelenség Szegedről bejárni, autója nincs és nem is érné meg.
2016. febr. 1. 22:37
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha beszél angolul és költözni is hajlandó, akkor miért Bpen akar munkát? Kvázi munkaerő hiány van GyMS, Komárom,és Fejér megyében. 2 év mérnöki gyakorlattal hamar kapna munkát, albérlettámogatással is. Nem beszélve a fizetésről, pályakezdők kapnak br. 350-et a környéken + cafetéria + utazási támogatás, sok cég 40-60 ezrez ad albérletre egy évig. Pontosan mit csinált az előző helyén?
2016. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, én is Győr-Moson-Sopron megyében dolgozom :) Sőt, ő is oda jár/járt egyetemre, de sajnos a távolból elég nehéz elindulnia, utazási támogatást ugyan kapna, albérlet támogatásról még nem hallottam gyakran csak gyári munkás szinten, aztán lehet, hogy van. Nem tudna rögtön Győrbe költözni, sajnos ezt szerintem ott rontotta el, hogy az egyetem után nem Győrben keresett munkát, pedig ha már ott volt koliba onnan egyszerűbb lett volna kiköltöznie albérletbe, mint Szegedről Győrbe. Épp ezért említettem, hogy nálunk (Győrben), a végzettség nélküli könyvelő többet keres, mint ő az új munkahelyén, nálunk is a mérnökök fizetése nettó min. 300 ezer.

Komárom és Fejér megyében nem mondanám, hogy munkaerőhiány van "magasabb szinteken", persze az újság tele van operátori és targoncás munkákkal, de hozzánk nem egy ember jár Tatabányáról, Veszprémből és egyéb környező településekről, mert az említett két megyében nincs munka, persze mihez képest, nyilván a pangó Csongrád megyéhez képest több munka van. Viszont azt én sem értem miért ragaszkodik Szegedhez vagy Budapesthez, nekem Budapest eleve nem szimpatikus a nyüzsgő életmód miatt, dolgoztam már ott is, de csak kb. 2 hónapot bírtam. Lehet, hogy én voltam rossz helyen, de én azt vettem észre, hogy ott kb. le se sz*rják egymást az emberek még a munkahelyen sem, vidéken sokkal figyelmesebbek, jobban törődnek a másikkal. Budapesten az utcán is csak a 10. ember volt hajlandó segíteni, mikor kerestem valamit, a többi kb. levegőnek nézett.

2016. febr. 2. 00:03
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne viccelj már, komárom megyei vagyok, Fejér megyében dolgozom, az összes környező cégnél gyártó-, karbantartó-, plc-, minőségügyi mérnök pozíciókban, logisztikai munkakörökben hónapokig tart az üres helyeket betölteni. Csak nálunk, 4 üres mérnöki pozíció van, amiről tudok, ebből 2 németes, 2 angolos. Az ipari parkban kihívás operátort felvenni.

És legalább 2 céget tudok, aki mérnököknel albérlettámogatást ad, de amúgy is minden megegyezés kérdése.

2016. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Hogy lehet 195 km-rol bejárni? A munkáltató ekkora távolságot tuti nem támogat, saját zsebből pedig iszonyatosan nagy költség a vonat bérlet.
2016. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Be lehet járni, ha valaki akar, nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy a sok koránkelés, későn hazaérés miatt attól félek kikészül 3 hónap alatt, míg vár a fizetésemelésre. Ma azt mondta neki a főnök, mikor rékérdezett, hogy mennyi emelésre lehet majd számítani, hogy az részletkérdés majd megbeszélik, de ha nem emel jelentősen, akkor 3 hónap múlva otthagyja, addig ragaszkodik a helyhez.

A munkáltató a bkv bérletet cafetériából támogatja, a vonatot pedig saját zsebből fizeti, ami egy hónapra 15 100 Ft (Szeged-Kőbánya-Kispest között). A nettója, ha jól számolom 144 100 forint, tehát még mindig marad nettó 129 ezer forintja. Teljesen igaza van abban, hogy ez több, mint a semmi és az éhhalál.


"Ne viccelj már, komárom megyei vagyok, Fejér megyében dolgozom, az összes környező cégnél gyártó-, karbantartó-, plc-, minőségügyi mérnök pozíciókban, logisztikai munkakörökben hónapokig tart az üres helyeket betölteni. Csak nálunk, 4 üres mérnöki pozíció van, amiről tudok, ebből 2 németes, 2 angolos. "


Szegedről Komárom-Esztergom megyébe és Veszprém megyébe nehezebb eljutni, mint Budapestre, azt nem írtad, hogy ezeken a helyeken adnak-e lakástámogatást, de ha mégis adnak, akkor se fedezné a teljes összeges és mivel otthon volt 3 hónapig (munkanélkülit még mindig nem kapott, állítólag majd február 10-e körül utalják a 2,5 havit egybe), így nem igen lenne miből kifizetnie az albérletet, ami mellett az első fizuig enni se ártana. Otthon az anyja főz, így a kajával nincs gond, viszont ő is nyugdíjas, így nem tudna eltartani a nyugdíjából mégegy embert, ezért muszáj dolgoznia. A mávos bérletét is kölcsönből finanszírozta, tehát a munkára tényleg szüksége volt, gondolom az belátható, hogy 3 hónap munkanélküliség után a legkönnyebben megközelíthető helyet kereste és sajnos ez volt az. Én csak azt nem értem, hogy miért nem egyezkedett rögtön a magasabb fizuért vagy a későbbi bejárásért. Persze így, hogy ezt elvállalta tud majd félretenni, sajnos 3 hónap alatt felélte a tartalékait, nem gondolta, hogy majd kirúgják, a szegedi lakását el akarja adni (jelenleg lakatlan) és hitelre akar venni Pesten egy lakást, ezért van úgy, hogy ha 3 hónap után nem adnak emelést akkor otthagyja.

2016. febr. 2. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!