Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi bérigény reális ilyen...

Mennyi bérigény reális ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Betanított munka, minimum érettségi, vidék.
2016. febr. 3. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy az ország melyik területén van a munkahely, de ha csak betanított munka sokra ne számíts. Általában ha nagyobb céghez keresnek betanított munkást, akkor van rás esély, hogy egy munkásszállóban elhelyezzenek. Amúgy ha kérnek a munkához érettségit, akkor az már annyira nem is betanított munka, mivel a betanított munkához elég a 8 osztály. Tehát annyi, hogy írni olvasni tudj. Szerintem a maximum fizetés 120-130 ezer forint, de ez csak hétvégi túlórákkal, tehát heti hat nap meló mellett.
2016. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem. Ha rákérdeznek nettót vagy bruttót szokás mondani?
2016. febr. 3. 17:32
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nettót érdemes, mert ugye ez az az összeg amit kézbe kapsz. De amúgy ha betnított munkára mész nem tudsz alkudni a bérrel. Azt mondják, hogy szakmunkás minimálbér, ha tetszik elfogadod, ha nem, akkor felvesznek mást. Olyankor tudsz több pénzt kicsikarni a munkáltatóból, ha olyan munkát keresel amiben nehéz jónak lenni, vagy kevés a jó szakmunkás benne. Mondjuk elmész egy fémipari céghez CNC esztergályosnak. Az már szakmunka, nem betanított munka, így ott lehet alkudni a bérrel, ha nagyon kellesz nekik, akkor egész magas összeget lehet keresni. De ezt most nem konkrétan a CNC munkára értettem, hanem általánosságban mondom.
2016. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

"Nettót érdemes"


Komolyan érdekelne, hogy a válaszadó milyen interjúkkal találkozott eddigi pályafutása során.

2016. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
na most akkor döntsétek el :D
2016. febr. 3. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Voltam pár helyen interjún, és tőlem a nettót kérdezték. Mivel az érdekli őket, hogy a pályázó mennyit akar keresni. Azt már a pályáztató cégnek kell eldöntenie, hogy amit bemondasz nettó fizetést, annak ő tudja-e a bruttó részét fizetni. Mivel a munkáltató a bruttó részét állja a dolgoknak és neki ez a fontos. De amúgy normális helyeken úgy is teszik fel a kérdést, hogy mekkora bruttó vagy nettó bért szeretne keresni.
2016. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az egyik legnagyobb hazai munkakereső portárról egy cikk, olvasd el ha akarod, ott írja bővebben, hogy teljesen mindegy, hogy bruttó vagy nettó bért mondasz:


[link]


Aztán még egy cikk:


[link]


És még egy:


[link]

2016. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

"és tőlem a nettót kérdezték. Mivel az érdekli őket, hogy a pályázó mennyit akar keresni. "


Kár, hogy ha te azt mondod nekem, hogy nettó 150e-t akarsz keresni, akkor anélkül, hogy például tudnám, hogy van-e gyereked, friss házas vagy-e, egyedül nevelsz-e valakit, stb... - azt sem tudom mennyibe kerülnél nekem.


MINDIG bruttó bért mondunk, mert csak ez árulja el a munkaadónak, hogy mennyit kell fizetnie. A nettó nem.

2016. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Ott vannak a cikkek, olvasd el azt! Nekem nem egyszer úgy tették fel a kérdést, hogy "Kérem mondja meg mekkora nettó fizetést szeretne kapni" Amúgy ez cégfüggő is. Van aki bruttó bért kér, van aki pedig nettót. Ha ott vagy egy állásinterjún és azt mondják neked, hogy bruttó 350 ezer, akkor nem biztos, hogy egyből kitudod számolni, hogy az mennyi neked nettóba. De ha azt mondod, hogy kérsz kézbe 200-at, akkor neked nincs mit számolgatnod, azt döntse el a cég, hogy a nettó 200-nak tudja-e a bruttó bérét vállalni vagy sem. Az meg, hogy van-e gyereked van sem, azt a kutyát sem érdekli. Tőlem egy helyen sem kérdezik, sőt a CV-ben sincs bent, mert munkahely keresés szempontjából ez lényegtelen. Ha már jelentkeztél munkára, akkor az azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy (ha van) van családod tudod és akarod vállalni a munkát. Azért is írtam, hogy ez cégfüggő. Te lehet, hogy olyan helyen voltál ahol bruttót kértek, én meg olyan helyen ahol nettót kérték. Amúgy amikor netótt kérnek azzal valamennyire azt is mérik, hogy te mennyit érsz saját magadnak. De ezeknek mind utána lehet olvasni komolyabb álláskereső portálokon.
2016. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
A másik része meg az, hogy itt betanított munkáról van szó. Ami általában 3 műszak, esetleg kettő műszak. Legtöbbször hétvégi munkavégzés, és sokszor 12 órázás. Tehát ilyen helyzetben nem fontos a bruttó bér, mert a műszakpótlékoktól elkezdve a túlórapénz, minden lényegesen változtat a bruttó béren. Most láttam két egymás után következő bérpapírt. Az egyik hónapban bruttó 150 ezer Ft, a másikban pedig bruttó 230 ezer. A magasabb bruttó bérű hónapban volt túlóra és több éjszakás műszakpótlék is. Tehát ilyen esetben mihez határozod meg a bruttódat? Nyilván egyik hónapban sem tudod előre meghatározni, hogy mennyi lesz a túlóra vagy a műszakpótlék. Ezért kell nettót mondani. Mert a munkaadó tudja azt, hogy esetleg 100 ezer nettót megkeresel minden pótlék és túlóra pénz nélkül, vagy azt a 100 ezret csak a pótlékokkal keresed meg. A kettő között óriási különbség van. Nem mindegy, hogy minden hónapban meg van a 100 ezred kézben és esetleg túlórával ez lehet "jóval" több is. Vagy azt a 100 ezret túlórával keresed meg, de ha nincs annyi munka, akkor nincs annyi pénz sem.
2016. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!