Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi bérigény reális ilyen...

Mennyi bérigény reális ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Betanított munka, minimum érettségi, vidék.
2016. febr. 3. 17:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


nem érdekelnek a cikkjeid, ugyanis baromság.


most pedig értelmezd amit írtam: A munkaadó NEM TUDJA mennyi bruttót kell adnia ahhoz, hogy neked 150e legyen a nettód. Csak akkor, ha tudja a fent leírtakat - de ezt nem szabad megkérdeznie egy állásinterjún, mert törvény tiltja a diszkriminációt. Ez így egy elég egyszerű mondat, remélem érthető volt...

2016. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%

Azért ha nekem egy pályázó egy állásinterjún nettó bérigényt mondana, nagyjából befejezném a beszélgetést vele.

Hozzáteszem életemben egyszer sem hallottam olyat hogy nettó bért kérdeznének egy állásinterjún, de elmennék egyre, kérném az adott nettót, de simán nem vennék igénybe semmilyen kedvezményt, majd év végén visszakérném szépen, barom az a munkáltató akinek ez egyáltalán eszébe jut ilyet kérdezni.


A HR-esek azzal nem azzal fogják mérni hogy te mennyire tartod magad, hogy nettó vagy bruttó fizetési igényt kérdeznek.


Nekem eleve nevetséges az hogy nettót kérnek. Akkor tudom egyedül elképzelni ha nagyjából akarják belőni a fizetést, de egy normál bérigény esetében szó nem lehet nettóról.


A bérigényed sajnos mivel betanított munkáról van szó a minimálbérnél sokkal magasabb nem lehet, nem vagy olyan pozícióban, de ennek ellenére érdemes tájékozódni a feltételekről és az valóban nem mindegy, hogy milyen körülmények közötti és milyen feltételekkel kell a munkát elvégezni.


Ha meg van jelölve hogy betanított munka, akkor szerintem a szakképzett minimálbért sem tervezik megadni.

A vidék miatt azért nem sok esély van rá hogy a minimálbér feletti alapbérről lenne szó.


Én a minimálbér és a szakképzett minimálbér közé tenném az alapbér igényemet, szerintem nagyjából ez lenne a reális. Aztán ha pótlékok és egyéb módosító dolgok emelnek rajta az már más tészta.


Mindig alapbérről beszélj! (az pedig bruttó!!!)

2016. febr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Tőlem volt, hogy nettót kérdeztek, nem is egyszer, ezért írtam azt, hogy nettó. És többek között ezért is írtam azt, hogy betanított munkánál általában a több műszak a jellemző, plusz a hétvégi munkavégzés. Tehát ilyen esetben szinte minden hónapban más és más a bruttó béred, így ezt előre nem tudod megmondani egy állásinterjún. Amúgy azt is leírtam, hogy az állásinterjún feltehetik úgy a kérdést, hogy mennyi nettót szeretnél. És nem minden esetben egy HR-sel van az interjú, van ahol egyből a cégvezető vagy épp a tulaj fogad az állásinterjún. Én voltam ilyen állásinterjún is, de nyilván itt már korán sem betanított munkáról van szó. A betanított munka meg a legjobb esetben is maximum a szakmunkás minimálbér. Erre jöhet még a műszakpótlék, a túlóra pénz vagy ha van úgymond prémium, vagy ösztönző néven adható juttatás. Olyan helyeken ahol egy műszak van az az átfogó, mondjuk 08:00-tól 16:00-ig ott fix a béred. De ha már műszakban jársz, akkor változik. És ha te azt mondod, hogy bruttó 200 ezerért vállalod a munkát, akkor ha mondjuk egyik hónapban eléri a fizetésed a bruttó 280 ezret a sok pótlék miatt, akkor kirúgnak, mert túl sokba kerültél a cégnek? Egy HR-s amúgy fejbe tud kalkulálni pillanatok alatt ha nettót mondasz neki. És nyilván ha annyira kellesz nekik, akkor nem fog azon vacilálni, hogy felvegyen-e téged vagy sem, mert mondjuk van gyereked. De elmondtam ez cég függő is. Ha nettót kérdeznek, akkor nettót mondj, tehát arra kell válaszolni amit kérdeznek. Nem pedig mondasz valamit, mert az a "szokás" azt kell mondani egy interjún. Az interjúnak pont az a lényege, hogy eladd magad. Ott vannak a cikkek, nyilván egy monster.hu oldal nem fog hatalmas baromságokat leírni, talán van egy kis tapasztalatuk ilyen téren az ott dolgozó embereknek.
2016. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!