Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová fordulhatok, ha nem...

Hová fordulhatok, ha nem fizették ki a ki nem vett szabadságomat?

Figyelt kérdés

Probàlom roviden leirni:

szeptember 1tol dolgozom ennèl a cègnèl, november 27-èn, pènteken mèg a probaido lejarta elott megszuntettek a munkaviszonyomat papiron, december 2-àval uj szerzodest kotottek (dolgoztam december 1èn is, de ez most mellèkes). A hèten kèrdeztem mennyi szabadsàgom van, azt mondtàk csak az ezèvi, ill. 2015-bol àthoztam 2 napot (gondolom a decemberre jàro szabik ezek). Miota itt dolgozom szabadsàgon, tàppenzen nem voltam, azt sem èrtem mi èrtelme volt felmondani majd visszavenni, igy màr fèl ève probaidon vagyok.... hovà fordulhatok? millioszor ràkèrdeztem a dologra, de csak annyi vàlaszt kaptam hogy nincs tobb szabadsàgom. bèrjegyzèken sen tuntettèk fel, sem azt hogy mennyi van sem azt hogy vettem volna ki... kifizetve nem lett. kihez forduljak?


2016. febr. 12. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Márc. 31-ig át lehet vinni a szabadságot előző évből - egyszerűen kérd ki/vedd ki azt a 2 napot.
2016. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem a 2 nappal van bajom, hanem hogy miert nem jart szabadsag szeptember 1tol november 27ig...
2016. febr. 13. 06:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha évi 20 nap szabadság jár részedre, akkor a 2015. évre ennél a cégnél pontosan 5 nap szabadságra vagy jogosult.

3 napra a szeptember 01-től november 27-ig tartó időszakra, 2 napra pedig a december 02-ától december 31-ig tartó időszakra.


A szabadságot az esedékessége évében kötelező kiadni, vagy kivenni! Átvinni a következő évre csak akkor szabad, ha a jogviszony október 01-jén vagy azt követően kezdődött. Ekkor van mód a következő év március 31-ig "halasztani". Tehát a decembertől fennálló jogviszonyod utáni 2 nap átvihető a következő évre.


Ha nem tartasz a munkáltatótól, akkor tudatosítsd benne, hogy a 2015. évre járó szabadságot vagy rendezi sürgősen, vagy a felettes hatósághoz fogsz fordulni. Ez alatt a 3 napot értem.


Ha tartasz tőle, vagy nem reagál normálisan a kérésedre, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen tehetsz bejelentést. Ők a felettes szerv. Kormányhivatalokban találod meg őket. Kérésedre a személyed kiadása nélkül vizsgálják az ügyet. Általában abból áll, hogy meglépnek egy munkaügyi ellenőrzést a cégnél vagy célirányosan, vagy egy általános jellegűt. Tanúvallomásokat vesznek fel a dolgozóktól, leellenőrzik a céget. Aztán ha törvénytelenséget találnak, határidő kitűzésével kötelezik a céget, adott esetben bírságolnak is.

Ennyit tehetsz.

2016. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!