Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvette helyettem a fizetést?

Felvette helyettem a fizetést?

Figyelt kérdés
Volt bent a fater a munkahelyen a főnökkel valamit beszélni, és ha már ott volt a havi fizetést oda adták neki. Én azért menjek be Hétfőn hogy irjam alá hogy felvettem a pénzt, én nem vettem fel hanem a fater nak adták oda, ilyen esetben ?
2016. febr. 12. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
Okés és bejelentett a munka?
2016. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen az
2016. febr. 13. 12:30
 13/17 A kérdező kommentje:
Ha nem irom alá, a cégnek lehet ezután valami baja ?
2016. febr. 13. 15:24
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet balhézni, ugyanis tök szabálytalan. Mondhatod azt is, hogy nem írod alá a papírt, hiszen nem is vetted át a pénzt. A cég jelenleg úgy áll, hogy adtak egy idegen embernek 145 ezret, amihez neked semmi közöd, te ugyanúgy jogosult vagy a fizetésedre. A valóság az, hogy ha nagyon pattogsz, lehet kereshetsz másik melót. A helyedben beszélnék a főnökkel, hogy legközelebb csak a te kezedbe adja a pénzt, és aláírnám a papírt. Ha máskor is előfordul ilyen, akkor keress meg egy munkajogászt vagy másnap már faterodat küldd be dolgozni. ;)
2016. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek. :)


Senkinek semmi köze a fizetésedhez, és ahhoz sem, hogy mennyi annak összege.

Ha Te mondod el valakinek, szíved joga, de a munkáltatónak nincs joga (sőt! tilos) a dolgozói adatait, jövedelmét, elérhetőségét a Te beleegyezésed nélkül kiadni, nemhogy odaadni a fizetésed!!!!


Jogilag ilyenkor az van, hogy Te jogosan követelheted a fizetésed, hiszen nem kaptad meg. A munkáltató pedig köteles kifizetni. Azt, amit egy arra jogosulatlan személynek kifizetett, pedig polgári peres úton követelheti vissza Apádtól. Ráadásul nem megtévesztették a munkáltatót, hanem egy nagy baromságot csinált azzal, hogy egy "idegennek" odaadta a fizetésed.

"Normál" esetben ilyenkor az van, hogy a munkáltató késik a béred kifizetésével, tehát késedelmi kamat is jár rá, valamint ha záros határidőn belül nem fizeti ki, panasszal is élhetsz a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen, mint felettes hatóságnál.

Apukáddal pedig jogi (peres) úton követelheti vissza a pénzt, ha önként nem teljesíti Apukád.


Jogilag ez van most éppen ebben a szituban.


Én azt mondom, ha Apukád átadja (átadta) Neked a fizetésed, akkor írd alá a munkáltatónál a bérpapírt, de pirítsál rájuk, hogy ez volt az utolsó, legközelebb nem teszed meg, mert semmi joguk nincs ahhoz, hogy egy idegennek odaadják a fizetésed, csak mert azt állítja, hogy az Édesapád. És ha tényleg az, akkor sincs joguk, csak a Te írásos meghatalmazásod alapján kifizetni másnak a béred.


Te döntesz.

2016. febr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nos ha leírom az egész történetet lehet máshogy fogjátok gondolni. Volt egy 2 éves szerződésünk a céggel hogy ők elvileg kifizettek „x” összeget hogy meglegyen egy végzettségünk, ami tulajdonképpen Állami pénzből volt de ő úgy írta mintha ő fizette volna ki, már lényegtelen. Mivel eljöttem követelte a pénz felét ami 277.000.- Ft., Nos ezt a szüleim fizették ki, természetesen mondtam hogy vissza adom és azóta is adom vissza részletekben nekik. Utolsó nap amikor bent volt a fater oda adni ezt az összeget, a főnök oda adta neki a fizetést, nekem meg üzentek hogy menjek be aláírni hogy felvettem a fizetést. Most már semmi sem köt a céghez mivel kifizettem a 277.000.- Ft.t ot és már máshol vagyok. Gondoltam bemegyek mintha nem tudnék semmiről a fizetésért akkor biztos közölnék velem oda adtuk apudnak, hogy adják oda az én fizetésem apának, ők honnan tudják hogy együtt élünk, vagy jóba vagyunk, így simán jogomban áll nem alárini azt a papirt hogy felvettem a fizetést, jöjjön és irja alá aki felvette, hogy irjak olyat alá ami nem is történt meg ? Esetleg megmondom nekik megyek a munkavédelemhez nézzük meg mi a helyzet itt.

2016. febr. 14. 07:14
 17/17 anonim ***** válasza:

A helyzet jogilag akkor is ugyanaz, mint amit eddig leírtunk. A két sztorit ne vegyítsd össze, elméletileg nincs közük egymáshoz.


Az számomra nem derült ki, hogy hivatalos formában követelték-e vissza Tőled annak a bizonyos tanfolyamnak az árát, de ez az alap történethez kizárólag etikailag köthető, jogilag nem.

2016. febr. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!