Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazudik az a munkahely amely...

Hazudik az a munkahely amely közalkalmazotti bértábla szerinti fizetést ígér de ő dönti el melyik kategóriába kerülök? Épp az a bértábla lényege hogy végzettség határozza meg a kategóriát!

Figyelt kérdés

Álláshirdetés, benne fizetés közalk bértábla szerint.

Állásinterjú felvennének de kiderül: ők döntik el melyik bérkategóriába kerülök.

!!!!

Csak én vaygok hülye vagy hülyének néznek?

A bértábla lényege hogy a végzettség és a pályán eltöltött évek meghatároznak egy (EGY!!) kategóriát és oda kell kerüljek.

Nem munkahelyi önkény kérdése, hanem 10 év munkaviszony és egyetemi végzettség meghatároz egy kategóriát.

És kiderült: egyetemi végzettséggel és 15 évvel C1-be akar sorolni. C1-be!!!!


Ott is hagytam abban a pillanatban mondtam a fütyijével játszadozzon ne az ember idejével.


Csak nem értem: egy nem állami céget nem kötelezi semmi a bértáblára. Annyit fizet amennyit akar alsó limit a minimálbér.

De ha eleve így hirdet hogy bértáblás fizetés akkor komolyan gondolta ezt? Vagy ő hülye vagy én.


2016. febr. 7. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adott munkakörhöz nem szükséges egyetemi végzettség akkor nem kötelesek elfogadni a diplomádat és simán sorolhat a C-be és ha nem közalkalmazott voltál akkor hiába a 15 év akkor is C1-ben kezdesz.
2016. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Ha az adott munkakörhöz nem szükséges egyetemi végzettség "


Hát épp ez az. Gondolhatod hogy ha takarítónak jelentkeznék akkor nem csodálkoznék. De itt bizony a munka betöltésének feltétele az egyetemi végzettség. Vagyis eleve adott ha már nem is az egyeteminek megfelelő bérkategória. Aztán azon lehet vitázni hogy a 15 évből ha 2-t nem állami szervnél hanem azonos munkakörben de kft-nél töltöttem azt be kell -e tudni (de röviden: be kell..) szóval ez vitatható.

De az alap nem vitatható. C1 közönséges csalás.

Nem is értem: hogy remélnek így embert találni?

2016. febr. 7. 10:16
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Valóban a munkahely dönti el, ráadásul nem "önhatalmúlag", hanem előre lefektetett szabályok alapján.

A **szakmában eltöltött** gyakorlati idő és a **szakirányú** végzettség meghatározza azt a kategóriát, amibe tartozol. Igen EGY kategóriát, szerinted mennyit kellene???

Ha nem szakirányú a végzettséged, vagy a gyakorlati időd egy részét nem a kívánt szakirányban töltötted, illetve a beosztás, munkakör ahová felvesznek, mind befolyásolja, hogy melyik (EGY!!!) kategóriába kerülsz.

Erre a felvételiztetőnek igazából nem túl sok befolyása van, ő csak a megadott szabályok alapján kikeresi a táblázatból, hogy hova tartozol.


Sok cég van, amely bár önmaga közvetlenül nem állami tulajdon, mégis például egy állami tulajdonú cég tulajdonában van. Ezeknél a cégeknél többnyire a közalkalmazotti bértáblát alkalmazzák, vagyis nem "annyit fizetnek, amennyit akarnak".


De még ha úgy is lenne, teljesen felesleges ezen háborognod. A cég közölte, hogy bértáblát használ, és téged hova tudnak besorolni, neked meg jogod van eldönteni, hogy akarsz-e ennyiért náluk dolgozni.


Nem értem, mi is a problémád? Jogod van másik cégnél munkát keresni...

2016. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A cég közölte, hogy bértáblát használ, és téged hova tudnak besorolni, "


Álljunk meg. Itt vagy én vagyok hülye vagy nem én.

A besorolás jogszabályban rögzített. Ha végigzongorázzuk az előéletet eddigi helyeket akkor kijön egy azaz EGY kategória melytől eltérni nem lehet. Ha igen, az jogsértés, visszaélés.


A cég NEM TEHETI meg hogy nem abba a kategóriába tesz amibe a jogszabály alapján tennie kellene-feltéve ha valóban bértábla alapján fizet.



De akkor erre válaszoljatok: ha eddig állami cégnél adott munkakörben adott végzettséggel dolgoztam és ott X kategória voltam és most egy nem állami cégnél TÖK AZONOS munkakörben és azonos végzettséggel dolgozom akkor hogy kerülhetek nem abba a kategóriába?

Munka azonos követelmény azonos és ha a másik helyen elfogadták a múltamat betudták az éveimet akkor itt azonos munka esetén is be kell tudniuk.

Ne mondjuk hogy nem, mert egyszerűen NEM IGAZ.

2016. febr. 7. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:

"Csak én vaygok hülye vagy hülyének néznek? "---Mindkettő!


"Álljunk meg. Itt vagy én vagyok hülye vagy nem én."---Megnyugtatlak te vagy!

2016. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átvertek a hirdetéssel és ennyi. Ha nem tetszik amit ajánlanak, akkor nem mész oda. A cég HR-esei meg fussanak akkor csak le 30 interjút, azért, hogy mindenki inkább elutasítsa az állást a félrevezető hirdetés miatt.
2016. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!