Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaszerződésben levő szabads...

Munkaszerződésben levő szabadságos napok járnak a dolgozónak? Még akkor is ha nonszensznek tűnik a napok száma?

Figyelt kérdés

Középiskolában vagyok (nem klik, magán) technikai dolgozó. Az összes dolgozónak tanár admin technikai egyenszerződése van. Van egy üres formanyomtatvány és azt töltik ki adatokkal.

A formanyomtatványban előre ott van a szabadságos napok száma: egységesen 45 nap.


Na most sejthető miért kaptam én is ennyit mint egy tanár: mert a segg munkáltató még arra se vette a fáradságot hogy új szerződést írjon kaptam én is az egyenszerződést.


Na de alá van írva pecsét stb-akkor ez érvényes. Ha mindkét fél aláírta akkor ami abban van az jár.

Elvégre a jogszabályok szerint a szabi napok száma alapvetően az Mt-ben rögzített, de attól el lehet térni ha a az a dolgozónak kedvezőbb. Vagyis, 20 nap alapszabi jár, ettől levesebb nem lehet, de több igen, ha a munkáltató ezt vállalja. És az én munkáltatóm ezt vállalta ott a szerződésben.

És ha egy szerződést egyszer aláírta nem lehet később azt mondani hogy sorry tévedtem nem figyeltem. Alá van írva akkor annak úgy kell lennie. Miért nem figyelt…


Ha én aláírok egy kezességi papírt később nem mondatom hogy „ja nem is néztem mit írok alá”. Aláírtam vagy nem. Alá. Akkor az úgy van.


Szóval akkor az nekem jár vagy nem?

És ha nem akarja kiadni akkor mehetek ezzel bíróságra is?


2016. febr. 14. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Pereld be a munkaltatod, hogy te csak 20 nap a szabadsagot akarsz. Hosszu pereskedes lesz, de meg tudod nyerni.
2016. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem érted a léyneget!


Én 45 nap szabit akarok amit tavaly is akartam volna, de nem kaptam csak 20 + 1-2-t, mondván technikaiként ennyi a szabi.

A szerződésre rákérdeztem kiröhögtek hogy "csak nem gondolom hogy elengednek 45 napra".

Most akkor én vagyok a hülye vagy nem?

Ha pert indítok mert ott a szerződésben a 45 nap de nem adják ki védekezhetnek-e azzal hogy "sorry az tévedésből került oda"?

2016. febr. 14. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Ooo ertem en a lenyeget. A lenyeg, hogy a kb. 298. kaumkerdesed az oldalon, te meg komoly gondokkal küzdesz a valo eletben. Sajnalom, de annyira atlatszoak a kerdeseid... Neked ez a hobbid?
2016. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Minden gond nélkül megnyernéd a pert.
2016. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na majd ha már nem kell az állásom mert lesz másik, perre megyek.
2016. febr. 14. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Minek teszed fel ugyanezt a kérdést újra és újra és újra és újra??
2016. febr. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!