Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a magyarázat arra hogy...

Mi a magyarázat arra hogy havi 160 órás szerződéssel 220 órát dolgoztatnak de egy fillért se kapok pluszban?

Figyelt kérdés

Ismerőseim marha naivnak neveznek, szerintük annyi a magyarázat: átvernek hülyének néznek.

Gondolják, találtak egy barmot akit lehet fejni amíg hagyja magát fejjük. Ha meg nem hagyja kirúgjuk és vesszük fel a helyére a köv barmot.


Kezdő munkavállaló vagyok első munkahely (első bejelentett) szerződésben ott van: 160 óra, egyműszakos rend, h-P napi 8.


De akkor hogy lehet hogy napi 10-12 óra + szombat is, szóval össz 220 óra/hó már három hónapja, de egy fillérrel se kapok többet mint a szerződés szerint a 160 órára járna?


Jogász azt mondta egyszerű: ha van munkaidőkeret akkor ezt a munkaidőkeret végén számolják el. Ha nincs keret, akkor átvernek, jogsértés.


Rákérdeztem, nincs keret. Vagyis mezeien hülyének néznek és ennyi?


Próbáltam rákérdezni de nem jutok el a főnökhöz (ez is érdekes egy főnök aki nem áll szóba senkivel…) hanem csak a műszakvezetőt lehet elkapni az meg a kezeit tárja szét: anyagi ügyben nem illetékes….


Azt tanácsolták írjak tértivevényes levelet a munkáltatónak és arra kell lennie válasznak.

De régebbi dolgozók meg azt mondják meg ne próbáljam mert másnap már nem kell menni.

Mit tegyek?


2016. febr. 19. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

aki hülye azt mindig is ki fogják használni. Ha hagyod magad akkor meg főleg.


Ha neked ez így jó, hogy 60 órával többet melózol a semmiért, akkor fogd be a szád és csináld. ha nem jó, akkor meg kell egy jelenléti ív adott hónapról aláírva a túlórákkal, meg ugyanarról a hónapról egy kifizetést igazoló papír és bemenni a főnökhöz, hogy hol a pénz. Ha azt mondja nincs, akkor megmondani, hogy akkor most mész a munkaügyi bíróságra.


Persze ha nem akarsz pereskedni, akkor keresel másik helyet meló mellett, ezt meg otthagyod.

2016. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"egy jelenléti ív adott hónapról aláírva a túlórákkal"


Na ez nincs, nem is volt nem is lesz. Talán nem véletlen.


"és bemenni a főnökhöz, hogy hol a pénz."


Marhára szeretnék bemenni a főnökhöz én is mások is.

De mivel külön épület és külön iroda saját bizt szolgálattal (nem vicc) akik SENKIT se engednek be (a múltkor még a munkaügyi revizorokat se!!) akkor én 22 éves 40 kg-os nőként mégis hogy menjek be?

2016. febr. 19. 11:04
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező ám ott dolgoznod. Azt egyébként nem írtad hogy milyen munka és mennyit fizet, mert az sem mindegy hogy itt sírsz hogy csak 1 millát kapsz a másfél helyett, vagy minimálbért a létminimum helyett.
2016. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egy újabb kitalált kérdés.


Oké. Vegyük úgy, hogy valósnak veszem.


Nem értem, mi a probléma. Ha valaki olyan hülye, hogy ingyen dolgozik, az vessen magára. Nem a GYIK-en kell panaszkodni, hanem beadni a felmondást, és másik munkahelyet keresni. Az gondolom egyértelmű, hogy ez a cég ha megpusztulsz sem fogja elismerni és kifizetni a túlórákat.

2016. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ha nem kapsz havi elszámolást a munkaóráidról, kifizetési papírt se kapsz a ledolgozott időről, akkor mehetsz is a munkaügyi bíróságra.



amúgy meg nem fontos ott dolgozni!


Én volt helyemen is hasonló ment. 20 ember közül én voltam az egyetlen, aki azt mondta, hogy bszák meg magukat, nem dolgozom itt tovább! Természetesen én voltam a rossz.


De kit érdekel? Időm véges, ha már 1x bérbe kell adnom, akkor fizetést várok érte.

2016. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
" Időm véges, ha már 1x bérbe kell adnom" Az én időm is véges és én is bérbe adom de tudod hiába adom bérbe ha senkinek se kell, max ennyiért és ilyen feltételek mellett akkor mit tegyek? Vagy ez vagy a semmi.
2016. febr. 19. 12:02
 7/18 A kérdező kommentje:

"ha nem kapsz havi elszámolást a munkaóráidról, kifizetési papírt se kapsz a ledolgozott időről,"


Kapok. A napi 8 -ról, össz havi 160. A többi meg nem létezik papíron.

És adott esetben hogy bizonyítom hogy ledolgoztam? Valami dokumentum róla? Túlóraív, főnöki utasítás az elrendelésről bármi? Semmim nincs.

2016. febr. 19. 12:03
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha van céges e-mail a telepen akkor mielőtt haza indulsz írj magadnak mindig egy e-mailt, hogy bizonyítható legyen hogy 16 helyett még 18 órakor is benn vagy.


Amúgy meg a kérdés tök triviális. Hülyére vesznek. Viszont ha nem értesz semmihez akkor hiába pattogsz és mész máshova, máshol pont ugyan így fognak hülyére venni. A nagy külföldi multikon kívül (igen, akiket annyira divat szidni) gyakorlatilag sehol sem tartják be a munkaügyi előírásokat, sehol nem akarnak túlórát fizetni, kettős jelenléti van, stb...

2016. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Rövid és tömör leszek. Ha átvertek akkor ne halaszd el a hatóságoknál történő feljelentéseket. Ha neked kárt okoztak akkor vezekeljenek érte. Vagy zsebbe is kártalaníthatnak, azzal jobban járnak és te is. Valamint kövesd az unokaöcsém példáját aki kutyát sétáltat Londonban és többszörösét keresi annak amit Budapesten közgazdász diplomával keresett. A Google-val keress rá "kutyasétáltatás Londonban" kifejezéssel, írnak erről a munkáról a neten is bőven. Már csak azért is tedd az utóbbit hogy minél kevesebb rabszolgája legyen itthon az egykori elvtársaknak.
2016. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bolond vagy!
2016. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!