Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a magyarázat arra hogy...

Mi a magyarázat arra hogy havi 160 órás szerződéssel 220 órát dolgoztatnak de egy fillért se kapok pluszban?

Figyelt kérdés

Ismerőseim marha naivnak neveznek, szerintük annyi a magyarázat: átvernek hülyének néznek.

Gondolják, találtak egy barmot akit lehet fejni amíg hagyja magát fejjük. Ha meg nem hagyja kirúgjuk és vesszük fel a helyére a köv barmot.


Kezdő munkavállaló vagyok első munkahely (első bejelentett) szerződésben ott van: 160 óra, egyműszakos rend, h-P napi 8.


De akkor hogy lehet hogy napi 10-12 óra + szombat is, szóval össz 220 óra/hó már három hónapja, de egy fillérrel se kapok többet mint a szerződés szerint a 160 órára járna?


Jogász azt mondta egyszerű: ha van munkaidőkeret akkor ezt a munkaidőkeret végén számolják el. Ha nincs keret, akkor átvernek, jogsértés.


Rákérdeztem, nincs keret. Vagyis mezeien hülyének néznek és ennyi?


Próbáltam rákérdezni de nem jutok el a főnökhöz (ez is érdekes egy főnök aki nem áll szóba senkivel…) hanem csak a műszakvezetőt lehet elkapni az meg a kezeit tárja szét: anyagi ügyben nem illetékes….


Azt tanácsolták írjak tértivevényes levelet a munkáltatónak és arra kell lennie válasznak.

De régebbi dolgozók meg azt mondják meg ne próbáljam mert másnap már nem kell menni.

Mit tegyek?


2016. febr. 19. 10:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Bolond vagy!"


Úgy is lehet mondani. Egy bolond aki elmegy dolgozni ahelyett hogy dakota barátainkhoz hasonlóan az önkormányzaton sikítoznék hogy "segíjj segíjj" vagy menmék kábelt lopni vagy lenne 5 purdém és az utánuk kapott családiból és egyebekből élnék, de lehetnék kábszerdíler is vagy árulhatmám magam az út mellett...

Szélesek a lehetőségek.

2016. febr. 19. 12:51
 12/18 anonim ***** válasza:
Komolyan mafla vagy, ha ezt csinálod. Menj el gyárba dolgozni. Igaz, az nem egy műszakos, de legalább megkapod a béredet.
2016. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Menj el gyárba dolgozni."


Ez egy gyár. Tésztaüzem.

2016. febr. 19. 13:08
 14/18 anonim ***** válasza:

Akkor meg irány a munkaügyi felügyelők. Az ő dolguk, hogy kiderítsék a szabálytalanságokat.

Azt meg bocs, de nem hiszem el, hogy őket se engedik be.

2016. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"hogy őket se engedik be."


Hét pedig olvass utána a neten hogy pl a teszkóba nem engedték be az ellenőrőket, csak amikor rendőrrel mentek vissza.

Lett is bírság de mellényzsebből fizetik.

2016. febr. 19. 13:44
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 Na azt nem hiszem hogy a tesco ezt csinálná, hiszen itt már valaki nagy mellénnyel világosan megmondta hogy a TESCO soha semmilyen formában nem követ el munkaügyi szabálytalanságot sosem soha. HA mégis ezt merem állítani, akkor én vagyok a hülye.


Én a helyedben megvárnám a 3 hónap próbaidő végét, mert ugye amit itt mondott valaki hogy ha időszakos túlóraelszámolás van akkor az adott időszak végén fizetnek. Ha kifizetik a túlórát, az jó. Ha nem fizetik, akkor onnantól kezdve akkor lennék bent amikor a munkaidőm tart, se többet, se kevesebbet. Csak arra kell vigyázni hogy el ne késs. Ha pedig kirúgnak, akkor perelnék.

2016. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én egyébként mondtam már fel kevesebbért is, ezt tuti nem hagynám, inkább éhen veszek otthon. (bár az sem egyszerű, mert átlagaban elvagyok napi 2-300 ft-ból akár)
2016. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha már Tesco, elárulom, hogy 3 éve minden boltban chipes beléptető kapu van ami másodpercre pontosan méri a dolgozók bent töltött idejét és lehetetlen a rendszerbe mentett időket utólagosan módosítani, amit a dolgozó benn töltött az ki lesz neki fizetve, akkor is ha maga az áruházigazgató áll fejen a főtéren.

Mi több, a kapuk bevezetése után több áruház vezetőségét azonnali hatállyal menesztették (a teljes vezetőséget válogatás nélkül!), mert ők maguk kicsekkoltak a kapun majd visszajöttek a főbejáratán az áruháznak dolgozni (tehát még csak nem is a melósokat utasították ilyesmire). Kamerán visszanézték és kirugták őket példastatuálás végett, hogy a jövőben még véletlenül se merjen vele trükközni - nem is mer a kapuval szórakozni senki...


Ahogy azt is nehezen hiszem, hogy ne engedték volna be az ellenőröket, egyrészt mert nem is kell őket beengedi sehova, nyitva van az ajtó, bejönnek... Másrészt mert kötelező őket beengedi. Harmadrészt pedig mert esze ágába sincs a jól fizető állását kockáztatni egy áruház igazgatónak azért, hogy adott esetben eltusoljon valami szabálytalanságot, amiért kapna max. 50-100e bírságot, amit ráadásul nem is neki kell kifizetnie. Mert egy ilyen manőverért 100%, hogy repülne az igazgató.

Amúgy kerestem a cikket de nem találtam, igazán belinkelhetnéd...

2016. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!