Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Blaháról kijárni pl. Biatorbág...

Blaháról kijárni pl. Biatorbágyra dolgozni para?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökin végeztem, aztán még most van a pályakezdési időszak és egy kicsit elszomorít, hogy a munkahelyek jellemzően a város szélén, tömegközlekedéssel nehezen megközelíthető helyen VAGY vidéken vannak (SZF, kis falvak)


Én azt hittem, ha már ilyen nehéz iskolában végzek, akkor menő munkahelyem lesz meg minden, aztán most meg kiderül, hogy kelhetek mindennap 5kor, hogy beérjek 8ra? :D Este meg hazaérek 7-re?


A büfészak meg dolgozik az Astorián meg budán 12kerben, hasonló helyeken.


Mondjuk nekem már az is nagy szám lenne, ha a Budapest táblán belül lenne a munkahely.


2016. febr. 23. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem para, hogy te kijársz :D Kocsival amúgy talán nem vészes, de én biztos nem mennék Budapesten kívülre, ha nem muszáj, ígyis egy jó háromnegyed óra, mire városon belül átérek, télen meg pl. halál tud lenni a máv. De relatíve annyira nicns messze, déliig kb 20 perc, onnan biatorbágy meg szintén hasonló idő, aztán városon belül meg nemtom.
2016. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TappancsMancs ***** válasza:
Mindent összevetve számold úgy, hogy egy átlagos munkába érés ideje Budapesten belül is 0,5-1 óra környéke. Ha árban és időben neked azonos akkor szerintem bárhogy is de okés. Nyilván Biatorbággyal ellentétes városrészből tovább tart. Ha okés lehet szép és kellemes, friss levegőjű helyen dolgozhatsz. Én ezeket raknám össze.
2016. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TappancsMancs ***** válasza:

Megnéztem a google útvonal tervezésen és 25 - 33 - és 44 perc autóval. BKV-t nem néztem ha érdekel klikkel oda neki.


[link]


A 44 perc meglenne Budapest két széle között is. Pl.


[link]

2016. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
A 05:00 - 08:00 ig, a 3 órás út az (jártam úgy sráckoromban :D ) az Bp két széle / BKV.
2016. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát ja, többnyire kinn vannak. Infoparkot nézted?
2016. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

gyártó cégek/üzemek ritkán vannak a belvárosban, nem tűnt még föl? logisztikai központot sem fogsz találni a blahán, autópálya mellett viszont annál inkább...


budapesten is van egyébként jópár nagy cég, de nem a belvárosban, így hirtelen a festo vagy a knorr-bremse jut eszembe, ahol biztos vannak gépészmérnöki állások

2016. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elég gyerekes ez a vagdalkozás a jó helyen dolgozó "büfészakosokkal" szemben, meg az is hogy ilyen tájékozatlan vagy. Egyébként ha találsz egy jó helyet valahol az agglomerációban, és bejön, akkor akár közelebb is költözhetsz, nem? Valamit valamiért. (mondjuk szerintem a Blahánál kb bármilyen lakóhely csak jobb lehet, de ez nyilván egyéni ízlés kérdése is)
2016. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

kaptam egy lakást, igy helyhez vagyok kötve


plusz szeretnék nem remete életet élni, barátnőm is pesti, 20 percre lakik tőlem, eleget szenvedtem és küszködtem, hogy találjak barátnőt, nem fogom kukába dobni több év kinlódását


és egyébként igazam van a büfészakkal, nekik nem kell kimenni a világ végére

2016. febr. 24. 11:58
 9/14 A kérdező kommentje:
amugy meg a büfészakosak (meg rengeteg jól kereső ember) gyerekessége érdekes modon nem kizáró ok a karrierjükben?
2016. febr. 24. 12:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát azért egy lakás nem köt röghöz örökre, el is lehet adni vagy kiadni... Ha a barátnőddel majd összeköltözöl, keressetek olyan helyet, ami közelebb van a céghez. Ez még nem a világ vége :) Volt kollégám, aki mindennap Gödöllőről járt be a belvárosba dolgozni, hév-metró-metró - ennek is van előnye, pl. tudsz egy csomót olvasni. Ne keseredj el és ne köpködj másokat, ettől neked nem lesz jobb, és tényleg esezdbe juthatott volna korábban, hogy gyárak pl. nem a budapesti belvárosban vannak. Egyébként sok budaörsi, törökbálinti stb. cégnek van saját járata (különbusz), ami a belvárosból kiviszi a dolgozókat. Lehet, hogy egyszerűbb lenne a kijutás, mint gondolod.
2016. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!