Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik lehetőséget...

Szerintetek melyik lehetőséget válasszam?

Figyelt kérdés
Komoly választás elé állított a sors. Utolsó évemet csinálom Nemzetközi Gazdálkodás szakon. Az egyetem mellett egy külföldi cégnél dolgozom. Elég jól megy a dolog, tavalyi évben 600 millió forint volt a turnoverünk. Én fejlesztőként dolgozom ennél a cégnél. IoT területen szeretnénk innoválni egy nagyon speciális niechet. Maximálisan bízom a főnökömben, ő a Cambridge University-n végezte a doktoriját, tényleg nagyon okos ember és remek céget épített 2 év alatt. Szeretne egy új céget létrehozni amit a jelenlegi cégéből finanszírozna. Mivel már pár hónapja én csinálom a legfőbb fejlesztést, szeretné ha az egyetem után teljes munkaidőben CTO-ként végezném a feladatomat és 5% részvényt ajánlana az új cégből. (Startupról van szó). Hiába lennék CTO, az alapfizetésem az viszont ugyanannyi lenne mint most. Ez nekem kockázat hiszen vagy bejön a dolog, vagy nem. Ha az előző cégét nézzük és 600 millió forint turnovernek vesszük az 5%-át az 30 millió forint, ez nem lenne rossz 1 éveben. Azt mondta az új cégében annyira bízik, hogy szerinte sokkal nagyobbra tudunk növekedni mint az előző. A jelenlegi fő marketünk az USA-ban van, a következő cégnél is ide tragetolunk. Itt jön a csavar, ma viszont megkaptam egy értesítést, miszerint felvettek Korea 4. legjobb egyetemére mesterképzésre. Nagyon kedvelem Koreát, 6 éve szeretnék már ott élni, (voltam már párszor) és nem tudom hogy a szívemre hallgassak és tanuljak tovább vagy maradjak ennél a cégnél (és országban, nem írom le hol, de nem a szívem csücske itt élni, habár már 3 éve itt vagyok)

2016. febr. 28. 15:07
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik dolog ami aggaszt, hogy van egy kölcsönös bizalom köztem és a főnököm között, ő nem tud a koreai terveimről és ha elfogadnám a koreai ajánlatot akkor ez a bizalmi kapcsolat azonnal megtörne. Jelenleg 340
2016. febr. 28. 15:13
 2/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg 340 nettót kapok, szerintetek menjek vagy maradjak ?
2016. febr. 28. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első reakcióm erre az volt hogy 600 millió Ft turnover nem egyenlő 600 millió profittal. A második hogy a CTO egy magasabb pozició mint a fejlesztő, ugyanannyiért nem lehet vállalni.
2016. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem profit viszont elég jó marginnel dolgozunk. Na ez pedig a másik hogy az alapfizetés az ugyanannyi lenne. Oké, startupról van szó. Viszont ha elutasítom akkor meg ott van bennem hogy nem akárki adja az ajánlatot, mert startupok jönnek és mennek, viszont neki van egy bizonyos háttere.
2016. febr. 28. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Se a turnovernek se a marginnak semmi köze nincs kb. ahhoz, hogy a részvényesek végül mennyi osztalékot tudnak kivenni a cégből év végén. Ezt azért illene tudnod, ha már nemzetközi gazdálkodást végzel éppen.


Az meg viccnek is rossz, hogy CTO-ként akarnak ugyan annyiért alkalmazni valakit, mint egy sima fejlesztő fizu. Ha start-up ha nem.


Más részről semmit nem tudunk a koreai lehetőségeidről. Ha tényleg egy nagyon jó egyetemről van szó és még finanszírozni is tudod az ott tanulást és az életet akkor lehet nagy lehetőség - de az is lehet, hogy pont semmit nem érne, EU-ban azért az ázsiai egyetemek nem épp nívósak.


Ennyi infóból én azt csinálnám, hogy bedobnám, hogy minimum a dupla alapfizetés legyen meg (ugyanis az 5% sharehold tiszta lutri, semmi több, főleg egy startupnál, ahol 100-ből 90 befuccsol) vagy ha nem akkor hajrá korea.

2016. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!