Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha komolytalan az álláshirdetés?

Ha komolytalan az álláshirdetés?

Figyelt kérdés
Sokszor van olyan, hogy az álláshirdetés rizsázásból áll. amiből a feladó azt sem tudja mit akar. Ilyenkor meg az olvasó silabizálja ki, hogy milyen pozícióra, milyen munkaidőben és milyen feladatokra kell az ember. Aztán ha kérdezel, mégis mi a hirdetés célja, azt a választ kapod, hogy nincs ideje válaszolgatni, küldjek önéletarjzot és majd hív. Mit gondoltok, a komolytalannak tűnő hirdetésből sülhet ki valami jó? Eléggé megválogatom már hova adom le a jelentkezésem, előző munkahelyemnek is azért lett vége mert komolytalan volt a főnök és eltapsolt egy rakat pénzt.

2016. febr. 28. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vigyázz, ezek sokszor adathalász hirdetések.
2016. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
amit most néztem nem tűnik annak, rendes vállalkozás stb. Csak egy normális hirdetés helyett ír vagy egy kisregényt. Amikor meg rálérdek mégis mit keres, olyan tág munkakört válaszol, ami nem kis meló
2016. febr. 28. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Kis meló manapság nincs, minél kevesebb emberre minél több feladatót rásóznak, mindenhol így működik már. Én tanár, gondnok és takarítónő vagyok egy személyben.
2016. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy milyen a munkahely, előre nem tudni. Személyes adatot neten lehetőleg ne közölj, csak interjúkor.
2016. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt nem teheti meg az ember, hogy egy önéletrajzba nem ír személyes adatot, mert akkor őt sem veszik komolyan.

Eleve ezekkel kezdődik egy normál önéletrajz: név, cím, telefonszám, szül. adatok.

E nélkül el sem tudok képzelni önéletrajzot.


De ha ilyesmit ír, hogy nincs ideje, akkor tényleg kamu. Ha leír 2 mondatot, akkor az akár az is lehetne, hogy mit kell majd csinálni. De ha erre nem képes, akkor én nem foglalkoznék vele. Hogy jelentkezzek valamire, amiről azt sem tudom, hogy micsoda? Igenis pár szóban írja már le, hogy asszisztensi feladatokról van szó, vagy könyvelőt keres, vagy bolti eladót? Egyáltalán hogy szólt a hirdetés? A "Most nincs időm válaszolni, kérem küldjön önéletrajzot, majd hívom telefonon"-t megírni nem több idő, mint leírni a valóságot: "Telefonos értékesítő munkatársat keresünk, életbiztosítások értékesítése után jutalékos rendszerben fizetünk."

Csak ugye az utóbbira a legtöbb ember kapásból nemet mond, míg ha nem konkretizálja, és leegyeztet egy interjút, ott már be tud fűzni pár embert.

Az én munkahelyemen HR működik, inkább kicsit később válaszolnak, de ilyet biztos nem írna egy komoly cég, hogy "most nincs időm írni."

2016. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, amikor a cég, v.munkáltató nem közli a saját elérhetőségét, hanem azt kéri, hogy valamilyen álláskereső honlapra töltsd fel az önéletrajzod.
2016. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amikor rákérdeztem, csak a hirdetésből idézgetett, mintha én lennék a hülye aki nem tud olvasni.
2016. febr. 28. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

"Eleve ezekkel kezdődik egy normál önéletrajz: név, cím, telefonszám, szül. adatok"


Név stimmel, emellé egyedül a kapcsolattartási adatok kellenek: telefonszám, elektronikus levélcím.


A születési hely, idő, családi állapot, gyerekek száma, pontos lakcímed, macskád születésnapja és apád párttagsági kiskönyvének az azonosító száma NEM releváns adatok egy szakmai önéletrajzban.

2016. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

azt hiszed...

már hogyne számítana, hogy 25 éves vagy, vagy épp 64, fél évvel a nyugdíj előtt?

ha nem adod meg, találgathatsz, hogy miért nem hívnak be, meg lehet nagy arcod, de munkád, az nem lesz.

kiforgatni meg nem kell, csupa szükséges adatot írtam, nem a macskák adatait...

2016. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Off: születési és egyéb személyes adatokat tényleg nem ajánlott megadni önéletrajzban, épp ezért, hogy a 64 éves nyugdíj előtt álló nagyinak és a 25 éves, pár éven belül gyereket tervező nőnek is legyen esélye. És elvileg rá sem kérdezhetnek ilyenekre, amíg fel nem vesznek az állásra. Én sose adtam meg semmi ilyesmit, mégis kaptam munkát. Nem ezen műlik, hanem hogy van-e releváns tapasztalatod/végzettséged.
2016. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!