Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HVG állásbörze - van értelme...

HVG állásbörze - van értelme Szolnokról felutaznom?

Figyelt kérdés
Ott tényleg szakemberekkel beszélhetek és nem agyonfestett HR-es kis csajokkal? És tényleg állásajánlattal jöhetek el onnan?

2016. márc. 3. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát 1-2 szakembert talán találhatsz mutatóba, de inkább a kiscsajok a jellemzők. Állásajánlattal szinte tuti nem jössz el onnan, ellenben 620 helyen elkérik a CV-det, akkor is ha semmi közöd az adott cég profiljához, mert szerintem kilóra mérik ezeket és a mennyiség után kapják a lánykák a jutalékot. Hazatérhetsz viszont több kilónyi gyújtóssal, valamint egy marék toll, szilikonkarkötő és kulcstartó társaságában.
2016. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tárgytalan mert tegnap és ma volt. Van értelme, nem csak hr van kint (bár nem tudom azzal mi a bajod?) de csak akkor van értelme ha van vagy hamarosan lesz egy normális diplomád valamint van használható nyelvtudásod.

Konkrétan nem ott fognak felvételiztetni, hanem ott csak meg tudsz ismerkedni a cégekkel, hogy tudd hova és milyen pozícióra pályázhatsz. Rájössz melyik szimpatikus, melyik nem.

2016. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam :D Csak a rendezvény oldalán van két sikertörténet, de az már első olvasásra kamunak tűnt. Közalkalmazott vagyok, fizu még nem jött meg, utolsó forintjaimat autóznám/buszoznám el.
2016. márc. 3. 14:48
 4/17 A kérdező kommentje:

Második: van regem.

Most azonnal kocsiba tudok pattanni. De így inkább nem.

2016. márc. 3. 14:49
 5/17 A kérdező kommentje:

első: erre gondoltam amúgy

"György egy szoftverfejlesztői állással távozott a rendezvényről. Ma már a Nokia Networks budapesti kutatás-fejlesztési részlegénél dolgozik. "


Szóval ez akkor kamu.

2016. márc. 3. 14:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez akár igaz is lehet, a Nokia hálóval kapkod a fejlesztők után, olyannyira, hogy félmillió forint "belépési bónusz"-t fizetnek annak, aki hajlandó ott dolgozni. Engem is megtaláltak már ezzel a "kihagyhatatlan" ajánlattal. Fűt-fát felvesznek, aki tud írni 2 sor programkódot.


Első voltam.

2016. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamu. De ha nincs diplomád, jó nyelvtudásod akkor ez nem a te börzéd. Igazából ez azoknak van, akik könnyen el tudnak helyezkedni, csak meg szeretnék válogatni, hogy hova.
2016. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Diplomám nincs de 3 nyelvet beszélek jól (angolból van nyelvvizsgám) de németből meg oroszból sem adnak el.


Programot meg írok nekik C#, Java nyelven, igaz csak ilyen egyszerűbbeket tudok, nem komplett rendszert kifejleszteni.


Nokia létezik még 2016-ban egyáltalán? :D

2016. márc. 3. 15:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó diplomával és nyelvtudással megéri. Én még nem kaptam kézhez a diplomámat, de így is jópár névjegykártyát begyűjtöttem, és csak ígéretes helyeken hagytam ott a CV-met. Ráadásul olyan karrierötleteket is kaptam, amikre nem gondoltam előtte. Szóval szerintem mindenképpen pozitív és megéri. :)
2016. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a telefonokat gyártó Nokia részleg, most talán Nokia Solutions and Networks-nek hívják és telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtanak, ha jól tudom. Egyébként, ha tényleg tudsz egy picit programozni, akkor lehet, hogy be kéne próbálkoznod, esetleg gyúrj rá egy kicsit otthon netes tutorialokból, stb. Tényleg akkora a hiány, hogy szinte bárkit felvesznek.
2016. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!