Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja a sajtó, hogy...

Miért mondja a sajtó, hogy ennyi meg annyi ITs/mérnök/stb HIÁNYZIK a munkaerőpiacról, miközben meg nem is?

Figyelt kérdés

Van bőven mérnök is meg IT is csak ugye ezek olyan szakmák, ahol a diplomával nem sok mindent tud kezdeni az ember.


Úgy értem, hogy nem elég, hogy az iskola NAGYON nehéz, mégsem ér semmit az ott megszerezhető tudás, és még dolgozni is kell az iskola mellett, hogy legyen valami.


És aki meg nem üti meg a magas elvárások szintjét, az olyan, mintha nem is lenne?


Akkor miért nem ugy irják a hirekben, hogy xy számú szakember hiányzik, de szakember alatt a következőt értik:


- kiváló iskolai eredmények

- kiváló nyelvismeret

- kiváló kommunikációs képesség

- jo megjelenés (lehetőleg magas is legyen)

- iskola alatt rengeteg munkatapasztalat

- nagy ismerettségi kör (persze kvalifikált emberekből)


Egy HR kishölgy felé meg mi az elvárás?


- szülessen nőnek, mert akkor van ún "női megérző képessége", amit a jelöltek emberi értékének felmérésére használ


- tudjon wordben enterezéssel dokumentumokat tákolni


Nagyjából ennyi?


Egy mérnök meg értsen MINDENHEZ? Mégsem adnak 10x-es fizetést.


2016. márc. 4. 10:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te milyen mérnök vagy, az én férjem sokszorosát keresi az én irodai fizumnak. Mert először szerzett egy jó diplomát, utána gyakorlatot szerzett, végigjárta a ranglétrát és mára neve van a szakmájában.


Ez így működik, csak a diploma nevéért nem fognak milliókat osztogatni, addig el kell jutni.


HR-es és mérnök nem egy kategória, semmilyen szempontból.

2016. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
csak mondjuk egy HR kap 150 nettót kezdetben, egy mérnök viszont kezdetben nem kap 500-at, pedig kb ennyi a tudáskülönbség.
2016. márc. 4. 11:05
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Igen, viszont az átlag HR-es fizetése a jövőben sem fog jelentősen nőni. A mérnökök előtt azonban sokkal több karrierlehetőség áll, változatos fizetésekkel.


Az almát hasonlítod a körtéhez.

2016. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

A "szakember" alatt a legalább 10 év szakmai tapasztalatot, de a pályakezdő fizetési igény értik, az említettjeiden kívül.

És természetesen a diploma = minden a témába vágó képzés elvégzése, azaz azért kell a diploma, mert az egész osztályt te helyettesíted, ami jól mutat az "élőmunka arányos jövedelem" sorban.

2016. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, ugye ez is te vagy:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Kár 55x ugyanazt megkérdezni, jó IT szakemberből hiány van, de te nem vagy az.

2016. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Közben nincs is hiány szerinted? Ó, dehogynem! Rettenetes hiány van! Vajon miért van az, hogy tök kezdőként(diploma sincs kész teljesen) is rengeteg helyre behivnak és ha nem is sikeres mind azért nem kell hónapokig állást keresgélni, sőt több ajánlat közül lehet választani. Pedig nem értek mindenhez, sőt kiemelkedően szuperül semmihez se(ezen persze próbálok változtatni, muszáj specializálódni). Oké, nincs is 500 ezres elvárásom, de a legrosszabb ajánlatom is kb. megütötte a magyar átlag fizetést.


A HR pedig nem könnyű feladatot csinál. Képzeld magad a helyükbe. A piacon alig van megfelelő ember, a cégek egymás elől halásszák a jókat és így kell nekik az adott pozícióra megfelelő embert találni. Borzalmasan nehéz lehet, én nem csinálnám.

Persze más az ha valami összeszerelő szalag munkára keresel embert vagy általános irodai akta tologató munkára amikre sok alkalmas ember van. De az olyan HR-es nem is keres olyan jól, mint akinek hiány szakmában kell bizonyítania.

2016. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%

PEdig de kérdező.Ugye nem séf fiú vagy?


Amikor EU-ban válság stábot hívnak össze mert nincsen szakember gárda,amikor nem találnak ember,mert nem megfelelő.

És igen amiket felsoroltál legtöbb megállja a helyét erre kellene törekedni,a kulcs EGYETEM közben elmész DOLGOZNI szépen,csúszol kutyát nem érdekli de dolgozni kell,mert tapasztalat nélkül sehova nem vesznek fel és igazuk van,old meg nehéz a suli ez van tud be.Aludj sokkal kevesebbet én mindig az alvásból veszem el az időt mert este még neki állok kódolni gyakorolni munka és edzés után,akár hajnali 3-ig utána alszok 4 órát és megyek dolgozni a szakmámban ez van a sikert,a pénzt,a karriert nem adják ingyen.

Nem a HR-s a hibás hanem te saját magad,miért nem jártál a meló után?Miért nem képzed magad?

Én most heti 3 alkalommal fejlesztem magam egy Java kurzuson Java EE,pénzt időt nem kímélve amíg valaki pénteken elmegy inni és másnap döglik 12 -ig addig én szombat reggeltől délután 16-ig kurzuson ülök és figyelek,ezért lesz nekem hét számjegyű bérem addig nekik meg talán munkájuk ha lesz.

2016. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
66%
Nincs hiàny? Egy fràszt nincs. Nekem mèg diplomàm sincs, egy vacak okj-m van csak, de több èv tapasztalatom van, angolul németül perfekt beszélek, gyakorlatilag ott dolgozok, ahol akarok. Amit tudok, mind magamtòl tanultam meg, csak az első céghez volt nehèz bejutnom diploma hiànyàban, de azòta a tudàsom felülìrja ezen tènyt.
2016. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

gondold el, ha németnek születsz vagy angolnak, akkor semmit sem kell KB tudnod...mert magyarországon már abból meg lehet élni, hogy tudsz idegen nyelvet.


ami meg megintcsak nem tanulás kérdése, hanem POFA kérdése, mert ugye a POFA emberek nagy haverkodósak és ezért könnyen beszélnek. És nekik sem a nyelvtudásuk számit, hanem az, hogy meg tudják magukat értetni.


A szakmai tudást meg kb egy 1 hetes kurzuson el lehet mondani.

2016. márc. 4. 13:26
 10/34 A kérdező kommentje:

ja nekem fél év után lett magyar átlagfizetésem.


azóta eltelt másfél év és ugyanott vagyok ugyanannyiért.

2016. márc. 4. 13:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!