Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja a sajtó, hogy...

Miért mondja a sajtó, hogy ennyi meg annyi ITs/mérnök/stb HIÁNYZIK a munkaerőpiacról, miközben meg nem is?

Figyelt kérdés

Van bőven mérnök is meg IT is csak ugye ezek olyan szakmák, ahol a diplomával nem sok mindent tud kezdeni az ember.


Úgy értem, hogy nem elég, hogy az iskola NAGYON nehéz, mégsem ér semmit az ott megszerezhető tudás, és még dolgozni is kell az iskola mellett, hogy legyen valami.


És aki meg nem üti meg a magas elvárások szintjét, az olyan, mintha nem is lenne?


Akkor miért nem ugy irják a hirekben, hogy xy számú szakember hiányzik, de szakember alatt a következőt értik:


- kiváló iskolai eredmények

- kiváló nyelvismeret

- kiváló kommunikációs képesség

- jo megjelenés (lehetőleg magas is legyen)

- iskola alatt rengeteg munkatapasztalat

- nagy ismerettségi kör (persze kvalifikált emberekből)


Egy HR kishölgy felé meg mi az elvárás?


- szülessen nőnek, mert akkor van ún "női megérző képessége", amit a jelöltek emberi értékének felmérésére használ


- tudjon wordben enterezéssel dokumentumokat tákolni


Nagyjából ennyi?


Egy mérnök meg értsen MINDENHEZ? Mégsem adnak 10x-es fizetést.


2016. márc. 4. 10:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg gyökér vagy, de tényleg. Nálunk ég a ház, annyira kellenek a fejlesztők, junior programunk is van, pályakezdőket is felveszünk, kiképezzük őket, és baromira leszarjuk, hogy ismeri-e valaki a cégnél a jelöltet vagy nem. Soha nem is volt szempont, soha nem is lesz.
2016. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Es megis elkulditek a sok embert, mert izzzé nem elég izzzé....tokeletes
2016. márc. 5. 15:24
 23/34 anonim ***** válasza:
41%
Retardáltakat természetesen nem veszünk fel. A jelenlegi embereinket sem szeretnénk megszivatni a magadfajtával. De, nem küldünk el embereket, hogy izzé meg izééé... Te tényleg csak a saját butaságodat tudod fújni, nem veszed észre, hogy nincs igazad. Szerencsére az élet engem igazol nem téged, neked mindig is szar lesz, nekem mindig is jó. Jah és többet keresek jóval mint, 150.
2016. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Es megis elkulditek a sok embert, mert izzzé nem elég izzzé....tokeletes"


Csak téged küldenek el, mert egy hatalmas gyökér vagy. Gyökerekkel meg senki nem akar dolgozni.

2016. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ismerem a mantrat...


Azt mondtam h SOSE lesz munkam, megis lett


Azt mondjak mai napig h senkinek nem fogok kelleni aztán megis van csajom (nem az elso, volt mar jopar nőm)


Ja mondjuk azt is mondjak folyamatosan idorol idore ujra es ujra h ronda vagyok.


A rossz kulso elobb van mint a gyokerseg.


Aki jol nez ki de gyoker az sokkal jobban toleraljak.

2016. márc. 5. 15:51
 26/34 A kérdező kommentje:
Nincs jol az h nekem 150szazalekosan kell teljesitenem h felvegyenek olyan allasokra amire a tobbi embert barmikor.
2016. márc. 5. 15:52
 27/34 A kérdező kommentje:

Csajom befejezetlen bolcsesz diplomaval dolgozik 170nettoert, most meg jelentkezett EGY allasra es ugy tunik fel is veszik 200nettoert.


Erted egy darab jelentkezes es uj allas?


En meg jelentkezzek 10re mire egy felhiv es az is ilyen videki hely altalaban...ja még én koltozzek videkre remetenek mert mernokon vegeztem...a bufeszak meg a belvarosban dolgozik csilivili irodaban?

2016. márc. 5. 15:59
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs jol az h nekem 150szazalekosan kell teljesitenem h felvegyenek olyan allasokra amire a tobbi embert barmikor."


De, tökéletesen rendben van, mert egy kisebbségi komplexusos gyökér vagy.


Aki legalább kezeltette magát az kapja meg ingyen az állást, senkinek nem kell egy szociopata a munkahelyre.

2016. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Oke...magyarazzad...rendben


Mostmar csak azt tedd ossze h miert van megis minden munkahelyen egy sor versengo szociopata állat aki tapos keresztul mindenkin es egyaltalan nem kellemes vele dolgozni (mert ez meg nem en vagyok)

2016. márc. 5. 16:07
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Hiba nalad van,tobb oka lehet

1. Empatikus kepesseged alacsony

2. Nem vagy team player

3. Kevés a tapasztalatod

4. Nem.fejleszted magad


Mind szakmai mind soft skillekben fejlôdnöd kell folyamatosan ha sikert akarsz vagy elégedj meg a középsz_r élettel.

2016. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!