Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselői, középiskolai...

Köztisztviselői, középiskolai végzettséget igénylő állás betöltése esetén számít-e a diploma és a nyelvvizsga a fizetési besorolást illetően? Van -e konkrét Kjt-s ( vagy egyéb) paragrafus erre?

Figyelt kérdés
Megpályáztam egy állást egy vidéki ( falusi) önkormányzatnál. A pályázati kiírásban középiskolai végzettség szerepel. Kérdésem, hogy 15 év versenyszférában eltöltött munkaviszony, 2 diploma és egy középfokú komplex nyelvvizsga ( angol) birtokában kb. mekkora fizetésre számíthatok? 1. vagy 2. besorolást kell figyelembe venni? Köszönöm előre is.

2016. márc. 4. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha elvállalsz egy olyan melót amihez mondjuk elég a 8 általános, de van 2 diplomád, akkor sem fognak neked adni diplomás fizetést. Ez az úgynevezett túlképzettség. Lehet, hogy fel sem vesznek ilyen pozícióra, ha ennyivel magasabb végzettséged van. De kollektív szerződésben azt szabályoz, amit akar. Ha te aláírod a szerződést úgy, hogy 2 diploma mellett keresel havi 100 ezret onnantól kezdve sennki nem fogja neked kifizetni azt a két diplomát. De ha ennyi és ilyen magas végzettséged van és van munkatapasztalatod, akkor ne egy olyan állást keress amihez elég a középsuli. Persze csak abban az esetben, ha nem kell nagyon a munka és a pénz.
2016. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

OK, értem, köszi, és ezt Kjt alapján mondod? Úgy értem: nem a versenyszférában helyezkednék el, hanem köztisztviselőként, ahol elég speciális szabályok vonatkoznak az illetményre.


Nagyjából utánaolvastam dolgoknak, egyetlen dolog, ami számomra ellentmondásos, az a fent kiírt kérdésem, és örülnék ha egy e témában járatos emberke felvilágosítana.

2016. márc. 4. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A fizetési besorolást a munkakörhöz előírt iskolai végzettség határozza meg. Hiába van diplomád, ha a munkakörhöz elég a középfok, akkor aszerint fognak besorolni.
2016. márc. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!