Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a cégek folyton spórolni akarnak a dolgozók fizetésén (létszám, óraszám), de arra mindig minden cégnek van pénze, hogy semmittevő, eredményszámokat nézegető, alkalmazott ba. Ogató beosztásban levőket fizessen?

Figyelt kérdés
akik semmivel nem járulnak hozzá a cég valódi bevételéhez
2016. márc. 6. 10:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nálunk határozottan több ember munkáját végzi egy egy alkalmazott, mint mondtam vendéglátás, s ez látható is a felgyülemlő sorokból.


Ha hatékonyan működnénk nem várna minden vendég 5-6, percet arra, amire max 2 percet kellene várnia normál működés esetén, s nekünk nem kellene rohangálnunk.

De rohangálunk, mert ugrálni kell egyik helyről a másikra.


Egy gyártósoron nem ugrál senki 2 három művelet között.

Nyilván a vendéglátásban elég erősen függ az hogy mennyit kell dolgozni attól, hogy éppen mennyien mennyimindent rendelnek, de amikor éppen nem rendelnek, akkor addigra meg összegyűlik egy nagyrakás kosz, szemét és rendetlenség, amit ki kellene takarítani a vendégek érkezése között, ami általában lehetetlen.

2016. márc. 6. 11:32
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

A munkafolyamatokat optimalizálni kell. Ha ciklikusan jönnek a feladatok akkor ez nehezebb, de nem lehetetlen, ennek megfelelően kell a folyamatot és a létszámot alakítani.


Arra sajnos nincs megoldás, ha vagy a folyamat vagy a létszám nem stimmel. A problémákat meg kell oldani. ha ezt a vezetőség nem látja az igen nagy baj - de nem csak azért, mert az alkalmazottaknál egyszer elszakad a cérna, hanem azért, mert így pénzt bukik, mert a vásárló nem elégedett, ami egy vendéglátó helyen fokozottan fontos tényező.

2016. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
A spórolás egyik módja, hogy felvesznek egy projektmenedzsert, akinek az a dolga, hogy optimalizálja a működést. A projektmenedzser nem olcsó, de közép-, hosszútávon megéri a tulajdonosoknak. Az alkalmazottnak, ha nem tetszik valami, akkor kereshet másik helyet.
2016. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapig középvezető voltam, 18 embert felügyeltem, közben a saját feladataimat is végeztem (tárgyalások, jelentések, beszerzés, kísérletek és üzemi próbák felügyelete, stb.). Mindezt kevesebb pénzért, mint sok beosztottam fizuja!

Szintén emberhiányra panaszkodtak, illetve az általam kiadott feladatok mennyiségére, nem voltam egy közkedvelt figura és ennek hangot is adtak.


A napi rutinom szerint 30 perccel előbb érkeztem, mint ők, összeállítottam a feladataik egy részét mire jöttek, majd ahogy készült a listám kapták az új feladatokat. Mivel a felügyeletük az én feladatom volt, így ellenőriztem őket, valamint kiértékeltem az eredményeket. Tehát én voltam mindig az utolsó, nekik volt túlórapénz nekem nem.


Hiba és hibás munka esetén, valamint a szabi miatt kiesők feladatai miatt heti 6 napon 12-14 óráztam. Tehát ők hazamentek én pedig maradtam és befejeztem mindent.

Nem egy alkalommal próbálták beadni az egyes feladatok esetén, hogy az 1-2 napos munka még 2 embernek is. Én viszont tudtam, ha nekem előző nap 3 óra alatt sikerült, nekik is mennie kell 8 óra alatt. Tévedtem!


Szidtak is az elvárások miatt, sikerült a nagyfőnöknél kiharcolni, hogy kirúgjanak.

Kirúgásom írásos indoka, túlhajszolom az alkalmazottakat, nem csinálok semmit, nem működök eléggé közre a feladatok elvégzésében, ellenséges vagyok, stb...


Jelenleg hasonló munkakörben dolgozom, mint a volt beosztottjaim, nevezhetjük visszalépésnek, de szerintem nem az :)

+20 000 nettó, napi 8 óra munka, amiből átlag 4-et dolgozok, a többi netezés, könyv olvasás, beszélgetés. Itt is vannak hangoskodok, akik folyamatosan nyomatják, hogy megszakadunk, erre kaptunk extra 1 hét fizetett szabit :)

2016. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a főiskolán tanítják, hogy pozitív motiváció, akár anyagiakban, akár dicséretben, akár előléptetésben. Ez a legjobb motiváció.Ennek ellenére a magyar vezetők erről még soha nem hallottak, a cseszegetés az egyetlen, amit ismernek.

Én multinál dolgozom, irodán, minden osztályon van egy ember, aki semmit mondó statisztikákat gyárt az elvégzett munkáról. Delivery analyst a neve. A világon semmi haszna szerintem sem, de a cégnél, ha az osztályokat összeadom legalább 100 ilyen ember van. Viszont az ő munkájuk megmutatni, hogy a többiek mennyire jól (vagy rosszul) dolgoznak, így nagyon hasznosnak tartják őket.

2016. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!