Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párommal Ausztriába, Bécsbe...

A párommal Ausztriába, Bécsbe szeretnénk munkát vállalni, itthonról mennyi esélyünk van?

Figyelt kérdés
Nyelvtudásunk alapfoknál kicsit erősebb, angol is megy, a párom bármit megcsinál, nekem tapasztalatom van szállodai takarításban, de gyorsan tanulok és közvetlen vagyok. Egyetlen problémánk, hogy nincs sok félretett pénzünk, amit sokan mondanak, hogy 2-3 ezer euróval kell elindulni, kiköltözni, és úgy keresni munkát. Ezt nem tudjuk bevállalni, hogy esetleg még ott kint se találjunk semmit több hónapig, ahogy egyik ismerősöm is járt...Nekünk erre most nincs lehetőségünk, itthonról teljesen esélytelen kinti munkát találni? Munkaközvetítőket még nem próbáltam, sajnos ők is elég sok pénzt kérnek. Szállodai munka lenne a legmegfelelőbb, ahol mindkettőnket alkalmaznak, és szállás, ellátás biztosítva van, de sajnos ez ritka. Ha tudtok valamit ajánlani, merre keresgéljek, vagy csak tapasztalatokat írni, megköszönném :)

2016. márc. 9. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, a MAGYAR nyelvtudásod sem erősebb az alapfoknál, ezért kizárt, hogy németül meg angolul jobban tudnál.
2016. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Észrevettem a hibát, de már nem tudom kijavítani, ettől még nem vagyok retardált és buta, viszont te ezek szerint még a kérdést sem olvastad el, mert nem erre voltam kíváncsi, hogy ezt más is észreveszi-e...
2016. márc. 9. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:

ams.at


Itt nèzzetek àllàst. De otthonrol, alap körüli nyelvvel nehèz lesz. Gyertek ki, gyengebb nyelvtudàssal szemèlyes probàlkozàs esetèn több esèlyetek van.

2016. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ismerős által jutottam ki Ausztriába, nem tudom nektek fennáll-e ez a lehetőség. Előre meg lett beszélve a munka, meg hogy kapok szállást és az étkezés is biztosítva lesz, így indultam el kb 300 euróval.

Szerintem addig nem érdemes kiköltözni, míg nincs meg a biztos munkalehetőség.

Én az austriajobs.hu-n szoktam nézelődni állásügyben.

2016. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

AMS oldalt ne is nézd, egyrészt az az alja, másrészt aki regisztrált munka nélküli az nekik szól. Legjobb lehetőséged te kimész , szalodába lesz szállásod mert adnak meg 1000-1500 eurot, mikro van kis alapod kimegy a párod is utánad. HA 5 hónappal korábban irsz, siszezonba salburg, tirol, vorarlbergbe gyorsan találtál volna állást, mert csurig vannak olyankor turistákkal, de most még van 1 hónap a szezonból, már nem fognak felvenni.

Nem tudom hogy hol élsz, szegedről eljárni bécsbe kicsit húzós, de pl ha mosonmagyaróvári vagy soproni valaki simán találhat munkát magyarországról is, de ha azt mondják gyere állásinterjúra holnap 12-re akkor az úgy nagy távolságból drága és necces. Legjobb ha kint van az ember és járja a potenciális lehetőségeket személyesen, mert sokszor e-mailt sem irnak vissza, vagy jeleznek vissza.

Semmi sem esélytelen, csak kiszaladgálni magyarországról elég drága, és lesz pár potya út.

A munka közvetitők nem kérnek pénzt, be kell menni personal servisbe (powerserv, mse ... én ezeket ismerem) és regisztrálnak és próbálnak neked megfelelő munkát találni, és ők a cégtől kapnak pénzt.

Helyedben bécsbe kimennék pár napra, néznék 15 szállodát vagy kisebb hotelt, esetleg graz környékét is megnézném, ezek közelebb vannak, és végig járnám őket keresnek e mebert, személyesen önélterajzzal, aztán próba szerencse.

2016. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Állást pikpak szerezni,a szállás már húzósabb,2 emberre nem éri meg semmikép albérletet kivenni,max egy társasághoz becsapodni és 1 szobát kivenni.(Sok heleny kaukciót se kérnek és havi 200-300€ból megvan fejenként talán.Később meg tudtok mást bérelni.Munka az tényleg van mint a fene,a legegyszerűbb munka,ezekben a billában(olyan mint itt az abc) vagy mikben van,havi 1500€ körül fizet,és nagy munkás hiány van(bezárás kerülgeti sok helyen munkaerő hiánya miatt) ,mert az osztrákoknak az abc ilyen alja munka.(2000€ alatt else mennek sehova)Az,hogy milyen nyelvvizsgát van azt lefossák,szó szerint csak tudják beszélni rendesen.
2016. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!