Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szellemi munkák létezne...

Milyen szellemi munkák léteznek, amelyeket magányosan lehet végezni?

Figyelt kérdés
Olyan szellemi munkát szeretnék végezni, amelyhez nem alapkövetelmény a kiváló kommunikációs készség, nem kell ügyfelekkel telefonon vagy élőben tartani a kapcsolatot, nem kell prezentációkat tartani hallgatóság előtt, csak egymagam végezhetem a munkám. Sajnos Bank és Pénzügyet végeztem, és ezen szektoron belül minden állás úgy van meghirdetve, hogy a kommunikáció alapkövetelmény. De miért? A pénzügy az alapvetően reál beállítottságú szakma. Minek kell az embernek jó logikája és jó kommunikációs készsége legyen EGYSZERRE? Nem azért nem akarok olyan munkát ahol nem kell emberekkel dolgozni mert nem tudnék összefüggő épkézláb mondatokat alkotni, hanem mert nem kedvelnek valamiért az emberek és valahogy soha nem keltek pozitív benyomást bennük és már nincs kedvem és időm rájönni arra, hogy miért van ez így. Egyszerűen az emberi kapcsolatok a gyengém, de ennek ellenére a szakmámban szeretnék elhelyezkedni és nem kimenni az utcára söprögetni.
2016. márc. 10. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Legyél világítótorony őr. / én is az szeretnék lenni/
2016. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de ha szociopata vagy, semelyik munkahely nem lesz neked megfelelo. Valamilyen szinten mindenutt kell emberekkel kommunikalni, ha erre keptelen vagy, menj remetenek, vagy szoftverfejlesztonek, azt lehet egyedul is csinalni.
2016. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"nem kedvelnek valamiért az emberek és valahogy soha nem keltek pozitív benyomást bennük"


Nem csak te érzed ezt így?


A (kiváló) kommunikáció mindenhova kell. Az a minimum, hogy a főnökkel/munkatársakkal meg kell értenetek egymást. Ha vállalkozó vagy, akkor meg a partnerekkel kell ugyanezt, ami már nehezebb, mert minden nap el kell hitetned, hogy te vagy a megfelelő választás.


Ha pénzügy, akkor könyvelő melletti munkára gondolnék. Ha más is jöhet, akkor ha már említetted a logikát, akkor programozó vagy rendszergazda. Bár azt nem egészen értem, hogy a logika számodra miért nem összeegyeztethető a kommunikációs készséggel...

2016. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy az emberek kontaktusát nem szereted. Hanem lehet hogy a mókuskerék pörgető életmóddal nem tudsz azonosulni. Munkahelyeken nekem sem voltak igazi barátaim. Ami nem meglepő, hisz értelmetlen lett volna például arról társalogni hogy ki milyen mókuskereket pörget mások érdekében és hányas fordulatszámon. De amióta önellátó emberekkel barátkozom és úgy igyekszem én is élni, hirtelen még az alkalmazottként dolgozók is barátaim akarnak lenni bárhol. Valószínű megérzik a testi-lelki kiegyensúlyozottságom meg azt hogy jól és szabadon érzem magam.

Ha nem forgalomdíjas a neted akkor a YouTube-on érdemes belehallgatni Géczy Gábor videóiba, aki leginkább a mókuskerék vs. önellátó életről beszél. (Ő a Magfalva alapítója).

Persze az önellátás pont nem szellemi munka, de szerintem nem az a lényeg hogy egy munka szellemi vagy sem, hanem hogy mókuskerék pörgetős-e vagy sem. És sajnos a szellemi munkák is lehetnek biorobot életmódhoz kötöttek.

Ha netán mégsem sikerült segítenem akkor bocs, de próbáltam rájönni hogy miért akarsz magányosan dolgozni.

2016. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj ez a jó kommunikációs készség meg hasonlók eléggé régi buzzword-ök, SEMMI jelentőségük nincs. Minden álláshirdetésben benne van.
2016. márc. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös.

Én elsősorban azért szeretnék magányosan dolgozni, mert nem vagyok egy társasági ember, nincs szükségem arra, hogy emberek vegyenek körül minden áldott nap. Sőt annyira nincs szükségem erre, hogy egyenesen zavar ha rá vagyok kényszerítve arra, hogy másokkal egy levegőt szívjak, pláne, hogy napi 8+ órát. Introvertált vagyok, erről sajnos nem tehetek, nem szeretek kommunikálni. És utálom átélni azt, ami azzal jár, hogy nem kommunikálok az emberekkel, mert az valljuk meg elég kellemetlen, senki nem nézi az jó szemmel ha van egy alak, aki csak a saját dolgával foglalkozik, másokat magasról lesz... De ez vagyok én, nem érdekelnek mások túlzottan, és beszélgetni sem szeretek. Ezért szeretnék magányosan dolgozni, hogy ne kelljen másokkal kommunikálnom.

A mókuskerékre gondolni, meg valóban lelombozó. Arra gondolni, hogy fiatal korodtól egész addig amíg összefonnyadsz pörgetni kell azt a mókuskereket, nagyon depressziót keltő.

2016. márc. 12. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok és amit és ahogy írsz, abból nem az derül ki, hogy egy másokat lesz... valaki vagy, hiszen akkor nem írnál ilyen hosszasan se a kérdésben, se a válaszban.

A fogalmazásod is kifogástalan. Szóval inkább lelki okai lehetnek annak, amit írsz, illetve gondolsz magadról, másokról.


Hány éves vagy?


Egyébként semmi gond nincs azzal, amit írsz.

Különbözőek vagyunk, egy extrovertált is lehet jó csapattag.

Egy jó közösségben vannak szemlélődők, keveset megszólalók és a másik véglet is, akiből mindig dől a hülyeség. De pont attól lesz egyensúlyban egy csapat, hogy a tagjai különböznek és más-más meglátásuk van. Sok helyen direkt így alakítják ki a kollektívát.


Ebből nem következik, hogy neked márpedig napi 8 órás irodai munka kell, csak átgondolnám a helyedben, mert úgy sokkal több esélyed van/lenne elhelyezkedni. (Már ha nem akarsz vállalkozni.)

2016. márc. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
könyvelő
2016. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!