Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogyan spóroltok? Hogyan...

Ti hogyan spóroltok? Hogyan álljam meg, hogy ne költsem el egyből a fizetésem?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy elég keveset keresek de azt is hamar elköltöm minden hülyeségre és nem tudok spórolni.

Szüleimmel élek nem kell számlákat fizetnem stb.


2016. márc. 10. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont most kellene megtanulnod amíg otthon laksz. A fizetèsed azon rèszèt amelyet nem akarsz elkölteni, különítsd el. Csak a többit költsd el.
2016. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bankkártyán van az egész
2016. márc. 10. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Állíts be olyan lekötést, ami minden hónapban megnő x összeggel.

Nyiss lakáskasszát. A 30%-os álami támogatást már csak a hónap végéig megkötött szerződésre fizetik.

2016. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Amig nem erzed magadtol, hogy nem kene elszorni minden hulyesegre a penzt, mas sem tud segiteni rajtad.


Tedd pl. lekotesbe a fizetesed egy reszet, maris nem all rendelkezesedre csak ugy, nem tudod elkolteni.

2016. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akarattal.


Hetente X ezer forintból élj, a többihez meg ne nyúlj hozzá. Ennél egy fokkal rosszabb, ha havi kétszer veszel ki pénzt, de így ingyenes, míg a heti kivét már sokba is kerülhet.


Következő lehetőség, ha valakinek odaadod azt, amit nem akarsz elkölteni. Ez lehet a szülőd, vagy akár egy megtakarítási bankszámla. Ha ide átutalod/befizeted havonta, akkor ahhoz már nem nagyon férsz hozzá, dea heti limitet akkor is be kellene tartani.


Ha egyik sem használ, akkor rakd be egy iratmegsemmisítőbe a kártyádat.

2016. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsokat írtak az előző hozzászólók: a lekötés is jó, az egyenlő részre osztás is jó.

Még annyit észrevételeznék: valószínűleg a kérdezőt is utolérte a bankkártya "vívmánya": amit nem látsz, amiről nem tudsz, az nem fáj :-)

Viccesen szoktam mondani pénztárnál, de nagy igazságtartalma van: "most kártyával fizetek, mert úgy kevésbé fáj"

Szóval, kérdező, azt javaslom. vedd ki az egész fizetésedet, azt a felét, amit meg akarsz spórolni, tedd félre egy borítékba és a maradékot oszd el 4 hétre. Minden héten csak annyit költhetsz, amennyi "jut" 1 hétre.

Hidd el, ha a szemed előtt van a pénz és látod, ahogyan fogy, jobban meggondolod, mikor mit vegyél?


Aztán van egy másik "trükköm" is: pl. ha nagy címletű pénzt kellene felváltanom, akkor 3x is meggondolom, tényleg szükségem van-e arra, amit akarok venni?

Pl. a minap egy 10 ezresem volt, jötte hazafelé, útközben egy csarnokban vettem volna valamit, de nem akartam felváltani, így lemondtam róla. majd 2 megállóval arrébb megint akartam venni valamit - de arról is sikeresen lebeszéltem magam 8egyik sem volt eget rengetően fontos). Mire hazaértem, kiszámoltam, hogy kb. 1.000 ft-ot megspóroltam ezzel a trükkel :-)

2016. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az egész fizetést kivenni kicsit proli szokás. Kösd le megtakarítási számlán, akár állíts be rendszeres átutalást fizetési napra.
2016. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell valami megtakarítási cél, vagy valami hely, ahová rendszeresen félreteszel pénzt, így a legegyszerűbb.

Lakást akarsz pl. venni valamikor? Akkor nyiss egy lakástakarékot, és abba tegyél be havonta pár ezer forintot.

A kényszer is sokat segít egyébként. Ha neked kell számlákat fizetni, akkor nyilván felállítasz majd egy fontossági sorrendet, mire kell először, másodszor, harmadszor stb. költeni.

2016. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Keress jól. Én 500 körül keresek, és havi 200-at simán elrakok, pedig albérletben lakom.
2016. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én egy titkos kis perselybe teszem a (még) elkölteni nem kívánt pénzemet. A szétszórtságom miatt néha el is felejtem, hogy ott van, így nem akarok hozzányúlni. Akkor fog csak eszembe jutni, ha a célra akarom elkölteni. :) Így tudok pénzt félretenni.


Az, hogy ne akarjak mindent megvenni, eléggé nehezemre esik, pedig én is keveset keresek (és én még külön is élek). Sokszor van az, hogy kiválasztok valamit, de 10 perc múlva visszateszem oda, ahonnan elvettem, mert keservesen ugyan, de bevallottam magamnak, hogy nincs erre pénzem, és nem is létszükség.

Meg kell magad emberelned, más módja nincs. Döntsd el, és ne változtass rajta.

Én mindig büszke vagyok magamra, ha sikerül lemondanom valamiről, ami nem fontos. :)

2016. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!