Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Osztrákoknál, Németeknél...

Osztrákoknál, Németeknél valaki olyan munkát ahol a nyelv annyira nem fontos és nem szakmához kötött?

Figyelt kérdés

#német #Osztrák munkalehetőség
2016. márc. 19. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Eleve olyan nem igazán van, mert ha nem tudod, a nyelvet, akkor nem érted, mit és hogyan kellene csinálni, másrészt meg nyelv nélkül még bevásárolni, orvoshoz menni, utat megkérdezni sem tudsz
2016. márc. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nyelv nélkül semmit sem tudsz tenni. Még ha takarító vagy, azt is el kell magyarázni hogy mit hogyan kell feltakarítani, mutogatni nem meg fognak...
2016. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Osztrákoknál, Németeknél valaki olyan munkát ahol a nyelv annyira nem fontos és nem szakmához kötött?"


Arra ott vannak a migránsok.


Ezt most nem cikizésből írom, csak úgy tűnik, sokan még nem gondoltak abba bele, hogy már sok olyan képesítés nélküli munkát, amit eddig a magyarok is megcsináltak, már nem fognak tudni, mert egy csomó migráns jött be, nem mindegyik akar élősködni, s olcsóbban is dolgoznak akár, mint a magyarok, csak legyen valami.

Pont itt, a Gyakorin írta Ausztriában élő felhasználó, hogy már kezdik kirugdosni a melóhelyeken a magyarokat, mert a migránsok olcsóbban dolgoznak.

2016. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Van azért ellenpélda is.Én ismerek olyat akik hárman mentek egy céghez dolgozni egyikük egy kukkot se beszélt.Mégis őt tartották meg.Már öt éve dolgozik ennél a cégnél.Persze mára már megérteti magát.
2016. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En is tudok elen peldakat. Az en munkahelyemen is van olyan aki slig tud nemetul, megis ott dolgozik. A migransokrol meg annyit. Nalunk van 2 sziriai csavo, lassan 3 honapja. Nagy feladatot egyikre se mernek bizni, mert eleve latszik, hogy nem a munka hosei. Lassuak, korulmenyesek, tul sokat gondolkoznak, es ha lehet kerulik a munkat. Azert a magyar munkaero lehet hogy dragabb, de azert jobb is es terhelhetobb is.
2016. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös, ezt jó, hogy leírtad, mert így szélesebb lett a látóköröm :-) (3-as vagyok)

Erre nem is gondoltam, hogy nem olyan "szuper" munkaerők, de bizony igaz lehet, mert nyilván a déli mentalitást hozták magukkal.


Még jobb, hogy ezt nem olyan "nekiugrokamásiknak mertmilyenhülyevagy" stílusban adtad elő, hanem szépen leírva :-)

Lassan már azért is hálás vagyok itt a gyakorin, ha valaki nem köt belém :D Hát noooormááális (dolog ez)? :D

2016. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-os vok


En csak a szemelyes tapasztalatom irtam le. En ugy vettem eszre, hogy egyenlore nem hiszem, hogy barkit is kifognak szoritani munkaugyben. Lehet, hogy par ev mulva mas lesz a helyzet, es valoban lefogjak nyomni a bereket, orabereket, de a kerdes az, hogyha igy is lesz, mibol fognak megelni? Mert azert a lakasarak, es a megelhetes nem olyan olcso.

2016. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt Németországban a migránsok többsége semmiféle konkurenciát nem jelent, mert nekik a munkanélküli segély maga a paradicsom az ottani szinthez képest, semmiféle képesítésük nincs, a nyelvet nem értik.

Akik tényleg dolgoznának, azok a képzett emberek, de nekik is nagy gond a nyelv hiánya.

2016. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Németeknél még házat is kapnak (migránsok)
2016. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NEM házat kapnak, hanem lakáslehetöséget - azaz nem fizetnek lakbért azért, hogy ott laknak, de a lakás/hár nem az övék.
2016. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!