Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyire drága a pilótaké...

Miért ennyire drága a pilótaképzés?

Figyelt kérdés
Magyarországon minimum 10 millió forint összesen a képzés!

2016. márc. 24. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
mert ha valaki meg tudja fizetni és el is végzi, talál munkát annak pár hónap alatt megtérül még Magyarországon is.
2016. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is régen az akartam lenni,de IT-s lettem,pedig passzolt volna hozzám,utazgatás,milliós fizu,konkrétan a s..ggem is ki lett volna nyalva,de lehet még később megcsinálom,nem tudom van korhatár?Mondjuk ha 32 évesen csinálnám meg?
2016. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nehéz pilótának tanulni?
2016. márc. 24. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nehéz-e, hanem az eszközök sokba kerülnek. Az oktató sem kisbolti takarító fizetésért oktat.

Vitorlázórepülő aránylag könnyen lehetsz.

Katonai gépeket, vagy utasszállítót vezetni már nehezebb. Még akkor is, ha utóbbiak szinte maguktól repülnek.

2016. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
talán mert ott nem 5 ember életével játszol, hanem 100akéval.
2016. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tomi FH válasza:
Főleg a gyakorlati képzés tolja fel alsó hangon 11-13 millió forinta az árakat. Egyrészt az oktatók díja is órabérre lebontva többszöröse bármi más munka órabérének, másrészt a repülő bérleti/használati díja + üzemanyagdíj, harmadrészt pedig a járulékos díjak (adott repülőtéren a futópálya használatának díja, műszeres leszállítórendszer használatának a díja IFR képzésnél, légtértől függően légiforgalmi irányítás díja, ha van, stb) Ezek mind súlyos adóforintok. Remélem valamennyire hasznos volt :)
2016. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bxxx Dxxx válasza:
0%
A pilótaképzés árát sajnos nem egy sztenderd magyarországi havi munkabérre méretezték sajnos... Ez elszomorító de nincs ellene mit tenni sajnos... Mivel én sem egy multimilliomos családból származom, így inkább sokkal elérhetőbb célokat támasztok magam elé... olyanokat amiket az én pénztárcám is elbír... Ha esetleg "következő életemben" egy gazdagabb országba gazdagabb szülők gyermekeként születek újjá akkor talán lehetek majd pilóta is
2016. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!