Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanközvetítő irodának...

Ingatlanközvetítő irodának miért olyan menő most dolgozni?

Figyelt kérdés

Árulom az ingatlanom, kizárólagos szerződést úgysem kötök senkivel, ha esetleg -amire még nem volt példa a történelemben- hoz az ingatlanos egy vevőt, a vevővel rajta kívül megegyezünk az adásvételben.

És különben is, annak adom el a házam, akinek akarom.



2016. márc. 28. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Menő? Szerintem nem az, sosem volt, sőt kifejezetten tré.

Max pár friss érettségis kispubinak, akik azt hiszik hogy ők már nagy valakik, mert egy ingatlaniroda felvette őket, és a ballagós öltönyükben játszhatják a komoly üzletembert.

2016. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

"És különben is, annak adom el a házam, akinek akarom."

Ez igaz.

És szerződést is azzal kötsz, akivel akarsz.

De az már téged minősít, hogy ha valakivel ( ingatlanossal) kötsz egy szerződést, és már eleve úgy állsz hozzá a dologhoz, hogy ha teljesíti a szerződés rá eső részét ( szerez neked vevőt), akkor neked eszed ágában sincs a te részedet ( jutalék fizetés)teljesíteni.

2016. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%

"De az már téged minősít, hogy ha valakivel ( ingatlanossal) kötsz egy szerződést"


Az ot minositi, ha ingatlanossal BARMILYEN szerzodest ir, vagy ha egyaltalan eladokent szoba all veluk.

2016. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%

Ingatlanosként ezt 4X játszották meg velem!

A 4-ből 2 pert nyertem,a 3.-nál az eladót rábeszélte az ügyvédje a fizetésre,a 4. per még folyik.


ÉN,mint ingatlanos csak nyerek az ügyön,mert JUTALÉK + EGYÉB költségek vannak ilyenkor megítélve nekem. :)

Ja,és a bunkó eladót terheli a perköltség! A legutóbbi ügyvédem rávert 150-et!



Hajrá!

2016. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

Nem meno. En is csinaltam nulla bejelentessel, nulla havi berrel ugy, hogy a szombat es vasarnap esti utazasom is magam alltam. Megalazo hogy any.aznak a telefonba es nem akarnk arszabasnal plusz jutalekot szamitni mert te ne keress rajtuk penzt.

Undorito hogy beloled el az iroda es hogy bepaliznak egy csomo embert hogy milyen klassz, plane fiatalt. Kb olyan szintu mint a callcenter vagy a biztositas

2016. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

4#-es Pistike!

Mint irtam, kizárólagos szerződést nem kötök senkivel!

Ismerősnél is bepróbálkozott egy magad fajta, mondanom sem kell, semmi sem lett az egészből...

Amit leirtál, csak a te buksidban létezik.

2016. márc. 28. 15:38
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem soha nem volt "menő" ingatlanosként dolgozni. Főleg, mert már évtizedek óta tele van kóklerrel az összes ingatlaniroda, semmihez nem értenek (főleg nem az épületekhez sajnos...), semmit nem csinálnak csak tartják a markukat a jutalékért nulla hozzáadott értékkel.
2016. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

"4#-es Pistike!

Mint irtam, kizárólagos szerződést nem kötök senkivel!

Ismerősnél is bepróbálkozott egy magad fajta, mondanom sem kell, semmi sem lett az egészből...

Amit leirtál, csak a te buksidban létezik."


Nem is kell!!!

Akit odaviszek azzal ÉS az eladóval is írok egy bemutatásit. Ha később közlöd/megtudom,hogy eladtad a lakást,egy olyan személynek,akivel bemutatásit írtam,azaz akinek én mutatam meg a lakásod... :)


Szerinted az ingatlanosok nettó idióták? NE MAGADBÓL INDULJ KI!

2016. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

"Szerinted az ingatlanosok nettó idióták?"


Tulajdonképpen igen. Ugyanis aki akar az könnyedén kijátszik.


Persze ez nem gond, mert mindig mindenkit ki lehet játszani. Csak ezért kár máshova bejelölni a hirdetést, nem felrakni egy normális képet a házról kívülről (mert jajj istenem felismerik a környéket és kikerülnek, stb...).


Ember, tetszik egy ház, felhivatlak bármelyik haverral, megmutatod neki a házat, mosolyogva és boldogan aláírja a kis sajtfecnidet és meg egy óra múlva becsöngetek az eladóhoz és megveszem ha akarom. Ilyen egyszerű és ha nem volt annyira balek az eladó, hogy kizárólagosságot kötött veled akkor semmit nem tehetsz.

2016. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

"Ilyen egyszerű és ha nem volt annyira balek az eladó, hogy kizárólagosságot kötött veled akkor semmit nem tehetsz."


Na pont,az ilyenek miatt nincs szinte senki,aki kizárólagos nélkül dolgozna!

És ez az eladónak is gáz,mert sok cég csak ül és várja,hogy az eladó keressen vevőt,majd nyújtja a markát!


Ezzel csak az eladó xopik!

2016. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!