Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a nívósabb? Egy multis...

Mi a nívósabb? Egy multis középvezetö állás pénzügyi területen vagy egy jól menő saját vállalkozás?

Figyelt kérdés

Barátnőm munkatársának pasija van multinál, mióta megismerkedtünk lenéz. Úgy viselkedik mint ha a cége vezérigazgatója lenne, menőzik a céges rendezvényeikkel, hogy ők milyen bulin, kiránduláson voltak, milyen nyelven kivel tárgyalt külföldön, éppen hova járnak repülővel céges ügyben.

Nekem vállalkozásom van, szintén pénzügyekkel foglalkozom. Többet keresek mint a srác, ő 3 nyelvet beszél a magyaron kívül, én kettőt anyanyelvi szinten (apám német). Amikor meséltem baráti körben hogy felvettem az első alkalmazottaimat teljesen lekezelt a gyerek, mint egy szárnyait próbálgató óvodást. A 3 alkalmazottam annyit keres összesen, mint ő! A baráti körben is ő a sztár aki bejárja a világot, mindenki nyalizik neki és rá is játszik hogy ő felső tízezer!


Mindez nem érdekel, csak engem ne nézzen le! Rendszeresen úgy beszél rólam a barátnőmnek, hogy "na az Ádi elment már dolgozgatni? Jólvan, csinálja csak, dolgozni kell mindenkinek". Állandóan virít az új céges kocsijával, mutogatja nekünk, még múltkor mondta hogy "talán majd beleülhettek" mert annyira menő kocsi hogy csak kiváltságosok ülhetnek bele (3-as BMW) nekem sajátom van ami ugyan régebbi (5 éves előző szériás 5-ös BMW) de én pénzügyesként megvárom amíg reális értékvesztése lesz egy autónak például.


Ismétlem: én soha nem menőzök, virítok, ezért ő és a többi ember engem kb. lúzernek néz aki próbálkozgat a kis bizonytalan vállalkozásával, őt meg egy világpolgárnak. Mindezt az orrom alá is dörgölik. Rendszeres hogy állást ajánlgatnak a cégeiknél mert az a biztos megélhetés.


Kioktatott a srác hogy az ő munkája többet ér mert nemzetközi kapcsolatokat épít, bejárja a világot, ő akár vezérigazgató is lehet bármikor. Én meg hiába csinálom a saját cégemet, meg fogok ragadni Magyarországon és ugyanezen a szinten. Ha be nem csődölök egyszer. Ő meg bárhova mehet dolgozni ezzel a munkatapasztalattal. Ezen vitatkoztunk össze.


Szerintetek mi a biztosabb, nívósabb manapság? Csak a vita miatt érdekel.


2015. dec. 8. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A biztosabb nyilván az alkalmazotti pozíció. A nívósabb, pedig mindenkinek más.


Viszont szerintem érdemes lenne kicsit keményebben megjelölni a határokat. Ugyanis te vezető szerepben vagy a saját cégedben, ezért nem árt a határozott fellépés elsajátítása. Gyakorlásnak kezdheted azzal, hogy helyreigazítod az emberkét.

2015. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Mi a jobb?


Bérrabszolgának lenni vagy saját magad főnökének?


Stabilabb a multi, de vezérigazgatóként is alul leszel fizetve, hiába viszel haza több milliót nettóban.


Nívósabb ha saját vállalkozásod van. Mert azért valljuk be, önmenedzsment sokaknak nem megy!

2015. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Sose értettem, miért kell vagy relációt tenni a kettő közé,pláne miért kell le bérrabszolgázni egy alkalmazottat.


A "bérrabszolga" gondolhatja úgy is, hogy ha a multi kifizeti azt az x milliós járulékot, amit a jelenleg jól menő - de külső tényezők hatásának kitett- vállalkozásnak hónapról-hónapra ki kellene termelnie, ugyanolyan nettó jövedelemhez. Valamint azon felül kap még havi pár milliót nettóban, akkor lehet hogy egy kft-ben elég megbízási jogviszonnyal díjazás nélkül ellátni a menedzsmenti feladatokat, heti pár órában. Így egyfelől van egy stabilitása is, másfelől nincs korlátozva a bevételben, egy szimpla alkalmazotti bérrel.


Ergo többszörösét keresheti meg így alkalmazottként is napi pár óra plusszal, annak amit akár csak teljes munkaidős alkalmazottként, vagy akár főállású vállalkozóként keresne.

2015. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

"Nívósabb ha saját vállalkozásod van."


Ugyanakkor a vállalkozás lehet önálló jogi személy, de még egyéniben sem hoz különbséget a nyilvántartó a másodállású vállalkozás és főállású között.


Így nem igazán lehet megállapítani "bemondásra" azt, hogy saját vállalkozásom van, pontosan milyen "nívót" is takar.


Egy veszteséges céget, egy másodállású mikro vállalkozást, vagy egy 100 fő alkalmazottas középvállalatot.


A "nívó" inkább csak a vállalkozás átvilágítása után mutatható ki.

2015. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt a farokméregetést XD

És melyikőtöknek erősebb az apukája?

2015. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"teljesen lekezelt a gyerek,"


Ja mert te nem lekezelően beszélsz most róla, ugye?

2015. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem egy közepesen jól menő saát vállalkozás sokkal nívósabb mint egy multinál szinte bármilyen pozíció.


A saját vállalkozással elmondhatod hogy felépítettél valamit, ami akár többszörösére is nőhet, és nem más mondja meg neked hogy mit és mikor csinálj - és hogyan:)


A multis karriernek bármikor vége lehet, vagy olyan rossz légkör alakulhat ki új vezetés miatt a munkahelyen ami miatt a jó fizu ellenére sem szívesen járnál be dolgozni.


Sok multi a fiatalokat részesíti előnyben, ha pedig 50 felett jár az illető akkor kell a hely az ifjú, újító gondolkodású, jobban terhelhető fiataloknak. Neked meg addigra lehet többszöröse lesz a bevételed és nem mellesleg a szabadidőd. Szerintem kicsit a legtöbb ember saját vállalkozásra vágyik csak félnek a bizonytalantól és nem tudnak működőképes vállalkozást összerakni.

2015. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A saját vállalkozással elmondhatod hogy

felépítettél valamit, ami akár többszörösére is

nőhet, és nem más mondja meg neked hogy

mit és mikor csinálj - és hogyan:)"


Ez a multinál is igaz sokszor: dolgozhatsz otthonról multinál is, vállalkozás esetén is. Azt csinálsz amit akarsz és akkor amikor akarod de mindkét esetben csak az eredmények fognak számítani.

Erhetsz el nagy dolgot mindkét esetben.


Nincs akkora nagy különbség a kettő között szerintem.

2015. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez jó volt:))))
2016. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!