Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Harmadik idegennyelvnek mit...

Harmadik idegennyelvnek mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angol és német jól megy, szóban és írásban is. Érdemes, illetve mit lenne érdemes 3. idegennyelvnek tanulni? Spanyol, orosz?

Nyáron diplomázom mérnökként.

23F



2016. márc. 29. 20:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hosszútávon milyen céljaid vannak- tervben van-e esetleg külföldi gyakorlat, munkavégzés, project, tapasztalatszerzés, mert akkor adja magát a dolog, hogy annak az országnak a nyelvét érdemes megtanulni, ahol élsz/dolgozol- akkor is, ha kisebb jelentőségű nyelv.


Milyen mérnök leszel?

Mert ha pl. olajiparban szeretnél tevékenykedni, akkor nagyon jó választás lehet az arab is- nehéz nyelv, viszont 3. nyelvnek nagyonis értékes.


Én elsőre is az oroszt, arabot ajánlottam volna- hiszen a munka nyelve általában mindenhol az angol, viszont azt is érdemes figyelembe venned, hogy a szakmádban mely országokban jelentős pl. a kutatás-fejlesztés vagy az ipar stb.

2016. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

De ne az alapján válassz, hogy melyiket beszélik sokan, mint ahogy itt valaki írta, mert ilyen alapon akkor indiait vagy kínait és kész.

A spanyol szerintem baromság. Oké, hogy sokan beszélik, de hol? Spanyolországban meg Dél-Amerikában. Egyik sem éppen gazdaságilag vonzó környék, utóbbiak még élni is rosszak.


Én is az oroszt mondanám, de fontold meg valamelyik skandináv nyelvet is szerintem (norvég, svéd, dán). Ezek eléggé hasonlítanak egymásra, elég az egyiket megtanulni, ráadásul angol-német háttérrel nem is nagy ördöngösség. És bár ezeket alig néhány millió ember beszéli, mérnökként előbb mennék ezen országok valamelyikébe dolgozni és élni, mint csóringer dél-amerikai országokba.

2016. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Az angol és a német bőven elég, én a helyedben inkább ezeket fejlesztém még tovább. Sokkal többet érsz a munkaerőpiacon, ha igazán folyékonyan beszéled az angolt, mint ha 3 nyelven tudsz középszinten. Ráadásul kevés az esély rá, hogy mindhárom nyelvet fogod használni, így tulajdonképpen "fölösleges" idő, pénz -és energiabefektetés. Én is 3 nyelvet tanultam, de ma már csak angolul tudok magabiztosan megszólalni.
2016. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#11

Mechatronikai mérnök leszek.

Spanyol azért is lehetne érdekes, mert egy ideig szívesen élnék valamelyik amerikai országban- szegények, vagy sem. Bár ez lehet csak ilyen ábránd marad.


Valamilyen skandinávra gondoltam én is, de utálom a hideget, úgyhogy biztos nem megyek oda. :D


Európában maradva akkor lehet nekiállok az orosznak.

Bár tényleg erősen én is érzem, hogy angolt kell leginkább 100%-ra tudni, meg egy jó német mellé az plusz.


Felesleges amúgy nem lenne harmadikat tanulnom, mert szívesen csinálom, egyfajta hobbi is azért . :)


Mindenkinek köszönöm eddig a válaszokat, tőlem zöldet kaptatok.

2016. márc. 30. 22:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha komolyan Dél-Amerikába szeretnél menni hosszabb időre, akkor viszont nyugodtan feküdj neki a spanyolnak :)

Ott amúgy is kevesebben beszélnek idegen nyelveket, jobb ha te beszéled a helyiekét.


Aztán ha meg véletlenül Skandináviában kötsz ki, ott úgyis szinte mindenki beszél angolul, meg tényleg nem olyan nehéz azokat megtanulni angol-német alappal.

2016. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valami környékbeli nyelv. Mondjuk a szerb vagy a román. Ez elsőre nagyon furcsán hangzik, de regionális szinten értékelik ezeket a nyelveket.
2016. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

ha érdekel a kínai nyelv/kúltura és ami vele kapcsolatos és budapesti vagy, akkor két hét ingyenes kurzusra jelentkezhetsz:

[link]

20h =2 héten át heti 5x 2x45perc elég intenzív és érdekes.

Kínai tanárokkal a tanítás angolul folyik. Duplán jó.

2016. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!