Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok hajléktalan lenni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, egyetemre járok (tanárnak készülök). Még 3 év, amíg befejezem, addig viszont csak hétvégente tudok dolgozni. Apukám kiskoromban meghalt, édesanyám fél éve. Maradt annyi adóság, hogy el kellett adnom a házunkat, épp, hogy ki tudtam fizetni a törlesztést. Nagyszüleim, testvéreim nincsenek, most kollégiumban lakom. A szünetekben a keresztapámnál lakok, de a felesége nagyon nem örül nekem, szóval nem mehetek oda egyetem után.


A szünetekben dolgozom diákmunkásként, de mivel végzettségem nincs, általában csak gyári munkára mehetek. Hétvégente ugyanez van, de teljesen kikészít, ráadásul az az idő tanulásra kéne. Az ott megkeresett pénzből még mind elmegy az egyetemen könyvekre, kajára, utazásra.


Ez az egyetem alatt még valahogy működik, de 3 év múlva, ha befejezem, mi lesz velem? Keresztapáméknál biztos nem maradhatok, a felesége abba egyezett bele, hogy az egyetem végéig láthatok náluk. Szóval ott leszek 25 évesen, de pénz, de lakás, egy frissdiploma, amivel nem biztos, hogy azonnal tálalok állást. De még ha igen, akkor sem lesz egy lakcímem sem, vagy egy rokonom, akihez fordulhatnék.


Nem tudom, mihez kezdjek. Kérlek, ne olyanokat írjátok, hogy ,,keress egy gazdag pasit". Mit csináljak, hogy ne legyek hajléktalan? Félek...


2016. ápr. 2. 18:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
14%
Hitelfelvétel? A város, önkormányzattól nem tudsz lakást igényelni? Barátokhoz költözni picit, míg valami összejön?
2016. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szüleimnek régen volt hitele. Most ezért nincs hol laknom... Tapaztalatból nem vennék fel hitelt :/

Ha esetleg orvos vagy mérnök lennék, esetleg, de így lehetetlen lenne visszafizetni.

2016. ápr. 2. 18:52
 3/14 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Szomorú ezt olvasni ami történt, de amíg van hol lakni és van erőd befejezni a sulit mindenképpen érdemes élni a helyzettel. Hitelt felvenni akár diákhitelt is a legrosszabb dolog lenne az egész életedben. 3 év alatt még lehet egy fiúval is összeismerkedsz! Egyelőre ne add fel a dolgokat, ha suli végeztével egyből összejön egy iskolában állás akkor kezdj el valami albérletet keresni.
2016. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha egyetem végéig ott lakhatsz, akkor fejezd be a sulit lassabban (pl 4 év alatt). Nyomj ezerrel diákmunkát, mindent tegyél félre.


Budapesten önkormányzat lakások 2-3 milliótól kezdődnek (ezeket nem tulajdonlod, hanem az önkormányzattól béreled jutányos áron - pl 20-25 ezer forintért).


Nehéz lehet szociális háló (pl szülők) nélkül.

2016. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha tanárnak készülsz akkor miért nem vállalsz általános / közép iskolai korrepetálást? Egy óráért annyit kapnál, mint 3-4 óra gyári xopásért... Meg hát ugye tanárként ez inkább testhezálló lenne...


Nálunk (Bp xvii kerület) például az általános és középiskolai felkészítő magánórák 2000 ft / ó, az emelt szintű érettségi felkészítés már +500-1000 ft. Ebből bezsúfolsz hétvégére 3-3 órát az 12e. Meg azért hétköznaponként is be-beesik 1-1.

2016. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha befejezed az egyetemet, és nem találsz egyből munkát, kérheted a helyileg illetékes járási hivatalnál/önkormányzatnál (nem tudom, pontosan melyiknél), hogy a TB-det fizessék a szociális helyzetedre való tekintettel addig, amíg állást nem találsz.

A munkaügyi központban regisztrálhatsz, és ők is segítenek (lehetőségeikhez mérten) állást találni, vagy képzést ajánlani neked. Néhány hónapig még a közfoglalkoztatás is jobb lehet, mint az abszolút semmi.

Nem tudom, mikor végzel (télen/nyáron) a sulival, de amíg normális állást nem találsz, mezőgazdasági munkát is vállalhatsz, ott ha kéred, naponta kapod a béred.

Ha vidéken vagy, esetleg bekéreckedhetsz egy tanyára, hogy ott lakhass, cserébe besegítesz a munkákban. Tudom, hogy tanár leszel, és egyetemet végzel, de a hajléktalanságnál ez is jobb lehet.


Szorítok, hogy jobbra forduljon a sorsod!

2016. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, próbálom megfogadni az ötleteket :)


Igen, a korrepetálásra már én is gondoltam, de a koleszba nehéz lenne behozni diákokat.


Én még azon töröm a fejem, hogyha minden kötél szakad, akkor kimegyek külföldre aupair-nek. Ott biztosított lenne a szállás is, ráadásul gyerekekkel foglalkozhatnék :) Viszont akkor valószínűleg örökre külföldön ragadnék, amit még nem szeretnék...

2016. ápr. 3. 01:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg hajóra jelentkezni, szobalánynak, recepciósnak, esetleg felszolgálónak, ha a nyelvet jól beszéled (angol és/vagy német).


Nyári szünetben tudsz helyettesítést vállalni, amikor hazajössz ősszel tudod folytatni a sulit, ugyanúgy.


Vagy ha vállalod és kint maradsz novemberig, akkor kérd át a következő félévet levelezőre és a szeptember-november közti gyakorlatokat bepótolod utólag, vizsgázni meg úgyis csak januárban kell.


4-5 hónap alatt félre tudsz annyit tenni, hogy megélj amíg itthon vagy. Ha látsz benne fantáziát a következő évben vihetsz egy teljes szezont is akár és évente így pár milliód összejön megtakarításba, amiből tudsz gazdálkodni, mivel szállás és kaja biztosítva van. Esetleg házat, lakást venni 2-3 éven belül magadnak.


Ezzel párhuzamosan meg a sulit is be tudod fejezni, lesz egy kis nemzetközi kapcsolati tőkéd, és a diákhitel sem köti meg a kezed, hogy mindenáron itthon kellejen maradnod, bár lehet ez a pár év alatt már magától kialakul, hogy hol is szeretnél jobban élni.


Én így csináltam az utóbbi években ezt fősuli mellett.

2016. ápr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a diákot kell a koliba vinni, te mész házhoz!
2016. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Ha végzel, mindenképpen próbálj meg olyan tanári állást szerezni, ami szolgálati lakást biztosít. Egyre kevesebb az ilyen, de azért akad.
2016. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!