Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme megcsinálni a...

Van értelme megcsinálni a felsőfokú nyelvvizsgát? Megítélésetek szerint nektek volt előnyötök abból álláskereséskor, hogy volt felsőfokú nyelvvizsgáról papírotok?

Figyelt kérdés

Angolból voltam márciusban, németből is jó lenne még elmenni és akkor nyárra diplomával együtt meglenne a papír, de nagyon sok dolgom van ezen kívül is.


Önéletrajzba ugye beírhatom enélkül is a tárgyalóképes nyelvtudást.

De azt nem szeretném még egyszer átélni, amikor interjún affektálva-lenézően kérdezi a HR-es a középfokú nyelvvizsgámra, hogy "és tudod is használni, vagy csak a papír van meg?" Az ilyenek elhárítására jó lehetne.

(Mérnök leszek hamarosan, ha ez számít.)



2016. ápr. 10. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Mérnökhöz teljesen felesleges, tárgyalóképességet ad a középfokú, szakmai nyelvtudást még a felsőfokú nyelvvizsga sem ad.
2016. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem felesleges, ha csak nem állami hely a cél. Ha önéletrajzban benne van, hogy tudsz angolul, németül stb és ez kell is nekik akkor majd tesztelnek interjún.
2016. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

"tárgyalóképességet ad a középfokú"


Dehogy ad tárgyalóképességet a középfokú. A középfokú bakfity. Az üzleti középfokú is bakfity. A felsőfokú az már jelent valamit.

2016. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is felesleges. Én középiskolában csináltam 2 középfokút, de felsőfokúra azóta se mentem el. Sehol nem kérik a papírt. Állami hely nyilván más, ahol a papírra jár pótlék, de amúgy nincs szerintem értelme.
2016. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

"Dehogy ad tárgyalóképességet a középfokú."


Itt nem a "kamulegyengyorsanegyközépfokúmhogymeglegyenadiplomám" féle gagyi nyelvizsgákra gondolok hanem az egynyelvű, akkreditáltakra.

2016. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
#5: Nem tudom mire gondolsz, de nekem TELCes és BGF-es középfokú nyelvvizsgám van és az bakfity.
2016. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A középfokú szerintem sem nyelvtudás. A nyelvtudás az, hogy a munkádhoz szükséges dokumentumot ugyanolyan sebességgel olvasol magyarul, mint idegen nyelven, és mindegy az, hogy magyarul vagy idegen nyelven kell tárgyalnod. Ez nem középfok.


Kérdező, nekem egy középfokú nyelvvizsgám van angolból, eddig soha nem kérte senki, a munkahelyem most kifizette a szakmai felsőt, úgyh elmentem rá. A másik nyelvből, amit használok, még nyelvvizsgám sincs. Soha nem érdekelt senkit.

2016. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Privát szférában dolgozom és nálunk is jár nyelvpótlék. A plusz pénz mellett a munkám során is nagyobb hasznát veszem a felsőnek, mintha megálltam volna a középnél.
2016. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat.

Eddig én is úgy tudtam, hogy csak állami szférában jár érte pótlék, ezért is lepett meg #8 válasza.


Egyébként én is úgy gondolom, hogy tisztán a középfokú nyelvvizsga tudásszintje még nem annyira komoly; el lehet vele lenni. De itt inkább már csak a papír miatt kérdeztem, a tudás (szerintem :D) megvan.

2016. ápr. 10. 14:22
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

600-700 főt foglalkoztató vállalatnál vagyok, ahol (túl)szabályozva, kollektív szerződésbe foglalva működnek ezek a dolgok. Na persze nem azt kell gondolni, hogy eszperantó nyelvvizsgára is jár pótlék, nálunk kizárólag angolra, de más-más százalékot takar a közép- és felsőfok.

Ha megvan a tudás, akkor nem kérdés, hogy megcsinálnám a felsőt, hiszen sosem tudhatod, hogy mikor válik hasznodra.

2016. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!