Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme megcsinálni a...

Van értelme megcsinálni a felsőfokú nyelvvizsgát? Megítélésetek szerint nektek volt előnyötök abból álláskereséskor, hogy volt felsőfokú nyelvvizsgáról papírotok?

Figyelt kérdés

Angolból voltam márciusban, németből is jó lenne még elmenni és akkor nyárra diplomával együtt meglenne a papír, de nagyon sok dolgom van ezen kívül is.


Önéletrajzba ugye beírhatom enélkül is a tárgyalóképes nyelvtudást.

De azt nem szeretném még egyszer átélni, amikor interjún affektálva-lenézően kérdezi a HR-es a középfokú nyelvvizsgámra, hogy "és tudod is használni, vagy csak a papír van meg?" Az ilyenek elhárítására jó lehetne.

(Mérnök leszek hamarosan, ha ez számít.)



2016. ápr. 10. 12:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen felesleges, normális cégnél tesztelik a nyelvtudást és kész. Le se xarják milyen sajtpapírod van róla, ha beszéled a nyelvet.
2016. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem van értelme.


Gondolj bele, ha HR-esként látnál egy önéletrajzot, neked melyik nyerné el jobban a tetszésed?


1. "Tárgyalóképes nyelvtudással rendelkezem X nyelvből."

2. "Tárgyalóképes nyelvtudással és felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem X nyelvből."


Ha pedig megvan a tudás, és csak egy kis időt meg némi pénzt kell (tehát nem 10 hónapnyi tanfolyam költségét, csak max. pár hétig tartó felkészítés árát kell kifizetni + vizsgadíj) akkor szerintem megéri. Ki tudja, lehet egyszer szükség lesz/lenne rá.


Nálunk ha a munkahelyen le kell fordítani valamit, hozzám jönnek a kollégák, és nem a középfokú nyelvvizsgát szerzett munkatársaimhoz, pedig ők is le tudnák fordítani, mert semmi ördöngösség nincs ezekben, nem szakszövegek. Szóval szerintem érdemes, mert komolyabban vesznek.

2016. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ha beírja valaki a tárgyalóképes nyelvtudást, akkor már hülyén veszi ki magát a papír emlegetése. Olyan, mintha a diploma mellé odaírnád az ötös érettségit. Ha pótlékot kapsz utána, akkor csináld meg, de amúgy egyetértek azzal, hogy ahol számít is, ott ellenőrzik.

Aki meg beszól egy olyat, hogy tudod-e használni vagy csak a papír van meg, az be fog szólni a felsőfokúra is...

2016. ápr. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Azért nem egészen, angol nyelvű képzésre járok most egyetemen, rengeteg embernek csak középfokúja van és megszólalni alig bírnak, aki teszem azt nem 90+%-al ment át középfokon annak az angolja egy forintot nem ér általában, mivel legtöbb vizsgaközpontban a szóbeli valóban kommunikációs része baromi egyszerű és mindenkinek sikerül.

Míg egy felsőfokú vizsgán már simán elkaszálnak ha csak nyögdécselsz szóbelin.

2016. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%
én annyira nem éreztem a különbséget közép- és felsőfok közt, igaz, a középfokún se csak nyöszörögtem. mindenesetre a nagyarcú HR-esnek nem az fogná be a pofáját, ha magasabb rangú papírt tolnak az orra elé, hanem az, ha ilyenkor átvált angolra a delikvens.
2016. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!