Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok ember miért kevesli a...

Sok ember miért kevesli a fizetését, amikor a munkája nem is ér többet?

Figyelt kérdés

Sok embert ismerek, aki állandóan a fizetésére panaszkodik, amikor alig dolgoznak, a munkájukat csak ímmel-ámmal végzik, és abszolút semmi ambíciójuk nincs előrelépés vagy saját maguk továbbfejlesztése felé. Nem beszélve róla, hogy olyan munkát végeznek, amit gyakorlatilag bárki meg tudna csinálni.

És ne gondoljátok, hogy én a magas lóról beszélek, nekem sincs baromi jól fizető, fontos munkám. Egy irodában dokumentálok egész nap, és így keresek 100 ezer forintot. Nem is keveslem, mert ez a munka ennyit ér. Bezzeg a kollégáim állandóan panaszkodnak a fizetéstől kezdve a munka mennyiségére (közben persze épp nagyban kávéznak és beszélgetnek). Ti nem tapasztaljátok ezt? Miért elégedetlenek mindig az emberek?


2016. ápr. 21. 19:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%

Én is adminisztratív munkát végzek, hasonló fizetésért, mint te, viszont én a napi 8 órában kellően el is fáradok, mert attól, hogy adminisztratív, még igen fárasztó szellemileg, sokszor a mosdóba nem tudok órákon keresztül elmenni, a reggelim 5 perc, az ebédem 10 perc és annyi munkám van, hogy még sokszor így is alig végzek. Van, hogy a 8 órából 6-ot egy helyben ülök és csak gépelek, plusz oda kell figyelnem és olyan munkát végzek, amiben ha hibázom, azzal azért lennének gondok.

Ne érts félre, örülök, hogy nem itthon ülök és sehonnan semmi, viszont ha belegondolok, hogy mások fele ennyit nem dolgoznak és mégis mondjuk dupláját keresik, hát nekem se esne rosszul, ha jobban megfizetnék.

2016. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
41%
Mert látják a hírekben, hogy nyugaton meg amerikában az emberek 5x annyit keresnek, ugyanezzel a munkával. Csak azt elfelejti a kisember, hogy nyugaton minden 5x annyiba kerül, a kaja, lakás, adó.
2016. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
11%
Én java programozó vagyok amerikában, és évi ~30 millió forintot keresek ezzel. Én is örülnék, ha kereshetnék jobban, de a fizetésem miatt nem panaszkodom.
2016. ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
66%
Hol kerül 5x-ör annyiba az adó, meg a kaja nyugaton? Ne vicceljünk már..
2016. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
77%

Mert soha semmi nem elég. Ja és ha valamit adnak, az a legjobb ha ingyen adják.


Ez ilyen. Sok ember lusta, semmi ambíciójuk nincs. Arra várnak, hogy valami égi csoda folytán vezérigazgató székbe ültessék őket, persze tenni ne kelljen érte.

2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az az elvem, hogy mindenki aki elmegy heti 40 órát dolgozni, az megérdemli, hogy megéljen a fizetéséből. Nem luxus módon, de legalább ételre, számlákra, lakhatásra és egyéb alapdolgokra. Mi az, hogy a munkája nem ér többet? Kíváncsi lennék milyen lenne az ország takarítók, buszvezetők, boltosok, mezőgazdasági gazdák nélkül. Ki vagy te, hogy itt elítélj bármilyen tiszteséges munkát is? Az sem igaz, hogy mindenki eltudná végezni.. Hát én biztos nem tudnék húsfeldolgozóban dolgozni vagy órákat állni a pult mögött.
2016. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
21%

balázska most azt játszod épp, hogy név nélkül úgy csinálsz, mintha az ellenkező oldalt képviselnéd?


Elmés, mondhatom...

2016. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
75%

#5 a probléma ott kezdődik, hogy a nem lógós, motivált ember is annyit kap mint a lógós, semmirekellő.


Én aki hétvégente meg hétköznap angolra járok meló után nem kapok semmi bérpótlékot a munkám után, azzal magyarázva, hogy az én munkakörömhöz nem kell nyelvtudás. De amikor bejön az angol ügyfél, és nincs bent senki más rajtam kívül, aki elbeszélgetne vele, útba igazítaná, akkor elvárja a főnökség, hogy az angoltudásomat használjam... Amikor meg megmondom az órabérét, akkor néznek nagyokat. Mégis mit hisznek? saját pénzem tanulom, 1 fillért nem kapok érte +ba és majd nekik ingyen odaadom a tudásomat. Olyan cégnek aminek a tiszta, adózott 2015ös profitja 1,2 milliárd forint volt, és jönnek 2016 januárjában azzal, hogy nem lesz fizetésemelés, mert nincs miből!


Kicsit se érdekli a cégek java részét, hogy a dolgoz nem akar 100e-ért 40 éven keresztül gürcölni és szeretne előre jutni és fejleszti magát. 1 fillért se adnak +ba, de az ingyen munkáért tartják a markukat.

2016. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mióta dolgozol, de a 100 ezer Ft semmire nem elég. Ha elmegyek hétvégén bevásárolni rögtön 30 ezer Ft-ot hagyok ott csak kajára meg alapvető tisztálkodási szerekre. Ha albérletet fizetsz vagy lakáshiteled van, akkor ennyi pénzből maximum túlélni tudsz hónapról hónapra. Lehet, hogy úgy érzed a munkád nem ér többet, de ezzel jogosan lehetnél elégedetlen te is szerintem.
2016. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Dehogy ítélek én el bárkit, mint ahogy írtam, az én munkámat is bárki meg tudná csinálni. Ettől én nem tartok senkit kevésbé értékesnek mint embert, egyszerűen a munkaerőpiacon kisebb az értéke. Ez tény, szerintem ezzel mindenki egyet ért. És én azért nem azt látom a környezetemben, hogy az emberek nem tudnak megélni a fizetésükből. Lehet hogy nem futja vadiúj autóra, de mindenkinél van víz, áram, gáz, senki se éhezik, sőt, folyton arról megy a duma, hogy ki milyen hatalmas vasárnapi ebédet fog a héten összedobni. Én elhiszem, hogy van aki tényleg rosszul él, de ez az ország lakosságának kb 10 százaléka lehet. Mármint csak azokat számolva, akik dolgoznak is, nem csak segélyekből akarnak élni.
2016. ápr. 21. 19:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!