Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hr-s portálon olvastam, hogy...

Hr-s portálon olvastam, hogy szerdán a legjobb elküldeni az önéletrajzot. Ez komoly? Ki hallott már erről?

Figyelt kérdés
Pénteken már ne küldjük,mert úgyse olvassa el a rövidebb munkaidő miatt, hétfőn túl sok e-mailje van,akkor azért nem olvassa el,vagy átsiklik felette, kedden még mindig sok a munka,felületesen fogja megnézni,a szerda a legjobb, a csütörtökre már nem tudom mit írtak,de az sem túl jó:)
2016. ápr. 22. 18:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha látok egy jó álláshirdetést pénteken, most várjak vele szerdáig? Addig meg beküldi 50ember előttem.
2016. ápr. 22. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
2016. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kényelmes kutyamindenit ! Mindenkinek így kellene hozzáállni a munkához, nem elkapkodni, csak hogy más is oda férjen xD .
2016. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ekkora hülyeséget. A legjobb időpont az önéletrajz küldésére pontosan akkor van, amikor rátalálsz a munkára, amit szeretnél megpályázni. Ha az álláshirdetést hétfőn adják fel, és történetesen sok a jelentkező, könnyen lehet, hogy szerdától már nem is fogadnak több jelentkezést, mert addigra már bőven lehet miből válogatni. Mellesleg a hr-esek elég érdekesen dolgoznak, ha csak azokat az e-maileket olvassák el, amikre éppen ráérnek :D Én például naponta több mint 100 levelet kapok, és van, hogy valamivel csak 2 nap múlva tudok foglalkozni, de jól néznék ki, ha random válogatnék, hogy 20-at elolvasok, a többit nem, holnap új nap, új élet... Leveleket rendszerezni minden mail fiók tud, erre való a zászlózás, az olvastlannak jelölés, mappák létrehozása stb.
2016. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. De miért írnak ilyen hülyeségeket ezeken a hr portálokon?
2016. ápr. 22. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező : Ha ezt te beveszed, akkor várj szerdáig . XD Jó múltkórjában tudod én hogy jártam (?) meghirdettek egy állást, napilapban (5.00_kor hozta a kézbesítő) . Reggel 9.00_kor felhívtam őket és már nem volt aktuális .
2016. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
És elnézést minden normális hr-estől, de én már életem első állásinterjúján tudtam, hogy ennél nagyobb kamu állás a világon nincs, amikor a hr-s kislány megkérdezte tőlem, hogy hány éves a főiskola, és milyen végzettségem lesz, ha elvégzem a közgazdász képzést.
2016. ápr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam kinek mi a véleménye erről.:)
2016. ápr. 22. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"De miért írnak ilyen hülyeségeket ezeken a hr portálokon?"


Kattintásvadászat. Nem feltétlen igaz, vagy megalapozott amit az interneten olvasol.

2016. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kónya Ágnes ***** válasza:

Sajnos az információs társadalom korát éljük, amikor rengeteg információ áll rendelkezésre, de ennek nagy része csak zaj. Nem hiszem, hogy van egy általános szabály arra, hogy konkrétan szerdán érdemes elküldeni az önéletrajzot a HR-esnek.


Az, hogy mikor érdemes jelentkezni egy állásra, nagyon sok tényezőtől függ.


De szerintem nagyon ésszerű és bátor dolog tőled, hogy mertél kérdezni, mert nem voltál biztos abban, amit olvastál.

2016. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!