Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyaggat a munkaügyi már?

Miért nyaggat a munkaügyi már?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 25 vagyok, nincs munkám, be vagyok jelentve a munkaügyinél, már 2 éve. Együtt élek a párommal egy fél éve(már régóta együtt vagyunk egyébként). Van egy vállalkozási tervünk, amit meg szeretnénk kb 5 éven belül valósítani, de ez még egyelőre csak fejben van meg. Ő dolgozik, jól keres, ketten simán kijövünk belőle, nem nélkülözünk. Nekem nincs munkám, mert többnyire sehonnan sem kaptam visszajelzést, ahová beadtam az önéletrajzom. Sok kisebb tanfolyamra járok, de ezek egyike sem tanulói jogviszonyos, szóval a munkaügyi szempontjából olyan, mintha nem is lenne. Nekem viszont fontos, mert köze van a tervezett vállalkozáshoz, ezért képzem magam folyamatosan. Most viszont hívtak a munkaügyibe, hogy be kell mennem, mert ki kell töltenem valami papírt, hogy tervezzük a jövőmet. Na most: én nem szeretnék se munkaügyis képzésekre járni, se gyári dolgozó, netán közmunkás lenni. Márpedig jó eséllyel ezeket fogják ajánlani és ha nem tetszik még kérdőre is vonnak. Mit tehetnék? Egyáltalán nem tart gödörbe az életem, csak nyilván rontom a statisztikájukat azzal, hogy nincs munkám még mindig.

2016. ápr. 26. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit . Nem akarsz együttműködni velük, nyilván van jobb dolgod is, van miből élned, fognak és kizárnak , tiszta sor.
2016. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez mivel jár, hogy kizárnak?
2016. ápr. 26. 16:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezt kb. úgy kellene éreznem, mintha kirúgnának? Legutóbb mikor voltam, végighallgattam a tájékoztatójukat, akkor is személyesen egyesével végigkérdeztek mindenkit, hogy MIÉRT NEM akar jelentkezni az elmondott tanfolyamok egyikére. Elég kellemetlenül éreztem magam, pedig szerintem nincs miért szégyenkeznem...
2016. ápr. 26. 16:03
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Saját magad fizeted a Tb_d, nem vehetsz részt képzéseken, tanfolyamokon . A kizárás időtartama 3 év . Az önkormányzat sem fog fogadni és FHT_re sem leszel jogosult .
2016. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most 3 év, 3 hónap vagy 60 nap? Mert ezzel együtt már ezeket a variációkat olvastam eddig!
2016. ápr. 26. 16:09
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és ha ez idő alatt munkaviszonyt létesítenél és munkanélkülivé vállnál, nem regisztrálhatnál a munkaügyiben mivel kizártak 3 évre . Tehát elesnél az álláskeresési járadéktól is ami 3 hónapig jár és a fizetés 40-60 % kb ..
2016. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

"Van egy vállalkozási tervünk, amit meg szeretnénk kb 5 éven belül valósítani"

Érdeklődj a munkaügyiben, ehhez tudna-e segítséget nyújtani!! van (volt) ilyen , hogy beindítani egy vállalkozást, és ahhoz adtak induló vissza nem térítendő támogatást! most nem tudom, hogy van - de érdeklődj utána.

2016. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem fogad az önkormányzat... az egész önkormányzat?! Még más ügyben se? Ne már ;)
2016. ápr. 26. 16:17
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen van, erről is szó volt legutóbb, amikor a tanfolyamokat is erőltették. Lehet hozzá támogatást igényelni, de mi még nem most szeretnénk ezt ,hanem pár év múlva csak.
2016. ápr. 26. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egész önkormányzat, csak az az ága amelyik a te szociális rászorultságoddal foglalkozna . Saját zsebből ki fizetheted havonta a Tb_t pl . ami 7-8 ezer ft .
2016. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!