Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri szobalányként Londonban...

Megéri szobalányként Londonban néhány hónapot dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem találok munkát sem a szakmában, sem máshol itthon, ezért szeretnék kb. fél évet Angliában dolgozni, hogy megtanuljam a nyelvet, így aztán már jobbak lennének a lehetőségeim itthon is. Egyáltalán: elég ennyi idő egy folyékony nyelvtudáshoz? Most olyan alap/középfokon beszélem az angolt. A másik kérdés: lehet félretenni, ha a fizetés durván 1000 font, miután a szállást kifizettem?
2016. ápr. 27. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szobalányként dolgozni szállodában nem leányálom. Sokan feladják. Abeled kifogod dolgozni, és jobb ha felkészülsz rá, nem lesznek elégedettek veled. ( nem te leszel a rossz, csak túl sokat várnak el)

Amennyit dolgozol annyira nem fizetik meg. Ilyen munka mellett az angolod nem nagyon fog fejlődni, mert sokan még alap angolt sem beszélik. Tanfolyamra eljárhatnál, de nem fogsz, mert annyira fáradt leszel, hogy örülsz ha hazamész a kis szobádba és alszol. Fél év amúgy sem lenne elég a folyékony angol tudáshoz..

A szállás sem olcsó Londonban. többed magaddal élni egy lakásban ahol egy kisszoba heti 80-90 font. Félretenni csak akkor tudsz ha tényleg a legolcsóbb, legigénytelenebb ételeket fogyasztod, ha fél évig semmi szórakozásra nem költesz ( jó hír a múzeumok ingyenesek, és nagyon jók.. mi állandóan megyünk, mert megunhatatlan)

Én azt tanácsolom neked, hogy ha már takarítani akarsz akkor ne szállodába menj szobalánynak, hanem keres irodai takarítást, vagy vannak cégek (legalábbis mi nemrég hirdettünk egy munkát) egy olyan takarítócégnek akik olyan takarítókat keresnek akik lakásokat takarítanak. ( a bérbe adott lakásokat leadják, és mielőtt újra kiadnák előtte nagytakarítást végeznek.) Inkább valami ilyesmi keress, vagy irodai takarítást. Nyugisabb, kicsit több pénz, és biztos munka..

2016. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

ma 18:48


ne írjál már hülyeséget!!!!!!

2016. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven akarsz megtanulni? Csak mert Londonban, szobalányként angolul biztos hogy nem fogsz megtanulni. Maximum lengyelül. Fél év alatt a kivitt, befektetett pénzedet sem keresed vissza. 1000 fontot nem nagyon keresed meg, újak ritkán kapnak heti 40 órát, sokszor csak heti 25-30-at, ami miatt a bér is kevesebb. vagy kijössz 3-5 évre, vagy nem. kevesebbre semmi értelme szerintem. itt nagy eséllyel fel kell építened mindent a nulláról, erre fél év nem elég.
2016. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Időpont ma 18:48

Megkaptam a privat ordenáré stílusú üzenetedet. Csak, hogy közöljem veled. Hazudsz mert nem qrva egyik szoba lány sem, és nem csak dekoratív nőket vesznek fel. Nyilván te olyan ostoba vagy, hogy azt hiszed az aki szobalány az csak ribi is egyben.. Na igen.. aki ennyire tuskó mint te annál nem is csodálkozom, hogy ilyen ostoba fajankó. Innentől kezdve veled befejeztem.. ha továbbra is kötekedni akarsz, akkor keresd meg anyádat, és vele kötekedj.. Bár a kurjaanyád felhasználó név is elmondja, hogy milyen kicsinyes a gondolkodásod..ennyit erről

2016. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
A szobalány munka nagyon kemény. Én fél évig csináltam, és amikor hazaértem munkából,annyi erőm volt, hogy lezuhanyozzak,teleegyem magam,mivel enni sem engedtek ki egész nap,majd aludtam másnap reggelig. Sokszor annyira fájt mindenem,hogy a fürdőig nehezemre esett kimenni. Számíts minusz 10kg-ra:)
2016. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Párom dolgozott szobalányként, pár hónap utàn mondtam neki hogy inkább kijövünk 1 fizetésből, de mondjon fel.

Kb wc-re nincs ideje kimenni, enni sem és hulla volt minden nap, annyi ereje volt hogy bezuhant az ágyba, full lefogyott. Az angolja szinte semmit nem fejlődött, alig keresett minimálbért.

2016. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezt az ötletet akkor el is vetem :(
2016. ápr. 28. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindketto nem.Londonban legalabbis tuti nem.A varos 60%-a kulfoldi, szobalanykent napi 12 orakat fogsz dolgozni kelet europaiakkal.Szobat(nem lakast) 700 font/ho alatt csak getto helyen talalsz.

Mi a szakmad?

2016. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!