Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudtok megélni? (Komoly...

Hogyan tudtok megélni? (Komoly kérdés felnőttek számára)

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Egy elég komoly és Magyarországon kissé tabu témában szeretnék kérdezni, mégpedig, hogy hogyan tudják (tudjátok) megoldani havi 80-100 Ezer forintból (vagy annál kevesebből) a megélhetést.

A kérdést azért teszem föl, mert szakmával a kezemben Nettó havi 130 Ezer forintot keresek, és még így egymagamnak is nehéz ebből a fizetésből kijönni, el sem tudom képzelni, hogy ebből vagy ennél kevesebből hogyan tudnak családok megélni.

Nekem BP-n csak az albérlet költsége 60 ezer forint (a környéken nincs olcsóbb, és a munka ide köt), emellett a havi kötelező kiadások víz,villany,internet,tv,élelmiszerek,tisztálkodószerek, autó fenntartás,biztosítások stb. Alig tudok valamit félretenni, pedig nem élek nagy lábom amin tudok spórolok. És mint írtam nekem se gyerek, se feleség, kutya, macska egyedül élek.

A félreértések elkerülése végett!!

-nem siránkozni akarok, tudom hogy vannak ennél rosszabb helyzetben élők, csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra (épp ezért a kérdés)

A válaszokat mindenkinek nagyon szépen köszönöm!



2016. máj. 3. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Séf fiú, már megint te?


Egyébként én rendesen tanultam 500k körül keresek, valahogy megélek belőle.

2016. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
úgy, hogy beosztod a 40e-et. Pl kikötteted a netet, máris megspóroltál 3-6e-et.
2016. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki az a "séf fiú", és neharagudj meg, de az alapján amit leírtál rád nem vonatkozik a kérdés!
2016. máj. 3. 20:48
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

mamival élnek, vagyy ha vele nem tudnak akkor nyomorognak.


Mi a Balkán vagyunk, nálunk szarul élnek a munkások.

2016. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
nettó kétszázból élünk (január óta, addig két minimálbér), van autónk, nincs hitelünk, a gyerekünk 250 km-re egyetemista, albérletben. És jé, még élünk...
2016. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Na tessék kérdező itt van "séffiú". :D

Már ha nem ő tette fel ezt a kérdést is másik felhasználóról. :D

2016. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
úgy, hogy nem elégszel meg a minimálbéres munkával, hanem fejleszted magad és keresel jobban fizető munkahelyet.
2016. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

"úgy, hogy nem elégszel meg a minimálbéres munkával, hanem fejleszted magad és keresel jobban fizető munkahelyet."


És közben hogy élsz meg? :D


Nem mindenkit tol mami meg papi.

2016. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem BP-n csak az albérlet költsége 60 ezer forint"


A Budapesten dolgozók nagy része nem albérletben él, hanem saját ingatlanban (esetleg hitellel, kisebb törlesztővel, vagy még szülőknél..).


130-ból nehéz, ha még albérletet is fizetned kell. Ha ketten vagytok (pl férj+feleség) már megoszlanak a költségek (Nem lesz duplaannyi a villanyszámla).


Akik ennél kevesebbet keresnek, azok max egy szobát bérelnek vagy még otthon laknak és kiadásaik egy részét más állja, így talán félre tudnak tenni egy önrészre valót.

2016. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
En anno kb 8 eve azthiszem 60 korul kerestem, haza adtam 20at a tobbibol meg eltem. Viszont otthon laktam, kajat es szamlat nen fizettem csak azt a 20at. Viszont cogiztem eleg rendesen (most is). Halvany lila fingom nuncs hogy eltem meg meg igy is belole. Es felre se tettem. A telefonszamlamat es a berletemet viszont en fizettem, szoval ha ezeket osszeadjuk a cigivel akkor az kb kiteszi a maratek 40et... Azota kulfoldon elek es engem is erdekel hogy lehet otthon minimalberbol megelni es felretenni. Le a kalappal minden minimalberes elott aki kitudja hozni magat 0ra ho vegen. Meg inkabb ha meg felre is tesz. Szomoru...
2016. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!