Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudtok megélni? (Komoly...

Hogyan tudtok megélni? (Komoly kérdés felnőttek számára)

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Egy elég komoly és Magyarországon kissé tabu témában szeretnék kérdezni, mégpedig, hogy hogyan tudják (tudjátok) megoldani havi 80-100 Ezer forintból (vagy annál kevesebből) a megélhetést.

A kérdést azért teszem föl, mert szakmával a kezemben Nettó havi 130 Ezer forintot keresek, és még így egymagamnak is nehéz ebből a fizetésből kijönni, el sem tudom képzelni, hogy ebből vagy ennél kevesebből hogyan tudnak családok megélni.

Nekem BP-n csak az albérlet költsége 60 ezer forint (a környéken nincs olcsóbb, és a munka ide köt), emellett a havi kötelező kiadások víz,villany,internet,tv,élelmiszerek,tisztálkodószerek, autó fenntartás,biztosítások stb. Alig tudok valamit félretenni, pedig nem élek nagy lábom amin tudok spórolok. És mint írtam nekem se gyerek, se feleség, kutya, macska egyedül élek.

A félreértések elkerülése végett!!

-nem siránkozni akarok, tudom hogy vannak ennél rosszabb helyzetben élők, csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra (épp ezért a kérdés)

A válaszokat mindenkinek nagyon szépen köszönöm!



2016. máj. 3. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Társulnod kéne valakivel.

Ilyen f*s pénzből ne kinozd magad egyedül, sose fogsz haladni

2016. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Dávid ***** válasza:
85%

Kiadások:


1. Nincs autóm (autó teljesen felesleges Bp belvárosban)

2. Ruhát second-hand boltban veszek

3. Élelmiszer: magam főzök, egy gombás milánoi kb 150.-Ft-ba kerül, főzelék+visrli 200.-Ft, stb-stb.

4. Egyénileg szabályozható fűtés, energiatakarékos izzó.


Bevételek munkabér mellett:


- hobbiból angolt tanitok (50,000.-Ft/hó)

- vérplazmát adok (25.000.-Ft/hó)

- közvélemény-kutatásra járok (10.000.-Ft/hó)


Ha érdekel a plazmaadás, ird be google-be, hogy "Plazmaszolgálat". Ha a közvélemény-kutatás érdekel, irj üzenetet. Ha van szabadidőd, tanulj nyelvet:))

2016. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Én keresek 170 ezret, a párom 130 ezret. Budapesten albérletben lakunk, rezsivel 80 ezerre jön ki a pici lakás, ezenkívül net telefonokkal 90, plusz bérlet 110 ezer. Kajára elmegy 50-60 ezer.

Marad kb 140 ezrünk, amiből félre rakunk 50et, a maradék 90ből pedig szórakozunk, vásárolunk vagy gyűjtünk nyaralásra.

Egyikőnket sem segített soha senki, éveken át dolgoztam egy csöves helyen, ami mellett tanultam és találtam normális munkát, így a 75 ezer helyett 170 körül kapok párom szintén a régi 88 ezer helyett már 130at kap.

Régebben nekünk is rosszabb volt, de valahogy mindig megoldottuk.

De miért fizetsz te 60at albérletre? Ez csak egy szoba? Kicsit sokallom, bár tudom, hogy Pesten szörnyű árak vannak, de van kevesebbért is szoba szerintem, mi kettőnkre fizetünk 60+rezsit egy egész pici, de szép lakásra.

2016. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Előző:

Ne mondd már, hogy hétszer mész egy hónapban plazmát adni?

Én is járok, de heti 1x megyek max, vagy heti 2x, amúgy is 33szor adhatsz egy évben, akkor te 4 hó alatt kilövöd a 33at?

Nem bunkóságból kérdem, hanem komolyan érdekel.

2016. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%
Bocs, elírtam, heti 1* vagy 2 hetente 1* megyek, tehát havi 2-4 alkalom max.
2016. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem az embereket, mondjuk ha elégedetlen vagy akkor miért itt töltöd el az idődet?Ehelyett tanulhatnál egy nyelvet, képezhetnéd magad. tegyél azért hogy előrébb juss. Amúgy nem tudom gondolom éttermet havi 2x látnak, a wellness nekik nyaralás és Thaiföld pedig a mesében létezik.


Túl sok a Pató Pál... (Petőfi)

2016. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!