Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire általános az ilyen...

Mennyire általános az ilyen elégedetlen, gonosz főnök Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen lehetetlen olyat csinálni ami neki megfelel, mivel folyamatosan változtatja az álláspontját, az élő fába is beleköt, állandóan terrorizálja a beosztottait ezzel a "van kalapod-nincs kalapod az a baj" viselkedéssel, nem kiabál, rosszabb negédes stílusban tesz fel olyan kérdéseket hogy abból csak ő jöhet ki jól. Ha az ő trehánysága miatt történik valami, azért is az alkalmazott a hibás. Sokszor a munkával kapcsolatos kérdésekre nem reagál, de ha nem úgy csinálja utána az ember ahogy szerinte épp kellett volna, akkor azzal a negédes stílusával napokig szekálja miatta.

Egyszerűen nem lehet vele beszélni, mert mindig kimagyarázza magát, vagy ha elfogynak az érvei rárakja az emberre a telefont utána nem veszi fel.


Kis magyar cég a főnök a tulajdonos, mindenkivel ezt csinálja, van aki minden nap sírógörcsöt kap, más dührohamot.

Nagyjából a havi 100.000Ft-ért úgy gondolja, hogy alattvalói, kapcái vagyunk, akikkel azt tesz amit csak akar.


Érdemes innen elmenni és keresni mást, vagy máshol sem jobb, a főnök mindenhol ilyen?


2016. máj. 5. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
9 helyen dolgoztam az elmúlt 8 évben, és mindegyik helyen is kis sz@ráágó volt a felettesem.
2016. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ismertem egy földrajztanárt aki bejárta Ausztrália nagy részét. Egy használt kombi kocsiban aludt és gyümölcsszüreteken kereste útravalóját és megélhetését feketén. Elmondta hogy leginkább az lepte meg hogy az alkalmazottak mennyire egyenrangúak a főnökkel és a tulajdonossal. Még az illegáisan ott tartózkodó feketemunkások is. Például egyszer valami nem tetszőt szólt a főnök, erre az alkalmazottak beletették egy narancs tároló konténerbe majd ráültek hogy ne tudjon kijönni. Éhen nem halt mert narancs volt benn neki elég.


"Érdemes innen elmenni és keresni mást, vagy máshol sem jobb, a főnök mindenhol ilyen?"


Valószínű máshol is megvan a főnök hajlama arra hogy gonosz legyen. Csak ahogy az említett példából is látható, van ahol nem hagyják. Mert kényelmetlen ám a narancsos ládában sínylődni az ausztrál forróságban.


"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."

"Az egyetlen amire a gonosznak szüksége van hogy győzelmet arasson az az, ha a jók nem tesznek semmit ellene."

Edmund Burke (1729-97)

2016. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jutott eszembe, hogy ha Magyarországon tényleg mindenhol ez van, akkor vajon külföldön mennyivel lehet másabb a munkakultúra. Mert ha ott emberként bánnak az alkalmazottal, akkor már nem csak a pénz miatt érdemes elhúzni innen.
2016. máj. 5. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az komoly.. Ausztriában dolgozok, nemrég volt szülinapom, valahogy szóba került és a főnököm meghallotta. Ebédidőben elment, majd 10 perc múlva megjelent egy kis díszdobozzal és (magyarul) mondta hogy boldog szülinapot. Egy parfüm volt benne, amiről pár nappal előtte beszéltünk és mondtam hogy régen nagy kedvenc volt, de már tudtommal nem lehet kapni.

Persze nem azt mondom hogy ez az általános, de itt a jó munkaerőt megbecsülik.

2016. máj. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem Magyarországon volt egy német főnököm aki igazi hazug aljas ember volt, a többi német főnök viszont korrekt volt. A melósokkal is jobban bántak a németek, mint az őket felváltó magyarok. Ausztriában még a bevándorlókat (török, jugo stb.) is emberebnek tekintik , mint itthon a magyarok egymást.
2016. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a negyedik munkahelyemen vagyok, csak normális főnökeim voltak. Amikor titkárnő voltam, volt egy eléggé zizis főnököm, voltak hákliaji, de ha ügyeltünk rá, akkor ő is mindig normális volt velünk, németországi útra mehettünk a többi asszisztenssel, mindent a cég állt (pedig csak kis titkárnők voltunk), folyton csapatépítőztünk. És rajta kívül is minden főnököm normális volt. Persze, ehhez mondjuk hozzátartozik az is, hogy én eleve, magamtól is kis szorgos hangyóca vagyok, és baromi gyorsan dolgozom, mégis pontosan, úgyhogy mindenhol meg is becsültek. A mostani helyemen megfordult a fejemben a váltás, jeleztem a főnöknél, hogy mi zavar jelenleg és azonnal átszervezett értem mindent. Úgyhogy szerintem ez a főnök természetén kívül azon is múlik, hogy mennyire akarják az embert megtartani, mennyire értékes a munkája.
2016. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező, látom, régi kérdés, de szerintem most én dolgozom a volt főnöködnél.... 😂 😭
2023. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!