Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkaerőhiány van a kereske...

Ha munkaerőhiány van a kereskedelemben és a vendéglátásban állítólag miért nem becsüli meg a dolgozóit jobban a munkahelyek többsége? Átverések semmibe nézés stb munkaerőhiány mellettM

Figyelt kérdés

Mást se hallok mint ilyen szakértő olyan szakszervezetis stb nyilatkozik hogy akkora a munkaerőhiány a kereskedelemben és a vendéglátásban hogy lasszóval fogdossák az embereket.

Főleg mióta közmunka is van sokan inkább elmennek közmunkázni zéró felelősséggel szigorúan 8 órába laza néha röhejes munkatempóval (10 perc munka fél órás leállás tudom én is csináltam) és mindezt kb 10-15.000-el kevesebbért mint amit full 8-10 órába a belét kidolgozva zéró pihenővel kapna ker dolgozóként valami hiperben. és ugye a laza közmunka mellett még van erő mást is vállani feketén míg 10 óra árufeltöltés után ágyba bedőlni van erő.


Szóval ha annyira nincs ember hogy lehet hogy a meglevőket nem becsüli a munkahely semmire se? Minimálbéres fizuk soha ki nem fizetett túlórák ki nem vehető szabik (mert kit rakjanak be a helyemre míg én szabin vagyok? Hát az plusz pénzbe kerülne-eredmény: nincs szabi) és ráadásként még úgy is beszélnek a dolgozóval mint egy utolsó darab szarral.


Szóval én marhára nem értem ha egyszer akkora hiány van akkor a meglevőeknek nyalni kéne a seggét és nem pofán köpni! Hiszen ha elmegy a meglevő ki lesz a helyére? Állítólag lasszóval se lehet fogni embert (nem én mondom, állítólagos szakértők mondják…) akkor miért nem becsüli a mostanit?


2016. máj. 8. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a nyalásról szól, hanem a pénzről. A jelenlegi keresekedelmi helyzetben pedig nem tudnak a magyar kereskedők az osztrák minimálbérrel (1100 eur?) versenyezni.


Persze amit leírtál az a véglet, én a Tesconál dolgozom, itt minden perc ki van fizetve, szabik ki vannak adva, stb... Csak hát kevés a lé (még akkor is, ha nem minimálbért fizet a cég, de nem sokkal többet..). Most pl. lesz 10+ %-os emelés ha minden igaz.

2016. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem is azt várom hogy osztrák bérrel versenyezzen.

Amit várok az az elemi alap lenne vagyis, az összes ledolgozott óra kifizetése szabadság kiadása valós munkaidős bejelentés (nem 4 órás szerződések 10 órás embereknek), hogy ha megbetegszem és kiíratom magam az ne járjon azonnali kirúgással-szóval ilyeneket várnék.

Hiszen ÁLLÍTÓLAG hiányszakma!

2016. máj. 8. 10:33
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez nem a reklám helye, de nálunk ez mind adott. Csak jó lenne egy br 160as fizu.
2016. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Abból is adódik, hogy egy árufeltöltő munkájának hozzáadott értéke igen csekély, így mindig a béka popsija alatt lesz az adott ország gazdasági helyzetéhez mérten.
2016. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Emel azért szép lassan minden cég, egy bruttó 150 már mindenhol elérhető úgy gondolom, hogy nettó 100 egy olyan munkáért aminek a hozzáadott értéke gyakorlatilag nulla már viszonylag emberi fizetés.
2016. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"hogy nettó 100 egy olyan munkáért aminek a hozzáadott értéke gyakorlatilag nulla már viszonylag emberi fizetés.

"



Nettó 100? Elolvastad egyáltalán amit írtam?

Bérem nettó 70E elvileg 8 órára de szinte minden nap 10-et kell nyomni, és egy fillért se kapok pluszban.

Vagyis nettó 70-ért napi 10 óra, és nincs szabi.

Jó paraméterek?

2016. máj. 8. 12:50
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Már bocsánat, de hol dolgozol ahol ilyen vacakak a körülmények?
2016. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

arzenál hálózat

annak több boltjában hol ide hol oda dobnak

volt hogy pestiként vidékre kellett mennem és vonatjegyet vennem utazási idő 2x2 óra volt, amit fizetni kellett volna mind időben mind költségben (ld Mt!!)

egy fillért se kaptam se a vonatjegyre se a plusz időre. egy fillért se.

2016. máj. 8. 14:55
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.


Nálunk ha pl. másik Tescoban leltárhoz kevés az ember, akkor lehet menni, de:


- Csak aki önként jelentkezik (olyan napon mikor a saját áruházába nincs beosztva)

- 200%-ot fizetnek

- Utazást állják ha nem ugyan abban a városban van

2016. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Na hát nálunk mennyivel jobb és demokratikusabb látod!

Önkéntes: mész vagy kirúgnak.

200%-ot: egy fillért se.

Ledolgozom a 10 órámat a nem 10 órás szerződésemmel, utazok 2x2 órát veszem a vonatjegyet a saját zsebből hogy utazni tudjak. és kapom minderre a napi 8órás minimálbért.

Egy szót szóltam mindjuk azt hogy állj nem csinálom, már ki is vágtak.

2016. máj. 8. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!