Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ennyi gazdag...

Honnan van ennyi gazdag ember, ha állítólag nagy a munkanélküliség és alacsonyak a fizetések?

Figyelt kérdés
Azt már megszoktam, hogy az egyetem környékén, elit helyeken és a belvárosban (Debrecenben élek) halomra állnak a parkolókban 15-25 milliós új, legfeljebb 1-2 éves BMW-k, Mercik vagy Audik, de az utóbbi években már a paneltömbök melletti parkolókban is nagyon gyakran látok legalább 5-8 milliós értékben autókat. Természetesen ezeknek a fenntartása sem 1-2 fillért, szóval ha tényleg olyan rossz helyzetben van az ország, mi az oka, hogy Mo., munkanélküliség szempontjából egyik legrosszabb helyzetben lévő (állítólag) régiójában mégsem vélem felfedezni azt a hú de nagy mély szegénységet. Főleg abból kiindulva, hogy az általam ismert emberekre - akik alapvetően nagy értékű gépjárművet birtokolnak - nem éppen az jellemző, hogy éveken át koplaltak azért, hogy villantsanak egy drága autót, hanem egyéb téren is erős lábakon állnak. Mondjuk egy tizenmilliós autót nem is lehetne spórolással megvenni. Azt nem tudom, hogy a nyugati országrészben mi a helyzet (Bp.-t nem is említem), de valahogy nekem nem az tűnik, hogy olyan mély szegénység lenne, mint azt a közhangulatból (állandó pesszimizmus és panaszkodás) és a statisztikákból le lehet szűrni. A hitellel kapcsolatos érvelés sem helytálló, mert azt a törlesztőrészletet sem (ami nem pár-tízezer forint) lehet az állítólagos magyar bruttó átlagfizetésből kifizetni és akkor a folyamatosan épülő új lakóparkokat még csak nem is részleteztem.

2016. ápr. 1. 15:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Gazdag ember mindig volt és mindig is lesz, bár én ezt nem gondolnám az átlagnak.
2016. ápr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
A gazdag ember NEM alkalmazotti létből vesz 15-20 milliós autót elhiheted!
2016. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Amit írsz, az azért érdekes, mert Kelet-Magyarország is benne van az EU 20 leglepusztultabb régiójában!

Csakhogy: ez alól Debrecen minden szempontból kivétel: az ország azon kevés (gazdag) városainak egyike, ahol van munkalehetőség, van infrastruktúra, és szinte minden van ami egy normális ország gazdagabb városától elvárható! Debrecenben nem látod azt a mérhetetlen lepusztultságot, ami a magyar átlagot jellemzi. Ne felejtsd el, hogy a Debreceni Egyetemnek pl. legalább akkora (ha nem nagyobb) a költségvetése (a mérete miatt) mint magának a városnak.

Az oda telepedett cégek magas hozzáadott értékű termelést végeznek, hatalmas adókat fizetnek. Több ezer külföldi tanul/dolgozik a városban. Szóval Debrecent nem lehet a magyar átlaghoz sorolni mint ahogy Győrt, Dunaújvárost, Algyőt Székesfehérvárt stb. sem.

Bár az országos átlag tartana már ott, ahol jelenleg Debrecen...

2016. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne lenne benne a magyar átlagban Debrecen? Hiszen attól átlag, hogy minden tagot összeadva el van osztva a tagok számával.


"Mondjuk egy tizenmilliós autót nem is lehetne spórolással megvenni."

De lehet. Elvi akadálya van?


A közhangulat a közemberé. Miért nem megy gyár észak borsodba? Mert se mérnök, se szakmunkás. Ennyi.

2016. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben tudtom szerint kétszázezren laknak.

Van köztük gazdag és szegény is.

2016. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem összeségében nem igaz, hogy akkora szegénység van, de sajnos vannak borzasztóan elmaradott területek. Én Budapesten élek, és szerencsére a környezetemben nem gyakori a nélkülözés, habár főként diplomás, képzett emberekről beszélek. Egy alkalmazotti fizetésből persze így is ritkán jön ki egy többmilliós autó, de sokan hitelből veszik meg, hidd el. Az igazán gazdag réteg pedig szerintem az elmúlt években még gazdagabb lett, és ez nem csak a válságból való kilábalásnak, de a kormány intézkedéseinek is köszönhető. A párommal évente egyszer-kétszer elmegyünk wellness szállodába, de újra és újra ledöbbenek, hogy milyen nehéz már egy hónapra előre is szabad szobát találni... És ez csak egy példa.
2016. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 4-es! " Miért nem megy gyár észak borsodba? Mert se mérnök, se szakmunkás."

Miskolcon jó műszaki egyetem működik! Ózdon, Miskolcon hagyományosan rengeteg (szak)munkás dolgozott - ma munkanélküli...

Sajnos az okok igen régre és igen mélyre nyúlnak vissza.

Tény, hogy Jelenleg Ózd az egyik leglepusztultabb magyar város (sajnos: amit anno a nagyapák felépítettek, az apák üzemeltettek, azt a fiúkkal elbontatták, és a gyerekek már csak a lepusztultságot látják), és Miskolcot sem lehet Debrecennel összevetni - semmilyen szintű szempontból sem.

Debrecen példájából még nem lehet országos jólétet konstatálni, mint abból sem, hogy a wellness-szállókba nehéz helyet foglalni, mert ez csak a felkapottabbakra igaz: pl Füzesgyarmaton igen jó gyógy-wellness szálloda van - ha még be nem zárták...

2016. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Miskolcon a kohó rengeteg betanított munkást foglalkoztatott, akik nem szakmunkások még távolról sem.

Miskolcon egyébként van ez-az, a mérnököknek meg első dolguk koccolni, mert megtehetik. Aki marad, az a képzetlen tömegek.


És Miskolc amúgy távolról sem Észak-Borsod. Az pl Edelény.

2016. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A DIGÉP anno tele volt nagytudású mérnökökkel
2016. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
és azt mondod, most ők munkanélküliek?
2016. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!