Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződés. A...

Határozott idejű szerződés. A Pannon takaréknál dolgozik valaki?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy a takarékok adnak e határozatlan munka szerződést?! Nekem ajánlottak egy állást, fél éves határozott szerződéssel, de mivel beolvadnak a Pannon takarékba még nem tudják hogy utána határozatlan lesz e.

Most megint kerestek egy takaréktól és szeretném tudni vajon a fél év után határozatlant is adnak?

Hitelt szeretnénk majd felvenni ezért nem mindegy..


2016. máj. 12. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik takarékban úgy van, hogy 1 éves munkaviszony kell ahhoz, hogy dolgozói hitelt kaphass.

Persze, hogy van a takarékoknál is határozatlan idejű, minden takarék legtöbb dolgozója határozatlan idejű szerződéssel dolgozik.

Az, hogy meghosszabítják-e a szerződséded a 6 hónap után rajtad és rajtuk múlik. Erre nem kaphatsz egyértelmű választ. Dolgozz jól, hogy ne legyen rád panasz és bízz benne, hogy lesz rád szükség az egyesülés után.


De én azt ajánlom, hogy csak akkor menj takarékba dolgozni, ha nincs jobb lehetőséged. Az elnökök és a vezetőség szarrá keresik magukat, míg a dolgozóknak löknek egy lerágott csontot fizetésként. És ezen kívül is szar helyzetben vannak a takarékok. Azt az utasítást kapták a takarékbanktól, hogy egyesülniük kell mindaddig, amíg minden megyében csak 1 vagy 2 takarék marad. Így kb. minden ember munkájára 3-an 4-en többen lesznek, tehát nem lesz szükség mindenkire, sok kirendeltség lesz így a gyengébben teljesítőket lassacskán bezárják, stb. Emellett nem tudják,hogy mire vállalkoztak. Egyrészt nem mindegyik takarék ugyanazt az informatikai rendszert használja, amiből problémák lesznek már csak azért is, mert mindegyik takarékos rendszer több hibát is tartalmaz és még nincs egy rendesen működő egységes rendszer. A takarékok mindig azt mondták, hogy ők egy-egy közösség, ahol családiasabb hangulat van. Ez eddig működhetett, mert mondjuk egy átlag takaréknak van 15-20 kirendeltsége meg 70-80 dolgozója, akik ismerik egymást. Az egyesülésekkel egy takaréknak első körben lesz kb. 70-80 kirendeltsége 250-300 dolgozóval, utána még több, és így ez az általuk pozitívumnak vélt dolog semmivé válik. A másik az, hogy hiába lett az a takarékok új mottója, hogy "Több, mint bank", mivel már behozhatatlan hátrányban vannak a bankokkal szemben.

Szóval én azt ajánlom, hogy csak akkor menj takarékba dolgozni, ha nincs más lehetőséged.

2016. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! Igen sajnos ez így elég gáz lesz ha ennyi takarékot összevonnak. Valószínűleg sok embernek nem lesz utána munkája sem.

Én nem tőlük vennék fel hitelt hanem a Fundamentától, de ők sem adnak határozott idejű szerződésre...

Kedden meghallgatom a hölgyet de szerintem hagyom is akkor.


Köszönöm!

2016. máj. 13. 07:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát a Fundamenta szerintem úgy éri meg, ha van lakáskasszád, amit fizetsz 4 éven át havi 20 ezerrel, mert ehhez minden évben megkapod az államtól az évi befizett pénz 30%-át "ajándékként" meg egy alacsony összegű kamatot, és ha lejár a 4 év,akkor felveheted hitellel, aminek kb. 3,9% az éves kamata.

A takarékos dolgozók pedig, mint mondtam, általában 1 év után kaphatnak dolgozói hitelt, ami még kedvezőbb, mert ha jól tudom, akkor jegybanki alapkamat + 1%, tehát jelenleg 2,05% az éves hitelkamat mértéke.


Hát, ez a te döntésed, én csak elmondtam a véleményem. De az is lehet, hogy a "te takarékodnál" jobb a helyzet. Érdemes lenne ottani dolgozókkal beszélni, ha ismered őket.

2016. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ismerek ott senkit. Nem dolgoztam még takarékban. De a Fula nekem is 6 éves, havi 20 ezerrel fizetünk 2-t. Így fix 3,9% lesz ha a megtakarítási időszak letelt ahogy írtad. Ez jobb mint a bankok szerintem.


Köszönöm a válaszod!

2016. máj. 13. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!