Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért félnek állást...

Sokan miért félnek állást váltani?

Figyelt kérdés

Az emberek panaszkodnak, hogy utálják az állásukat, főleg azokra gondolok, akik alacsonyabb pozícióban vannak, mint, amit a végzettségük igazol.


Én is pályakezdőként, alacsonyabb pozícióban voltam, mint ami a diplomámhoz illene.

Ott dolgoztam 10 hónapot.Amikor felvettek hangsúlyozták többször, hogy van előrelépési lehetőség.

Előrelépési lehetőség volt, de annak, aki "csókos".



10 hónap után otthagytam őket a fenébe.

Nem azt vártam el, hogy fél év után középvezetői pozíciót kapjak céges autóval.

De, 10 hónap után illett volna előléptetni.


Aztán, lett egy a végzettségemnek megfelelő állás.Ott volt előrelépési lehetőség, éltem is vele.

Viszont, annál feljebb nem volt lehetőség jutni.

Őket is otthagytam.


Ahol most vagyok, itt elégedett vagyok, itt középvezető szerűség vagyok, jár vállalati autó is.

A fizetésemmel is elégedett vagyok, erre lehet már építeni.


Ha nem hagyom ott az első munkahelyemet, akkor sehol sem lennék, csak tátott szájjal nézném, ahogy a "csókosokat" rakosgatják feljebb, annak ellenére, hogy alacsonyabb a végzettségük.


Olyan állást, ahol nincs előrelépési, fejlődési lehetőség, azt ott kell hagyni a fenébe.



2016. máj. 15. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Gyávák az emberek, megalkuvók.
2016. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

"De, 10 hónap után illett volna előléptetni. "


Mi az hogy illett volna? Előléptetés akkor van, ha azt kiérdemelted. Végig kell járni a ranglétrát, ha tetszik őfelségének, ha nem.


"Előrelépési lehetőség volt, de annak, aki "csókos". "


Tipikus bukott emberre jellemző magyarázat.

2016. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Néznél is nagyokat, ha nem lenne mit enned kiskomám, mert a tanácsodad követve a gyári munkások, pékek, földművelők otthagynák az állásukat...
2016. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Állami érdekeltségű vállalatnál akkor van előrelépés, hogyha jó a nyelved.


A versenyszférában, hogyha kiérdemled.


Érdekes, versenyszférában fél év alatt feljebb tudtam jutni.

2016. máj. 15. 16:47
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem azzal van a baj, hogy a legtöbb ember nem mer lépni, hanem hogy nincs hová lépni. Örülnek, ha nagy nehezen találnak egy munkahelyet, ahol alkalmazzák őket, a legtöbb ilyen ember nem fiatal és nem független, családja van. Vagyis nagyon nem mindegy, hogy felmond-e, csak mert nem tetszik valami, vagy tűr és nyel, míg nem lesz egy jobb. Mert sajnos a mai világban örülnek az emberek, hogy van egy, nemhogy dúskálnának a jobbnál jobb munkahelyekben!

Tudod ha mindenkinek annyi választási lehetősége lenne, hogy ha egyik nem tetszik, a következő héten már kezdhetne egy másik munkahelyen, akkor senki nem tűrne, nyelne egy s..r munkahelyen.

2016. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én állásinterjúkra jártam, már munkaviszony alatt is.

Nem felmondtam és munkanélkülivé váltam, hanem, amint vége lett a munkaviszonynak az egyiknél, egyből a másiknál elkezdődött.


Én sem 1 hét alatt találtam meg, volt az bő 1 hónap is.

2016. máj. 15. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
egyrészt nem mindenki akar továbblépni. nem mindenkit vonz az állandó bizonytalanság. ismerek olyat, aki mai napig otthon dolgozik, 10 éve 150 ezer nettót keres stabilan, ahelyett hogy kijött volna velem együtt Angliába, és elkezdhettük volna a közös üzletet. az első 3-4 hónapos időszak piszok kemény volt, és minuszban voltam, de nagyon megérte mára már. ő a biztosat választotta, én kockáztattam, és nyertem.
2016. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy legyen lehetőséged szintet lépni, néha a bizonytalanságot kell választanod.


Én mindig kiakartam törni a középszerűségből, ez motivált.

2016. máj. 15. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező, örülj magadnak, hogy te olyan baromi szerencsés vagy. Én hogy több lábon álljak, végeztem el több szakmát is, jelenleg állami cégnél dolgozom, amit nagyon szeretek (bár bőven az átlagos magyar fizetés alatt keresek, de nagyon jó itt és szeretem a munkám és a munkatársaimmal is jól megvagyunk, tehát én nem panaszkodom), viszont előtte nagyon hosszú ideig a kutyának nem kellettem. Hiába volt meg a végzettségem, mivel nem tudtam papíron legalább 2-3 éves gyakorlatot igazolni (hogyan is tudtam volna, ha alapból gyakorlat nélkül esel ki az iskolapadból?), illetve vidéken élek, távolabb a várostól, így átlagban be sem hívtak interjúra. Ahol meg igen, ott meg közölték, hogy nekik nem fér bele az útiköltség, meg mi van, ha nem ér be időbe a busz, illetve felvettek egy olyat, aki le tudott igazolni x év gyakorlatot. Holott szerintem aki elvégezte az iskolát, szakmát szerzett, pláne még szeretik is azt, amit végeztek, akkor pikk-pakk bele lehet jönni a dolgokba.

Szerencsére a jelenlegi munkahelyemen esélyt kaptam arra, hogy nem azt nézték, hogy mi van papíron, hanem hogy valójában mit tudok. Bizonyítottam és most már itt vagyok másfél éve és szerencsére a jövőben is számítanak rám.

De sajnos piszok nehéz volt idáig eljutni.

Szóval nem mindenkinek könnyű, neked szerencséd van! De a legtöbb embernek nincs.

És tudod akinek még családja is van, nekik meg nem megy csak úgy, hogy pikk-pakk munkát kezdek külföldön, vagy több száz kilométerre a családtól.

2016. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
megnézném, hogyha napi 12 órát melóznál, akkor hogy jutnál el egy állásinterjúra, vagy többre. szabi nincs, felejtsd el.
2016. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!