Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetőségem lenne munkahelyet...

Lehetőségem lenne munkahelyet váltani, de elbizonytalanodtam, ti mit tennétek? Mindkét lehetőségnek van jó és rossz oldala is.

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkával nincs gond, a főnökömmel annál inkább.

Nem csak én látom így, egy furcsa, flegma ember, mások sem kedvelik.

A munkámat szeretném, de annyira túl vagyok terhelve, és nincs segítségem, miközben a szomszéd laborban ketten látnak el egy munkakört, bőven van szabadidejük, de a főnök úr ezzel nem foglalkozik. Az utóbbi hónapokban úgy érzem, rám szállt, az okát nem tudom, de sokszor ok nélkül belémköt, flegmán reagál kérdésekre, már ha reagál egyáltalán. A munkához szükséges információt nem adja át, valamiért élvezi, hogy ő mindent tud, ezáltal hatalma van, a beosztottjai pedig ezáltal úgy tűnnek, mintha nem lennének képben a napi dolgokat illetően. (Ami így is van, de ez az ő szándékos információ-visszatartásának köszönhető.)

A kollégákat kedvelem, és ha váltanék, ők hiányoznának.

Az új hely tulajdonképpen nem előrelépés, csak elmozdulás egy másik irányba.

A bér ugyanannyi lenne, csak valami egész mást csinálnék. Vágyom a változásra. Ugyanakkor igényem van az emberi kapcsolatokra, az új helyen pedig napi 8 órában egyedül lennék egy laborban.

Mondhatjátok, hogy ha akarjuk, meg lehet őrizni a korábbi barátságokat, de az mégsem olyan, mintha napi 6-8 órát együtt lennék emberekkel, és megbeszélnénk, ki hol járt tegnap, milyen filmet nézett, stb.

10 évvel ezelőtti munkahely-váltásnál is ez volt, megbeszéltük, hogy attól még a jó viszony megmarad, de azóta, ha összefutunk a gyárban, mosolyogva köszönünk a régi kollégákkal, de annyira eltávolodtunk egymástól, hogy maximum néhány szót váltunk.

Szóval a kollégák hiányoznának, de a jelenlegi főnököm szekálása, rosszindulatú beszólogatásai kikészítenek, otthon is feszült vagyok, rosszul alszom, reggel idegesen megyek be, hogy vajon mibe köt bele már

megint.

Ugyanakkor, bár vágyom a változásra, semmi garancia nincs rá, hogy az új hely jobb lesz, vagy akár csak hasonló. Simán lehet, hogy sokkal rosszabb lesz.

Nem tudom. Ti mit tennétek?

Bevállalnátok a bizonytalan újat, ahol legalább van remény egy magányos, de nyugodt munkavégzésre, vagy maradnátok a jelenlegi helyen a megszokott társaságban, de állandó idegeskedés és túlterheltség mellett?


2016. jan. 25. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehet, hogy az új rosszabb lesz, de a jelenleginek már ismered is az összes problémáját, ott meg tiszta lappal kezdhetsz mindent.


+ a munkahely váltás általában a karriernek, a tapasztalatnak, és a fizetésnek sem tesz rosszat

2016. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, a jelenlegiben már nincs semmi kihívás, csak rutin minden nap.


a tapasztalat jól jöhet a későbbiekben, ezt szokták szeretni, köszi.

a karrierem szempontjából mint írtam, nem előrelépés, ugyanaz a szint, csak egy másik oldalága a gyár profljának. a bér is épp ugyanannyi, a beosztásnak is ugyanaz a neve, csak másik laborban valami egész más anyaggal dolgoznék.

2016. jan. 25. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A karrierben és a fizetésben is lehet változás, mert a mostani helyeden beragadtál egy pontba, az új helyen meg kitudja, hogy milyen kihívások várnak rád.


Gondold végig, mit fogsz csinálni 5 év múlva, ha maradsz? Ugyanazt amit most! És mit fogsz csinálni 5 év múlva ha mész? Ki tudja!?

2016. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!