Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért félnek állást...

Sokan miért félnek állást váltani?

Figyelt kérdés

Az emberek panaszkodnak, hogy utálják az állásukat, főleg azokra gondolok, akik alacsonyabb pozícióban vannak, mint, amit a végzettségük igazol.


Én is pályakezdőként, alacsonyabb pozícióban voltam, mint ami a diplomámhoz illene.

Ott dolgoztam 10 hónapot.Amikor felvettek hangsúlyozták többször, hogy van előrelépési lehetőség.

Előrelépési lehetőség volt, de annak, aki "csókos".



10 hónap után otthagytam őket a fenébe.

Nem azt vártam el, hogy fél év után középvezetői pozíciót kapjak céges autóval.

De, 10 hónap után illett volna előléptetni.


Aztán, lett egy a végzettségemnek megfelelő állás.Ott volt előrelépési lehetőség, éltem is vele.

Viszont, annál feljebb nem volt lehetőség jutni.

Őket is otthagytam.


Ahol most vagyok, itt elégedett vagyok, itt középvezető szerűség vagyok, jár vállalati autó is.

A fizetésemmel is elégedett vagyok, erre lehet már építeni.


Ha nem hagyom ott az első munkahelyemet, akkor sehol sem lennék, csak tátott szájjal nézném, ahogy a "csókosokat" rakosgatják feljebb, annak ellenére, hogy alacsonyabb a végzettségük.


Olyan állást, ahol nincs előrelépési, fejlődési lehetőség, azt ott kell hagyni a fenébe.



2016. máj. 15. 16:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Olyan nincs, hogy nem adnak szabit.

Ütközik a törvényekbe, azt a céget fel kell nyomni a hatóságoknak.

2016. máj. 15. 17:44
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
Ès ha felnyomod? Jön a helyedre 100 màsik. Akinek nincs eladható tudàsa, annak a közèpszerűsèg marad.
2016. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmihez nem értenek!
2016. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom budapesti vagy. Ott ezt meg lehet csinálni, vidéken meg örül az ember, ha talál egyáltalán bármi munkát.

Ahol én lakom kb. 3 nagy cég van. Már mind a hármat végigjártam. Ahogy írod, csak a csókosoknak van előrelépés. Sőt, gyes után ki is rúgtak a p...ba.

Nőként sokkal nehezebb. Az első munkahelyemen konkrétan elmondta a főnök, hogy nőt soha nem is léptetne elő, mert tudja, hogy elmennek szülni, beteg a gyerek stb. nem lehet rájuk számítani. Csak férfi főnökök voltak.

Jelenleg két kicsi gyerekkel örülök, hogy eltűrik, hogy legalább havonta egy hetet betegek a gyerekeim, és akkor otthon vagyok. Szerinted hova ugráljak? Máshonnan már rég kirúgtak volna emiatt.

Igen, a képességeim alapján vezetőnek kellene lennem, de soha nem voltam mobil, a lakosságnak ez a legnagyobb baja ebben az országban.

2016. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!